Brak diagnozy.Proszę o pomoc,radę- mam powoli dosyc

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mm8255
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Brak diagnozy.Proszę o pomoc,radę- mam powoli dosyc

Post autor: mm8255 » 28 sty 2010, 16:36

Witam wszystkich serdecznie, na jakąkolwiek diagnozę czekam już 3 rok, ciągle słyszę że to pewnie IBS, i że to wina stresu.
Konkretnie chodzi o to że od 3 lat miewam co jakiś czas np co 1,5 miesiąca bóle w prawym boku - okolice wyrostka.(jak się zacznie trwają tydzien - 2 - 3 różnie) Wylądowałem z tym problemem na izbie przyjęć z 3 razy -podejrzenie zapalenia wyrostka. Jednak na tym się skończyło, wszystkie wyniki z krwi,
OB CRP, morfologia, próby wątrobowe, rozmaz wszystko mam w normie.
Zdecydowałem się na USG u dr. Herfurta we Wrocławiu - dwukrotnie miałem robione raz udało mi się że wykonano jej kiedy mnie bolało.Ścianki jelita, wszystko niby w normie, doktor zauważył tylko że na ścianie kątnicy widać płyn, napisał w usg możliwa alergia pokarmowa.
Wykonałem cały panel alergiczny kosztował mnie 160zł kompletnie nic nie wykazał, brak jakiejkolwiek alergii.
W okresie kiedy boli w prawym boku, ogólnie źle się czuje, jest mi troche niedobrze, no i mam zaparcia (wogóle mam ten problem ale wtedy jest bardziej zauważalny). Ból czuje cały czas, promieniujący od pęka do prawego boku. Cała ta okolica przy dotyku jest bolesna. Co wiecej z objawów to gazy/bąble w tym boku. Normalnie lewa strona brzucha super a prawa szkoda gadac...

Teraz coś co może być trochę śmieszne...trochę ćwicze, i gdy robie "brzuszki" np na drążku(jestem wtedy do góry nogami), to miejsce które boli jest dużo bardziej wyczuwalne, normalnie nie da się dotknąć w boku. Gdy stanę spowrotem na nogi ból staje się "ukryty jakby między jelitami.

Nie jestem nawiedzony, ani chory psychiczne, jestem już zmęczony tym wszystkim.
Miałem robioną kolonoskopie - zmian nie zauważono ale nie pobrano mi wycinka!!! nie wiem dlaczego.
Tomografie też miałem robioną niby wszystko ok... a jednak boli, nie pozwala mi to sie skupic, myśleć logicznie, zamykam się na znajomych i świat.
Badanie moczu i kału ok, brak krwi w kale.

Co jeszcze zauważyłem, to że jak jestem chory - zapalenie gardła, przeziębienie wychodzą mi afty a nigdy tego nie miałem nigdy.

Czy ktoś z was miał takie objawy, proszę niech do mnie napisze... albo w tym temacie...
Ból jest kłujący,
DBAM O SIEBIE NIE PIJĘ,
NIE PALĘ, staram sie odżywiać zdrowo.
Jedyne co mam nieregularny tryb zycia - kłade się spać ok 3 w nocy ze względu na nauke i pracę - dużo działam w usa i tam wiadomo sterefa czasowa całkiem inna.
PROSZĘ O POMOC, BO MAM DOSYC

Doprecyzowałam temat
Ostatnio zmieniony 29 sty 2010, 11:11 przez mm8255, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Re: Brak diagnozy.Proszę o pomoc,radę- mam powoli dosyc

Post autor: magda281 » 28 sty 2010, 17:08

a gdzie się leczysz? może zmień ośrodek i ponowne badania by były wskazane :)
A badania na celiakii miałeś? jak się odżywiasz? (tłusto? surowe warzywa i owoce kapusty? )
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿

