Strona 1 z 1

krwawienie z odbytu

: 23 sie 2014, 11:52
autor: anon1995
Witam. Za 2 tygodnie kończę 19 lat. 3 dni temu podczas podcierania się zauważyłem na papierze krew. Na początku się przestraszyłem, ale później pomyślałem, że to nic poważnego. Lecz wczoraj rano, gdy wstałem w majtkach zobaczyłem plamę krwi. Dodam jeszcze, że od paru lat mam problemy z gazami. Wydalam ich bardzo dużo, ale jest to u mnie rodzinne. Mój ojciec miał ostatnio gastroskopię i okazało się, że ma bakterię Helicobacter pylori, więc ja też ją pewnie mam, bo cierpię dokładnie na te same dolegliwości, co on. Czy to krwawienie może być groźne? Czy istnieje możliwość, aby w młodym wieku to były oznaki raka?

Re: krwawienie z odbytu

: 23 sie 2014, 12:24
autor: iza121
nikt przez internet Cię nie zdiagnozuje, musisz wybrać się do lekarza, najpierw tego pierwszego kontaktu. Przyczyna może być "banalnej" w postaci hemoroidów, po takie bardziej poważne i groźniejsze dla zdrowia.

Re: krwawienie z odbytu

: 23 sie 2014, 13:09
autor: kalka_96
anon1995 pisze:Czy istnieje możliwość, aby w młodym wieku to były oznaki raka?
istnieje taka możliwość, ale dlaczego od razu raka?
może to zwykłe podrażnienie śluzówki.
masz zaparcia?
warto zrobić gastroskopię właśnie pod kątem Helicobactera
możesz opisać inne objawy jakie Ci towarzyszą?
nikt nie może zdiagnozować Cię wirtualnie, dlatego jeżeli jesteś zaniepokojony to udaj się do lekarza, zbada Cię per rectum i sprawa będzie się wyjaśniać
anon1995 pisze:Czy to krwawienie może być groźne?
jeżeli nic z tym nie zrobisz, a krwawienie nie przejdzie to może być groźne, np. szybko można się anemizować.

Re: krwawienie z odbytu

: 23 sie 2014, 20:51
autor: anon1995
Nie, nie mam zaparć. Hemoroidy też raczej wykluczam, bo nic mnie nie piecze. Tylko, że właśnie strasznie boję się tych badań. Sama myśl o nich przyprawia mnie o dreszcze. Do tego czytałem opinie osób, które przez nie przechodziły..

Re: krwawienie z odbytu

: 23 sie 2014, 20:56
autor: iza121
badania może nie są przyjemne, ale nie są też takie złe. W zasadzie to nie ma się czego bać i bardzo złymi opiniami w internecie sugerować. Na razie nie myśl zresztą o tych badaniach, przejdź się do lekarza pierwszego kontaktu, on Cię zbada i podejmie decyzję co dalej.


I nie czytaj za dużo w necie, bo już widać, że to źle na Ciebie wpływa :wink:

Re: krwawienie z odbytu

: 23 sie 2014, 20:59
autor: kalka_96
Nie sugeruj się przeżyciami innych, zwłaszcza tymi przykrymi. Pamiętaj, że każdy organizm jest inny, i każdy choruje inaczej. Nie boj się badan. Gastroskopia nie jest najgorsza. Uwierz, ze sa dużo gorsze badania. Jeżeli bardzo się boisz to gastroskopie można zrobić w znieczuleniu.
Badanie per rectum to tez nie jest tragedia. Lekarz do badania używa żelu znieczulającego. Wszyscy się boja tego, ale naprawdę nie ma czego.
W ciągu 3,5 roku chlorowania przeszlam masę badan w znieczuleniu i bez, dlatego możesz mi wierzyć, ze to nic strasznego. :wink:

Re: krwawienie z odbytu

: 23 sie 2014, 21:01
autor: obyty.z.cu
anon1995 pisze: Sama myśl o nich przyprawia mnie o dreszcze. Do tego czytałem opinie osób, które przez nie przechodziły..
masz racje,tak będziesz się męczyć w niepewności.Po co się zamartwiać :wink:
Może się uda i zrobią Tobie te badania na ostro bez pytania :neutral:

brak słów...

Re: krwawienie z odbytu

: 23 sie 2014, 23:26
autor: anon1995
Ok, dzięki za rady ;)

Re: krwawienie z odbytu

: 23 sie 2014, 23:32
autor: Maatylda
potwierdzam,
badanie per rectum przez lekarza pierwszego kontaktu to nic strasznego. Mało komfortowe wiadomo, ale nie boli i trwa chwilę.
Lekarza to nie rusza, na studiach i specjalizacji musiał to robić milion razy, żeby zaliczyć :)

Re: krwawienie z odbytu

: 24 sie 2014, 16:26
autor: szalonykrolik
Miałem z cztery razy robione per rectum... nic strasznego. Tak samo kolonoskopie i gastroskopie bez znieczulenia miałem robione i wiadomo był dyskomfort, ale bez przesadyzmu. :)