Po wizycie u lekarza

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: Po wizycie u lekarza

Post autor: Natalka » 13 lut 2009, 14:32

Na mój rozumek to Twoje jest sklasyfikowane, ale nie ma specyficznych cech CU czy innego konkretnego nazwanego zapalenia i dlatego jest opisane jako colitis chronica.

myślę, że ranka wyjaśni Ci więcej jak się pojawi :smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
elena
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: elena » 13 lut 2009, 15:46

Piszesz ,ze ufasz lekarzowi.Leczenie jest skuteczne,czujesz się lepiej ,nic Cię nie boli.Więc nie przejmuj się tak bardzo.U mnie sytuacja naprawdę wyglądała i wygląda inaczej.Jak już pisałam miałaś pobranych naprawdę dużo wycinków .Było co badać i trudno chyba przeoczyć istotne zmiany.Pozdrawiam.

mamaoli14
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie

Post autor: mamaoli14 » 27 kwie 2009, 09:49

Witam.To znowu ja,Moje leczenie idzie roznie ,raz jest lepiej raz gorzej,codziennie o tym mysle,chyba w koncu zamkna mnia w psychiatryku.Juz przez jakis czas mialam idealne stolce,to zas pojawily sie jakies cholerne bulgoty w zoladku albo jelitach,rano jak sie tylko obudze,wstane to zaraz kruczy,burczy ,trwa to juz jakies 2 tygodn
ie,w dzien pozniej troche przechodzi i wieczorem jak sie poloze to to samo,czasem po takim burczeniu czuje ssanie w zoladku mimo ze niedawno jadlam,A wczoraj pierwszy stolec normalny i za pare sekund sluz,juz mam naprawde dosc tego,mysle ze z tego sie juz chyba nie wylecze,robilam juz badania kalu wyszla tylko candida,ostatnio lekarz zasugerowal ze moze przepisze mi jeszcze jakies enzymy trawienne noi moze powtorna kolonoskopia,ja juz nie wierze ze ten antybiotyk dal az takiego czadu,od grudnia przyjmuje probiotyki,a sulfe mam w maju odstawic,poradzcie cos.

mamaoli14
Debiutant ✽

Post autor: mamaoli14 » 27 kwie 2009, 10:38

Jak powiedzialam swojemu lekarzowi,ze zrobilam badanie na drozdzaki to powiedzial mi ze drozdzaki ma kazdy,wiec nie wiem,pani laborantka powiedziala mi ze jesli jest normalna ilosc candidy to jej nawet nie wpisuja,u mnie wpisali wiec jest jej za duzo,ale juz wiem co powie mi lekarz,takze nie ludze sie ze to jest powod.Zaczelam teraz myslec o crohnie,bulgoty sluz w stolcu,sam sluz,tylko ze mnie wogole nie boli brzuch

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 27 kwie 2009, 13:43

przejrzyj te tematy o candida albicans
viewtopic.php?t=6051&highlight=candida
viewtopic.php?t=5798&highlight=candida
mamaoli14 pisze:Zaczelam teraz myslec o crohnie,bulgoty sluz w stolcu,sam sluz,tylko ze mnie wogole nie boli brzuch
lepiej nie myśl o Crohnie :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

mamaoli14
Debiutant ✽

Post autor: mamaoli14 » 27 kwie 2009, 18:34

Dzisiaj kupilam sobie ziolka na zapalenie jelita grubego o.Grzegorza Sroki,pan w sklepie mowil ze sa bardzo chwalone,dodatkowo maja dzialanie na zoladek i inne rzeczy,ale jest tam napisane ze tez na wrzody na jelicie grubym.Czy ktos z was juz probowal ich?Ja juz wypilam pierwsza szklanke.Moze cos pomoga :neutral:

Awatar użytkownika
Szybkielvis1981
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Szybkielvis1981 » 27 kwie 2009, 22:02

Hej, jak powiedziałem mojemu lekarzowi, że pije te zioła to nakrzyczał na mnie i kazał natychmiast przestać. Powidział mi że niejestem kozą ani zającem żeby je zażywać. Piłem je przez tydzień i raczej mi nie zaszkodziły ale też nie pomogły.
Co nas nie zabije to nas wzmocni!

mamaoli14
Debiutant ✽

Post autor: mamaoli14 » 28 kwie 2009, 06:21

Kochani bylam wczoraj u mojego gastro,przepisal mi flukonazol,ale tak bez przekonania.I znowu cos nie tak,w nocy juz wstawalam przez biegunke,doslownie sama woda i sluz,i teraz rano tez,moze to te ziola tak spowodowaly!Ech...lekarz wczoraj mi powiedzial ze bedzie wszystko dobrze a tu zas biegunka, a w maju mam odstawic wszystkie leki,nie wiem on chyba powinien dalej mnie diagnozowac,ale jakos mysli ze jestem zdrowa,a ja wiem ze nie.