Post autor: Raysha » 28 sty 2010, 17:16

mm8255 pisze:Teraz coś co może być trochę śmieszne...trochę ćwicze, i gdy robie "brzuszki" np na drążku(jestem wtedy do góry nogami), to miejsce które boli jest dużo bardziej wyczuwalne, normalnie nie da się dotknąć w boku. Gdy stanę spowrotem na nogi ból staje się "ukryty jakby między jelitami.
To może póki się nie wyjaśni przyczyna, to zaprzestań ćwiczeń takich obciążających?

mm8255
Debiutant ✽

Post autor: mm8255 » 28 sty 2010, 20:01

Więc leczę się u gastrolog Dr. Bartnik z wrocławia, brałem mnóstwo leków na IBS, które nic mi nie dały. Dieta - nie jem nic co by było ciężkostrawne.Najgorsze że np leki rozkurczowe nospa forte 2,5 tabl dziennie nic nie dają...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 28 sty 2010, 20:34

Nikt ci tu diagnozy nie postawi, ale to nie bóle mogą powodować zaparcie, tylko odwrotnie zaparcia bóle. Może prawy dół biodrowy to nie jest miejsce typowo bolesne przy zaparciach, ale musisz zadbać o regularne wypróżnienia.
Czy kolonoskop wprowadzono do kątnicy??? Czy też z jakiś powodów to się nie udało?
Uważam, że gastroskopia jest badaniem wskazanym.
Jak wyglądają twoje afty??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

aga2006
Debiutant ✽
Choroba: CD u dziecka

Post autor: aga2006 » 28 sty 2010, 21:42

Moja 4-letnia córka ma też problem z aftami ciągle czymś płuczemy buzię albo smarujemy,afty ciągle potrzebują czegoś nowego,walka trwa już od czerwca 20008 roku, wtedy też postawiono jej diagnozę CD.Jest też po próbie leczenia nutrisonem i encortonem i też nie pomogło.Teraz czeka na podanie pierwszej dawki Humiry.

mm8255
Debiutant ✽

Post autor: mm8255 » 28 sty 2010, 21:59

W kolonoskopii -wprowadzono za zgięcie uwidaczniając kątnice tak jest napisane...
Apropo, czy jest przewlekłe zapalenie wyrostka?
Mojego wyrostka niekt nie znalazł... jest schowany na usg nic nie widać i w kolonoskopii doktor powiedział że także nie "znalazł" wyrostka

[ Dodano: 28-01-2010 ]
apropo afty w miejscach gdzie się ugryze, zranie takie nadżerki białe w środku...
Nie liczę na diagnozę ale niech ktoś mi poda namiary na kogoś dobrego we WROCŁAWIU, powtórzę kolonoskopię, tylko gdzie ze znieczuleniem ogólnym?
Proszę pomóżcie...

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 28 sty 2010, 22:06

mm8255 pisze:kogoś dobrego we WROCŁAWIU,
przejrzyj ten temat w dziale Lekarze viewtopic.php?t=225
a tu cały dział o lekarzach z Twojego województwa viewforum.php?f=85
:smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Migotka
Debiutant ✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: wielkopolskie

Post autor: Migotka » 29 sty 2010, 08:47

Moim zdaniem powinieneś powtórzyć kolonoskopię ale koniecznie z pobraniem wycinków nawet w przypadku, jeśli nie będzie widocznych zmian. Są takie choroby, które makroskopowo nie dają widocznych zmian, a zapalenie można stwierdzić dopiero w badaniu hist.-pat. wycinków - są to tzw. mikroskopowe zapalenia jelita

Misia

Post autor: Misia » 29 sty 2010, 09:10

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿

Post autor: Raysha » 29 sty 2010, 11:31

Ano to prawda.
Na mnie nie zadziałały leki biologiczne, operacja, sterydy, imuran itp. Dopiero żywienie pozajelitowe postawiło mnie na nogi.
Trzeba mieć nadzieję, że Humira pomoże :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”