Pytanie nowego

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
locox
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: lubuskie

Pytanie nowego

Post autor: locox » 04 paź 2011, 12:21

Witam.

Tydzień temu podczas kolonoskopi lekarz stwierdził, że mam chorobe Crohna. Pobierane miałem też wycinki do badania hist-pat. Zalecił mi również wizyte u gastrologa. Moje pytanie jest następujące: czy iść najpierw na wizyte (mam w sobote) z tym opisem co mi lekarz wystawił, czy czekać na wyniki badania i dopiero wtedy iść ?? Z góry dzięki za odpowiedz :roll:

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Re: Pytanie nowego

Post autor: maggie0278 » 04 paź 2011, 12:35

locox pisze:czy iść najpierw na wizyte (mam w sobote) z tym opisem co mi lekarz wystawił, czy czekać na wyniki badania i dopiero wtedy iść
a w jakim stanie są Twoje jelitka i w ogóle samopoczucie ?
Bo jeśli jesteś w remisji i Twój stan zdrowia pozwoli Tobie poczekać za wynikami histopatologicznymi to myślę, że można poczekać. Pytanie, po jakim czasie będą te wyniki też jest bistotne.
Ale jeśli nie jest dobrze, to warto udać się w sobotę. Bo możnaby już rozpocząć leczenie, bo rozumiem, że lekarz co robił kolo nie zalecił żadnych leków.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

locox
Debiutant ✽

Post autor: locox » 04 paź 2011, 12:42

Lekarz stwierdził, że raczej nie może być pomyłki. Ale tak się teraz zastanawiam, pójde bez wyników i mi gastrolog powie, że mogłem przyjść dopiero z wynikami i na darmo strace kase za wizyte, więc chyba poczekam, bo nic się nie dzieje na razie. Po kolonoskopi lekarz mówił ile mam czekać na wyniki ale jakoś mój mózg nie rejestrował nić poza uczuciem ulgi :mrgreen:

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 04 paź 2011, 12:48

locox pisze:Po kolonoskopi lekarz mówił ile mam czekać na wyniki ale jakoś mój mózg nie rejestrował nić poza uczuciem ulgi
to zrozumiałe :wink: my też - tak jak u martiy - czekamy średnio 2 tygodnie na wyniki.
Jeśli, jak piszesz, nic się nie dzieje (nie ma biegunek, zaparć, bólów brzucha, innych objawów) to można śmiało zaczekać do wizyty.
Może jeszcze zrobisz sobie w tym czasie badania laboratoryjne : morfologia, CRP i już w ogóle będziesz mieć full pakiet :roll:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

locox
Debiutant ✽

Post autor: locox » 04 paź 2011, 12:53

Nie zalecił leków, ale mówił, że na moim miejscu szedł by od razu. Z tego co mi tu napisał to tak, że mam w końcowym odcinku j. cienkiego liczne, drobne ogniska zapalne i podłużne owrzodzenie, oraz nieco pogrubiona i zwężona zastawka krętniczo-kątnicza, ale niestety nic mi to nie mówi :smutny: A ogólnie czuje się chyba dobrze, przelewanie w jelitach i częste wc to juz norma :neutral:

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
województwo: mazowieckie

Post autor: magda281 » 04 paź 2011, 13:23

locox pisze:Nie zalecił leków, ale mówił, że na moim miejscu szedł by od razu. Z tego co mi tu napisał to tak, że mam w końcowym odcinku j. cienkiego liczne, drobne ogniska zapalne i podłużne owrzodzenie, oraz nieco pogrubiona i zwężona zastawka krętniczo-kątnicza, ale niestety nic mi to nie mówi
no to ja bym poszła teraz do gastro bo tak czy inaczej to leczenie musi być ze względu na obraz kolonoskopii :) A i tak nie jedna wizyta Cię czeka u gastro to histpat doniesiesz i tyle.
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Post autor: subzero » 04 paź 2011, 15:33

Jeśli byłabym na Twoim miejscu, to wolałabym pójśc z full pakietem wyników, jeśli czujesz się dobrze a terminy wizyt prywatnych nie są długie, to bym zaczekała.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
województwo: śląskie

Post autor: tom-as » 04 paź 2011, 18:07

jeśli nic się poważnego nei dzieje i możesz lajtowo wytrzymać te -zakładam- 2 tygodnie to ja bym jak koleżanka powyżej szedł z pakietem wyników.

paula316
Początkujący ✽✽
województwo: świętokrzyskie

Post autor: paula316 » 04 paź 2011, 19:02

śmiało poczekaj na wyniki plus morofologia z CRP, bo w przeciwnym razie lekarz będzie tylko snuł spekulacje co i jak... a tak będzie miał czarno na białym i zaczniecie docelowe leczenie.
"Nie od razu zdarza się raj
Nie od jutra świat jak ze snu,
By po zimie zawitał maj
Trzeba chcieć go znów i znów..."

tekst: Artur Gadowski "Nie od razu raj"

locox
Debiutant ✽

Post autor: locox » 04 paź 2011, 23:04

Dzięki wszystkim za odpowiedź. Wyniki mam dopiero po 16 października więc jednak poczekam i zrobie reszte tych badań i dopiero wtedy pójde :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”