Po wizycie u lekarza

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mamaoli14
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie

Po wizycie u lekarza

Post autor: mamaoli14 » 23 gru 2008, 07:48

Witajcie.Nie wiem czemu moj post zostal usuniety.Ale to nic cccchcialam sie was poradzic w czyms.Wczoraj bylam u gastroenterologa,dla przypomnienia 2 mce temu mialam biegunke z goraczka poczym zaczelam tez wydalac sluz z krwia.Dostalam wtedy metronidazol ,pani doktor stwierdzila ze to powiklanie po biegunce,bralam leki tylko przez 5 dni i wszystko wrocilo do normy,ale jakies 3 tygodnie temu znowu wrocilo,juz bez biegunki,ale stolec znowu z dodatkami,bez zadnych boli brzucha ,po sulfie przeszlow ciagu 3 dni,chociaz stolce sa z domieszka sluzu nadal.Mialam robiona rektoskopie,sluzowka jelita zapalna latwo krwawiaca kontaktowo,bez zmian egzo.....(nie umiem rozszyfrowac).Wczoraj lekarz stwierdzil ze prawdopodobnie przyczynil sie do tego antybiotyk clindamycine ,ktory bralam na suchy zebodol przez 2 tygodnie,ale to bylo ze 3 mce temu.Przepisal mi enterol i jeszcze jakis inny probiotyk,jestemtroche wystraszona ze to jest rzekomobloniaste zapalenie jelita a w necie wyczytalam ze jest to stan ciezki zagrazajacy zyciu i trzeba wlaczyc wtedy antybiotyk ,a on minic takiego nie przepisal,i co teraz?Na kontrol mamprzyjsc dopiero 15 stycznia (jak dozyje).Co wy o tym sadzicie?

Olimpijka

Re: Po wizycie u lekarza

Post autor: Olimpijka » 23 gru 2008, 11:01

mamaoli14, tutaj jest juz odpowiedni temat viewtopic.php?t=6809&start=15 zapraszamy :wink:

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 23 gru 2008, 12:12

mamaoli14 pisze:Przepisal mi enterol i jeszcze jakis inny probiotyk,
wyczytałam na tej stronie http://www.medfoto.pl/html/more2968e.php że probiotyki stosuje się w rzjg jako leczenie uzupełniające.
mamaoli14 pisze:wyczytalam ze jest to stan ciezki zagrazajacy zyciu i trzeba wlaczyc wtedy antybiotyk
na tej stronie co podałam jest napisane że: Obraz kliniczny rzjg może przybierać różne postaci - od łagodnej do ciężkiej biegunki z objawami toksemii, odwodnienia i zagrażającego życiu toksycznego rozdęcia okrężnicy. Najczęściej stwierdza się wodnistą biegunkę z domieszką krwi i śluzu, gorączkę, bóle brzucha.
mamaoli14 pisze:i co teraz?
no to na razie przyjmuj te probiotyki które Ci zapisał lekarz, z tego co piszesz to nie masz najcięższej postaci, tak mi się wydaje.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 23 gru 2008, 13:04

magdalene pisze:Olimpijka napisał/a:
mamaoli14, tutaj jest juz odpowiedni temat http://crohn.home.pl/foru...t=6809&start=15 zapraszamy :wink:

Nie, nowy wątek jest jak najbardziej ok. Ten z linku należy do Sionki.
Oki, po prostu jest to tez temat o wizytach u lekarza, wiec zalozylam, ze wystarczy pisac tam :wink:

mamaoli14
Debiutant ✽

Post autor: mamaoli14 » 27 gru 2008, 07:10

Witam jeszcze raz,poradzcie cos bo chyba zwariuje.Lekarz u ktorego wtedy bylam zmniejszyl mi rowniez sulfasalazyne z 6 tabl. na 2 dziennie bo niby ten lek i tak nie pomaga przy schorzeniu ktore ja rzekomo niby mam.Zrobilam tak,ale juz po dwoch dniach znowu zaczelam sie zalatwiac samym sluzem,wiec wrocilam sama do poprzedniej dawki.Dzisiaj znowu w sluzie zobaczylam pasemko krwi,cos mi sie wydaje ze to wcale nie jest od tego antybiotyku,tylko cos powazniejszego,skoro reaguje na sulfasalazyne.Co o tym sadzicie,przez cale swieta mialam dola z tego powodu,a do lekarza wybieram sie w poniedzialek by mu o tym powiedziec,co sie ze mna dzieje???

