Pytanie od laika

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
monika1985
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie
Kontakt:

Pytanie od laika

Post autor: monika1985 » 21 lip 2011, 12:53

Mam kilka pytań do bardziej zorientowanych :wink: Mianowicie:
1. Czy colitis chronica całkowicie wyklucza cu i cd? U mnie występują zmiany tylko w esicy ( podśluzówkowe wybroczyny) Mam biegunki praktycznie całe życie. Kilka lat krwawienia,świeża krew.Następnie szczelina.od dwóch lat brak krwawień.Stolce z reguły luźne aktualnie max trzy razy dziennie.Często wodniste.
2. Bóle stawów.Czy u wszystkich występują obrzęki?Mnie bolą stawy bez żadnych obrzęków
3.Śluz. Rozumiem bezbarwna wydzielina coś jak katar. I taka występowała u mnie jakiś czas.Od kilku dni zmieniła kolor na jakiś dziwny. czasami mam wrażenie że jest przekrwiona ale nie jest to czysta czerwień.Możliwe to?Dla formalności - nie jem buraczków i zadnych tego typu pokarmów
Oprócz tego jak zwykle mam przekrwione spojówki i pojawia się jakas dziwna wysypka ( fakt nie wiele) coś jakby bąbelek z ropą w środku :cry: z resztą jakieś takie bolesne
Lekarz rodzinny z niedowierzaniem patrzyła na wynik bo była pewna że to cu.Stwierdziła że byc może to remisja Wizyta u gastrologa za dwa tygodnie

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Re: Pytanie od laika

Post autor: Tomek0700 » 21 lip 2011, 13:45

hej, a czy bierzesz jakies leki na colitis? colitis nie wyklucza CU/CD niestety, gdybys miala czysty obraz endoskopowy mozna by mowic ewentualnie o crohnie. Ja mam w tej chwili colitis chronica non classificata a wyslali mnie do poznania z podejrzeniem Crohna.

monika1985
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: monika1985 » 21 lip 2011, 13:59

duspatalin - ot całe moje leczenie.Czyli co? Lepiej jak jest czysty obraz endoskopowy czy nie?Skąd wybroczyny?

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 21 lip 2011, 14:16

skoro masz zmiany to wydaje mi sie, ze powinnas dostac leki przeciw zapalne, przynajmniej tak mi tlumaczono. Tak, lepiej jak jest jelito czyste. Duspatalin raczej na IBS, czujesz jakas po prawe? co do wybroczyn to nie wiem, poczekaj na odpowiedz od innych osob.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2011, 21:40 przez Tomek0700, łącznie zmieniany 1 raz.

monika1985
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: monika1985 » 21 lip 2011, 17:05

Tak lepiej.W efekcie śluz zmienił sie z białego na jakiś podejrzanie chyba przekrwiony a w lewej pachwinie węzeł chłonny jak dorodny bób.ja nie cierpię przez jakies straszne biegunki.mam gorsze dni ale z reguły max 3 razy :wc: .Przez te kilka lat gdy występowały krwawienia , tez nie cierpiałam z powodu biegunek.Ot były krwawienia i tyle. Tak naprawdę najbardziej dokuczają mi stawy. Bolą i męczą.Najgorzej jest rano i wieczorem już w łóżku jak wszystko zaczyna odpoczywać

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 21 lip 2011, 21:55

Twoje objawy wskazuja jednak, ze cos jest i na pewno nie jest to normalne do konca. Wydaje mi sie, ze ma to zwiazek z Twoim zapaleniem. Do gastrologa marsz!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”