Bóle w nadbrzuszu i ponowna diagnostyka nzj

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
vegeta

Bóle w nadbrzuszu i ponowna diagnostyka nzj

Post autor: vegeta » 27 kwie 2016, 15:10

Siema, może ktoś z was miał bóle w nadbrzuszu występujące nagle promieniujące do kręgosłupa (ból ściskający, palący i przeszywający na wylot). To nie są bóle jak dla mnie od żołądka, nie mam biegunki przy tym. Czy to można wiązać z jelitami? Takie bóle mnie ostatnio tylko dopadają... Nie mam stwierdzonego crohna, miałam podejrzenie dwa lata temu ale u mnie wszystkie obj biegunka, bóle stawów zniknęły i odstąpiono od ponownej diagnostyki. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 08 cze 2016, 21:53 przez vegeta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie

Re: Bóle w nadbrzuszu i ponowna diagnostyka nzj

Post autor: alate » 27 kwie 2016, 16:03

a to bardzo źle, że zaprzestałaś dalszej diagnostyki. Choroba Crohna nie zawsze przebiega z biegunką, stawy też nie każdego bolą...
jakie badania dotąd wykonano, czy podejrzenie Crohna definitywnie wykluczono, czy po prostu przerwano badania, bo poczułaś się lepiej ?
opis bólu nie na wiele się zda, chyba nawet lekarz na tej tylko podstawie nie mógłby postawić jednoznacznej diagnozy. Ból nie jest żadnym wyznacznikiem ani choroby ani jej braku
Crohn ? Z tym da się żyć !

vegeta

Post autor: vegeta » 27 kwie 2016, 16:15

Nie ja zaprzestałam tylko gastro, tu nie chodzi mi o diagnoze tylko pytam czy ktoś z was takie bóle miewał, może miał z was ktoś ból podobny do mojego i naprowadzi mnie na podejrzenieje jego przyczyny. Crohna definitywnie nie wykluczono, ani nie potwierdzono miałam jeden rzut w kolonce wyszło zapalenie i później w zaostrzeniach minimalnych leczono mnie stoperanem i mesalazyną ale nie proponowano mi ponownej diagnostyki, w histopato nie wyszło nic konkretnego-ale wiem że ta choroba może spać albo mieć u mnie lekki przebieg, a diagnostyke bólów stawów robiłam prywatnie i wszystko w badaniach b/z te dwa lata miałam spokój ale pojawiły się takie bóle jak opisuję, nie wiem czy to wiązać z crohnem czy nie.

teresa256
Początkujący ✽✽
Choroba: CU

Post autor: teresa256 » 11 maja 2016, 20:40

Miałam i nadal tak mam .Nagły i potworny ból trwający od kilku do kilkunastu minut . Biegunki sporadycznie ale to podobno od leków cukrzycowych

vegeta

Post autor: vegeta » 16 maja 2016, 20:50

Tylko tak mnie zastanawia czy to jest ból od jelit? Czy od trzustki? Zrobiłam usg brzucha i wyszło ok, nie wiem czy mam się tym martwić i co z tym zrobić, raczej nie należe do osób które biegną z byle czym do lekarza, ale te bóle łapią mnie ostatnio dzień w dzień niezależnie od pory dnia, są tak okrutne że nie wiem co mam wtedy ze sobą zrobić nie można od tego bólu uciec.
Może ktoś da mi namiar na dobrego gastro w Wawie prywatnie, chyba czas ponowić diagnostyke... Pozdrawiam

teresa256
Początkujący ✽✽

Post autor: teresa256 » 16 maja 2016, 21:12

A co z kolonoskopia ?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 16 maja 2016, 23:14

vegeta pisze: tu nie chodzi mi o diagnoze tylko pytam czy ktoś z was takie bóle miewał, może miał z was ktoś ból podobny do mojego i naprowadzi mnie na podejrzenieje jego przyczyny.
vegeta pisze: bóle w nadbrzuszu występujące nagle promieniujące do kręgosłupa (ból ściskający, palący i przeszywający na wylot). To nie są bóle jak dla mnie od żołądka
nie wiem czy o to chodzi, ale ja miewałem takie bóle aż do omdleń. Diagnostyka u neurologa, gastroenterologa czyli CU z dodatkami, jelito w całości w zaostrzeniu przez lata chorwania, urolog to prostata z dodatkami na nerkach i w w całym układzie, ortopeda to zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie ,rwa kulszowa,osteoporoza także w kręgosłupie, postępująca, cukrzyca t.2...rezonas, TK , USG i inne badania , full.
Wszystko za sprawą ostrych bóli w rejonie brzucha mówiąc ogólnie, od kręgosłupa i wszystko w okolicy. Żaden osobno lekarz nie pomógł , choć każdy stawiał diagnozę i to nie jedną..
Od neurologa dostałem skierowanie do Poradni Leczenia Bólu Przewlekłego. Tam dopiero lekarz (anestezjolog) mnie wyciągnął z tego. Poprzez zastrzyki, blokady, akupunktura z prądami, inne rehabilitacje, razem do pół roku i spokój wreszcie od tego uciążliwego bólu.
Pomagały też plastry Transtec i Tramal w kroplach.
Teraz nie mam już jelita grubego tylko stomię, urolog pomógł , także lekami które biorę ciągle i pomagają.
Pozostały bóle od kręgosłupa, ale to luzik, z tym da się żyć i chodzić.

W podsumowaniu: lekarz z Poradni Bólu stwierdził, że u mnie się nawarstwiło i z czasem stale postępowało , jakiś zespół chorób w obrębie właśnie brzucha. Każde z osobno było bolesnym problemem, a w całości wszystko się "pomieszało " i stąd nie możliwośc zdiagnozowania jednej jednostki chorobowej.
Pewnie też nie bez znaczenia był ogrom leków od lekarzy, niestety zdarzały się i takie , kiedy trzeba było brać pomimo przeciwwskazań, bo innych nie było. Inna sprawa to sterydy przez lata i Azathioprine.
No i w czasie to trwało, oj długo...

Tak naprawdę to w tym wszystkim najważniejsza była ocena neurologa, takie spojrzenie całościowe.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

vegeta

Post autor: vegeta » 06 cze 2016, 10:11

Hej, znowu mnie to złapało... Ból dwie godziny po posiłku, lewa strona brzucha, ból promieniujący do pleców, to jakiś dramat te bóle :(
Ostatnio zmieniony 06 cze 2016, 21:33 przez vegeta, łącznie zmieniany 1 raz.

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 06 cze 2016, 13:02

Ja takie podobne bóle, promieniujące do pleców a konkretnie w miejsca zakończenia żeber kiedyś miałem i męczyłem się z tym kilka tygodni. Mój lekarz gastro jak do niego poszedłem, to od razu zrobił mi USG trzustki. bo podobno to są bóle charakterystyczne dla trzustki. Coś tam wyglądało niepewnie, więc dał mi skierowanie na TK. Na tomografii (po 10 dniach) wyszło wszystko OK ale i bóle po kilku dniach się skończyły. Mój doktor orzekł, że to pewnie było jakieś zapalenie trzustki które tak właśnie mogą przebiegać.
Więc jak nic nie wiadomo, to może warto zrobić (jeżeli jeszcze nie były robione) bardziej szczegółowe badania trzustki?

Awatar użytkownika
syla2146
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: syla2146 » 06 cze 2016, 13:56

Ja miałam takie bóle przy kamicy nerkowej i kolce nerkowej. Mogą być też od kręgosłupa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”