elizabet-70
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: elizabet-70 » 27 gru 2008, 14:58

Bardzo dobrze znam stan psychiczny w którym się znajdujesz,nie znam sie jeszcze tak dobrze na naszych dolegliwościach jak tu niektórzy .
Może kolonoskopia by wyjaśniła sprawę nie piszesz czy miałaś robioną a wszyscy tu dzieki niej mają diagnozę.Ja nadal mam śluz i czasem krew ale wiem że leczenie musi potrwać i już się wyciszyłam bo zamartwianie tylko pogarszalo sprawę.Może pogadaj z lekarzem o badaniu.Napewno będzie dobrze cierpliwości(uwierz mi ja to przerabiałam)Przeczytaj prywatne wiadomości.
ela

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 28 gru 2008, 00:59

mamaoli14 pisze:Lekarz u ktorego wtedy bylam zmniejszyl mi rowniez sulfasalazyne z 6 tabl. na 2 dziennie bo niby ten lek i tak nie pomaga przy schorzeniu ktore ja rzekomo niby mam.Zrobilam tak,ale juz po dwoch dniach znowu zaczelam sie zalatwiac samym sluzem,wiec wrocilam sama do poprzedniej dawki
bez obrazy, ale nie ma madrych bez badan,a my ty jako uzytkownicy forum,szukamy odpowiedzi,niewiem jak to nazwac,ale najprostsza,albo ostateczna odpowiedzia lekarzy jest :nadwrazliwosc jelit ..ubrana w odpowiednie nazewnictwo,....czyli IBS,albo"...".... wazne jest to.by chciec czynic nastepne badania,niema mocnych na nasze choroby,czasem diagnozozowanie trwa dlugo....2...albo 3 lata....,nie ma mocnych,ani waznych,trzeba walczyc o diagnoze !
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

mamaoli14
Debiutant ✽

Post autor: mamaoli14 » 28 gru 2008, 14:51

Lekarz stwierdzil, ze to najprawdopodobniej po a ntybiotyku (clindamycine)bralam go przez 2 tyg,padlo slowo dysbakterioza,ale jak wymienilam slowo rzekomobloniaste zapalenie jelit to kiwnal glowa wiec czy to jest to samo???czy ktos z was przez to przechodzil?Biore enterol 2 razy dziennie i probacti i do tego jeszcze ta sulfasalazyna.Ile czasu jelita potrzebuja zeby wszystko bylo ok???Lekarz powiedzial ze moze nawet unikne kolonoskopii ,on stawia na to ze to antybiotyk jest winowajca,nie zlecil badan kazal brac te proboiotyki przez 10 dni i przyjsc do kontroli.

[ Dodano: 30-12-2008 ]
Bylam wczoraj u gastroenterologa,jestem juz tak skolowaciala ze szok,mowi ze to jest lagodna postac rzekomobloniastego zapalenia jelit,ale byl zdziwiony ze przez tydzien brania probiotyku nic sie nie zmniejszylo a wrecz ja dalej wydalam sluzowe stolce(sluz w kolorze stolca)dopisal mi metronidazol,mam go brac przez 10 dni.Jeszcze w styczniu on sam zrobi mi kolonoskopie,jak sie wyrazil dla mojego i jego spokoju.Wczoraj juz wzielam pierwsza dawke metronidazolu,a dzisiaj ten sluz ma taki nieprzyjemny zapach taki jakby to powiedziec mdly zapach.Boze co to jest????Jeszcze dodam ze ciagle boli mnie gardlo,nie wiem czy wytrzymam nerwowo do tego badania a raczej do jego wyniku,pomozcie mi!

Pino72
Debiutant ✽
województwo: podlaskie

Post autor: Pino72 » 07 sty 2009, 09:34

jak śluz się pojawia to znaczy że organizm walczy bierz leki które lekarz Ci przepisał oraz rób kisielki z siemia lnianego. masz gdzieś uszkodzoną błonę śluzową. sulfasalazyna powinna pomóc oraz zapytaj lekarza o pentasę w czopkach. tylko że antybiotyki nie wiem czy powinnaś stosować ze względu na nadwrażliwość jelitową.

