biegunka bez bólu??

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Daga03
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

biegunka bez bólu??

Post autor: Daga03 » 19 sie 2011, 11:20

Witam.Remisję mam od dobrych 6 lat, 2 miesiące temu zakończyłam sterydy (problemy ginekologiczne) i mam biegunki ale bez bolesne i to mnie zastanawia.Wyniki o,k. wszystko w normie.Jedynie wieczorem mam bóle i wtedy pojawia się krew ze śluzem.czy to może być posterydowe zaostrzenie ?a i bolą mnie stawy.biorę smectę loperamid i zwiększyłam salofalk.Proszę o rady.
Daga

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: biegunka bez bólu??

Post autor: Mamcia » 19 sie 2011, 18:47

Krew to jest w zasadzie pewne zaostrzenie, jeśli nie ma infekcji pp, czy hemoroidów. Jeśli mialaś tak długą remisję to pp masz zajętą tylko odbytnicę. Zasugerowałbym lekarzowi wprowadzenie czopków z mesalazyną.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

monika1985
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: monika1985 » 23 sie 2011, 15:11

Słuchajcie, co oznacza masa czarnego śluzu w stolcu?Dokładnie masa.Nie ziarenko grochu czy fasoli.Powiedziałabym szklanka.Występuje wypróżnianie samym czarnym śluzem.Teoretycznie wyeliminowałam z diety wszystkie produkty mogące barwić stolec.Zdarza mi się to ostatnio dość często a stawiałam u siebie na jelito drażlwe.Załatwiam się dwa razy dziennie (stolce luźne) i jedyny problem to ilość tego śluzu i jego kolor.Gdy już stolec zmienia się na typowo wodnisty (oczywiście z domieszką sluzu) zauważam w nim takie drobniutkie jakby rodzynki.Bolą mnie tylko boki :cry: Jaki czort?

[ Dodano: 23-08-2011 ]
Muszę się Wam jednak przyznać że jestem osobą bardzo nerwową.Wszystkie dolegliwości staram się zwalać na poczet nerwów.Może ta masa śluzu jest jednak wynikiem stresu, tym bardziej że miałam nie najlepszy miesiąc.Tylko że przeraża mnie ilość.Czytałam na forum o ziarenku grochu czy fasolki.U mnie jest masa.Czy jelito drażliwe może wytwarzać tak olbrzymią ilość śluzu?

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 23 sie 2011, 23:31

Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

monika1985
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: monika1985 » 24 sie 2011, 08:00

Dzięki za odpowiedź ale nie wiele mi to daje bo jestem na diecie już kilka dni.Tak naprawdę jem nie wiele.Dużo piję a dzisiaj i tak do 8:00 dwie wizyty w toalecie stolec luźny wodnisty z domieszką dziwnych kropek które po "rozbiciu" wyglądają jakby były przekrwione.Straszne przelewanie w jelitach.Ból brzucha tylko po oddaniu stolca.Za to okropny ból w okolicach krzyżowych.Walę na kibelek.Pa :wc:

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”