Awatar użytkownika
paubom
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie

Post autor: paubom » 28 kwie 2009, 07:03

To jest możliwe, bo jak już gdzieś na forum napisano, zioła w pierszym etapie leczenia mogą nasliać objawy niekorzystne. Osobiście też piałam zioła przez jakiś czas i niestety częściej po nich biegałam do kibelka i wogóle. Trwało to jakiś miesiąc. Dałam sobie z nimi spokój. Do tego stres ciebie trawi. A po 3 candida na pewno też nie jest obojętna. Jak poszłam do mojego gastro, który od razu kazał mi zrobić badania, jak dowiedział się, że sporo antybiotyków się najadłam, z wynikiem potwierdzającym candidę w jelitach, dał mi Fluconazol i probiotyki kazał łykac.
"a nadzieja budzi się i zasypia..."

mamaoli14
Debiutant ✽

Post autor: mamaoli14 » 28 kwie 2009, 07:11

Napewno stres tu daje duzo,teraz mam komunie i juz sie boje czy wytrwam do tego,boje sie wziasc jakis loperamid

[ Dodano: 28-04-2009 ]
Paubom,ja juz proboityki biore od stycznia,raz lepiej raz gorzej jest.Powiedz mi jakie ty masz objawy colitis chronica,czy tez masz sluz?Ja juz sobie mysle ze histopatolog moze sie nie znal,moze to jednak cos innego.Moze CU moze crohn?Na dodatek mam Hashimoto(przewlekle zapalenie tarczycy)to tez choroba z autoagresji,wiec skoro moj organizm sam zwalcza tarczyce,to moze tez chce zniszczyc jelita.

[ Dodano: 29-04-2009 ]
Dzisiaj juz sie pojawila kropla krwi u mnie przy biegunce,sluzu tez wiecej i nie wiem czy tez ropa czy nie,bialawe cos,nie wiem jak ma wygladac ropa.Juz mam tak dosyc,co ja mam robic,jak sklonic lekarza zeby zrobil mi wiecej badan,wczoraj mialam goraczke,chcialabym wiedziec na co jestem naprawde chora.Jak myslicie czy to moze byc jakas biegunka bakteryjna,caly czas mysle ze to jest jednak WZJG.

[ Dodano: 29-04-2009 ]
Dzisiaj sie skontaktowalam ze swoim lekarzem,kazal mi nie panikowac,stwierdzil ze pewnie peklo mi naczynko,biore nifuroksazyd,troche stolce lepsze ale wiecej krwi ,sluzu,no,i chyba tej ropy,stolce lekko zielone,ech...chyba zmienie lekarza.

mamaoli14
Debiutant ✽

Post autor: mamaoli14 » 03 cze 2009, 08:19

Kochani od 2 dni nie biore juz sulfasalazyny,lekarz kazal stanowczo odstawic,powiedzial ze minelo juz 6mcy i koniec leczenia bylam tez u innego gastro tez powiedzial ze nie ma zadnych wskazan do jej stosowania(po przejrzeniu wynikow)strasznie sie boje,bo juz kiedys ograniczylam ja sobie i mialam biegunke,goraczke,sluz i chyba nawet rope,bralam wtedy nifuroksazyd i oczywiscie zwiekszylam sulfe i po 3 dniach sie uspokoilo.Martwi mnie teraz burczenie w brzuchu,jak tylko siade na kibelku i zaczynam sie wyprozniac to od razu orkiestra,pozniej w ciagu dnia przechodzi,po czym wieczorem wraca,lekarz powiedzial ze jak odstawie leki to i jelita sie uspokoja,biore tez probiolac plus juz od grudnia,myslicie ze juz moze za dlugo je biore(tez mam je odstawic)bo co za duzo to niezdrowo?

exa
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 03 cze 2009, 11:51

czy ty aby się za bardzo nie nakręcasz? ....od tego lepiej się nie robi :wink:
czytaj to forum i poradniki....ze zrozumieniem!

a! i meliskę zacznij pić....wiosna jest, idź na spacer, poraduj no się czymś kobieto, zamiast doszukiwać się we wszystkim strasznych rzeczy...straszne to one zdążą jeszcze być...młoda jesteś..... :wink:

[ Dodano: 03-06-2009 ]
mamaoli14 pisze:bo co za duzo to niezdrowo?
za dużo marudzenia też nie zdrowo :wink:

[ Dodano: 03-06-2009 ]
jeśli masz wątpliwości, zmień lekarza...idź do innego i jeszcze do następnego.....tego akurat nigdy za dużo....zabierz wyniki poprzednie i aktualne - i zobacz co ci powiedzą...
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Renata2
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Renata2 » 03 cze 2009, 18:30

Nie panikuj, to nic nie pomoże. Pozbieraj wyniki i idź do następnego lekarz, potwierdzić diagnozę :!: Nigdy nie opieraj się na diagnozie jednego lekarza. Życzę poprawy samopoczucia. :tak:
Renata2
asamax 500g 2-0-2
vedolizumab- lek biologiczny, 3 stopień programu
controloc 1-0-1
rutinoscorbin 2-0-2
witaminy

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 16 cze 2009, 17:15

Bylam u gastro dzisiaj.
Morfologia sie trzyma, niestety zelazo na poziomie 40 (50-170), a CRP 20 (0-5). Chcial wrocic do sterydow, ale sie nie dalam.
Zmienil Asamax na Salofalk, dostalam kwas foliowy, Debretin z powrotem i kolejne wyniki do zrobienia, w tym hormony :smutny:

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 16 cze 2009, 19:01

magdalene, masz biegunki, krew?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”