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 07 sty 2009, 10:49

mamaoli14 pisze:Wczoraj juz wzielam pierwsza dawke metronidazolu,a dzisiaj ten sluz ma taki nieprzyjemny zapach taki jakby to powiedziec mdly zapach.Boze co to jest????
Wiesz, to moze byc dzialanie lekow. Ja w szpitalu jak dostalam Metrnidazol i sterydy to tez zauwazylam inny zapach stolca, tylko, ze mi sie on kojarzyl z gotowanym mlekiem :mrgreen:
Potem wszystko sie unormowalo.
3mam kciuki!

exa
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 08 sty 2009, 07:24

mamaoli14 pisze:ten sluz ma taki nieprzyjemny zapach taki jakby to powiedziec mdly zapach.Boze co to jest???
nic takiego przez co trzeba by było popadać w histerię :wink:
stolec ma różną postać, zależy co jesz i co bierzesz ...
mamaoli14 pisze:Jeszcze dodam ze ciagle boli mnie gardlo,nie wiem czy wytrzymam nerwowo do tego badania a raczej do jego wyniku,pomozcie mi!
weź kobiałko głęboki oddech...i zadaj sobie pytanie - jak nerwowo nie wytrzymasz to co się stanie?....żyć jakoś trzeba, to nie jest koniec świata....
nerwy i histeria tylko nakręcają objawy...twoja jakośc życia w trakcie choroby zależy w dużej mierze od ciebie...

wiem, ze od razu się nie da spokojnie do tego podejśc, ale masz na pewno jakieś pkty odniesienia w swoim życiu, złap proporcje a byka za rogi i będzie dużo lepiej...

tego z całego serca tobie życzę
s

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 08 sty 2009, 19:42

exa pisze:nerwy i histeria tylko nakręcają objawy...twoja jakośc życia w trakcie choroby zależy w dużej mierze od ciebie...
swiete slowa, bez akceptacji nie da sie racjonalnie myslec, a tego wlasnie wymaga dobre leczenie.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

mamaoli14
Debiutant ✽

Post autor: mamaoli14 » 10 sty 2009, 06:45

Ale powiedzcie mi czy jezeli jest tak jak mowi pan doktor,ze jest to rzekomobloniaste zapalenie jelit,to ile czasu trzeba brac probiotyki zeby tego sluzu juz nie bylo?Wybralam juz metronidazol,poprawy nie ma nadal duzo sluzu,aczkolwiek ide do kibelka juz tylko raz gora dwa razy.W czwartek mam kolonoskopie,chyba nie bede musiala nic pic oczyszczajacego,bo ze strachu sama sie oczyszcze boje sie badania,ale jeszcze chyba bardziej wyniku

suhhar
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: suhhar » 11 sty 2009, 13:28

kolonoskopii nie masz sie czego bac u sprawnego operatora kamerki to 10-15 min i po badaniu do tego dostaniesz glupiego jasia (chyba) u mnie poszlo szybko i gladko a w tym tyg mam nastepna i to z wejsciem do jelita cienkiego :!: :o nie stresuj sie tam bo to tylko jeszcze pogarsza sprawe. Pozdrawiam i trzymam kciuki
...marzenia...zdrowym być, mieć za co żyć, mieć dach nad głowa, modlić z bliską się osobą...

mamaoli14
Debiutant ✽

Post autor: mamaoli14 » 16 sty 2009, 05:53

Witajcie jeszcze raz.Wczoraj mialam kolonoskopie.Napisze wam wynik.Kolonoskopia do katnicy.Uwidoczniono prawidlowa zastawke kretniczo-katnicza.Na wiekszosci powierzchni jelita blona sluzowa przekrwiona z zatartym rysunkiem naczyniowym miejscowo male czerwone plamki z bialawym centrum.Pobrano wycinki do bad.hist-pat ze wstepnicy,poprzecznicy,zstepnicy/esicy.Dgn.colitis ad obs.Co wy na to?Pan doktor powiedzial ze nie znalazl cech CU ani CD.Co to sa te plamki z bialawym centrum?Pilam fleet do oczyszczania i tam na ulotce jest napisane ze w obrazie endoskopowym widac jakies afty,moze to to,ale czy pan doktor by o nich pisal skoro jest to reakcja po tym preparacie?Co sie dzieje z tym jelitem ?Powiedzcie mi jeszcze ile czasu po tym flecie moga byc jeszcze plynne stolce boja jeszcze dzisiaj mam.Aha a czy myslicie ze np.skoro mam bialy jezyk (mysle ze to grzybica)to moze tez w jelicie jest grzyb,czytalam ze grzyb w jelicie powoduje tez zapalenie,prosze odpowiedzcie.Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”