Prośba o radę

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Beata714
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Prośba o radę

Post autor: Beata714 » 20 sie 2009, 10:11

Witam serdecznie
Niby jestem starym wyjadaczem. 21 lat choroby, usunięte jelito, 5 operacji, ale naprawdę nie wiem, co robić.
Koleżanka mojej córki (17-latka) od wczoraj ma krwawienia z odbytu. Poprzedzone były bólem jelit w obu zakolach. Jej Mamy w tej chwili nie ma w Polsce. Jutro dziewczyna teoretycznie wybiera się z moją córką do Londynu. Dziś umówiona jestem z lekarzem pediatrą. Gastroenterolog przed chwilą poradził mi udać się z nią na oddział ratunkowy do Kliniki (w Gdańsku). Co robić?
Pozdrawiam Wszystkich

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka

Re: Prośba o radę

Post autor: ita71 » 20 sie 2009, 10:43

Myślę,że najrozsądniej udać się do Wojewódzkiego i zgłosić się na ostro.
Skierowanie ułatwi przyjęcie.Ja byłam we wtorek z synem (ma CD),ale
byliśmy z innym problemem i na miejscu zrobili wszystkie niezbędne badania
(RTG,USG i morfologię),trochę to trwało ale wyszliśmy z diagnozą i zaleconym
leczeniem.Zdaję sobie sprawę,że u Was może to inaczej wyglądać,ale myślę
że warto spróbować.
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
Beata714
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Beata714 » 20 sie 2009, 11:03

Dziękuję, myślę, że masz rację. Pójdę z nią za dwie godziny do lekarza rodzinnego. A potem pojadę do Kliniki. Właśnie tak pomyślalam, że jedyne badania na szybko, jakie powinna miec to morfolgia, TRG i USG. Bardzo, bardzo dziękuję.
Pozdrawiam Wszystkich

Magda2313
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Magda2313 » 20 sie 2009, 11:14

Mam tylko nadzieję, że nie będzie problemu z tym, że ona jest niepełnoletnia, a jej opiekuna prawnego nie ma w kraju....chyba, że jej mama zostawiła takie specjalne zaświadczenie...albo upoważniła Ciebie do opieki nad nią...

Wiem, że u mnie w szkole był problem jak taka dziewczyna wpadła pod ciężarówkę..a jej rodziców nie było w kraju....szkoła więc wzięła na swoje barki odpowiedzialność za nią..trzeba było podpisać wszystkie zgody na operacje itd....

Ach ta biurokracja...;/

Awatar użytkownika
Beata714
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Beata714 » 20 sie 2009, 11:26

Nie, Magdo. Nie mam zadnego oswiadczenia rodziców. Krwawienia sa od wczoraj. Moze wlasnie dlatego decyzja jest taka trudna, bo to nie wlasne dziecko. Nawet glupie badanie per rectum mnie meczy. Co bedzie, jak będa chcieli je zrobic?

[ Dodano: 20-08-2009 ]
Napiszę tylko jak się sprawa potoczyła, bo wątek będzie nadawał się do wymazania:) Od lekarza pediatry dostałyśmy skierowanie do szpitala. Udałyśmy się zgodnie z radą Ity71 do Wojewódzikiego- tam jest pediatria i gastroenterologia dziecięca. Na początku nie chciano nas przyjąć (bez rodziców), ale okazało się, że już 16- latki same mogą podpisywać dokumenty dotyczące zgody na wykonywanie badań w szpitalu. Na szczęście wywiad lekarza był bardziej dokładny niż mój :) Nie wiedziałam, że dziewczyna dostała też miesiączkę. Uznano, że krwawienie jest związane z miesiączką, jednak dla pewności zlecono badanie USG i morfologii. Od badania per rectum odstąpiono po otrzymaniu dobrych wyników tych poprzednich. (Choć tu wymagane było oświadczenie o rezygnacji z badania.) Wyszłyśmy z zaleceniem obserwacji i zrobienia badania np. na krew utajoną po miesiączce.
Mam nadzieję, że skończy się tylko na tych emocjach dzisiejszego dnia. Bardzo dziękuję za pomoc. Za to, że zawsze ktoś tu zagląda i człowiek nie czuje się taki samotny z tymi problemami :)
Pozdrawiam Wszystkich

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”