Co mi dolega? IBS/Trzustka/Jelita?

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
coobi
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Re: Co mi dolega? IBS/Trzustka/Jelita?

Post autor: coobi » 24 lis 2014, 09:58

To jest badanie laboratoryjne, jak będziesz robił inne, to możesz przy okazji wykonać. Glukoza wskazuje aktualny poziom cukru, hba1c wskazuje ogólnie czy bywa podwyższony okresowo cukier, bo zostawia to ślad w organizmie (często ludzie wyrywkowo mają cukier ok ale ogólnie strasznie rozchwiany). To nawet potencjalnie nie jest główna przyczyna, bo nie widzę związku z biegunkami i bólem pod żebrem (chociaż co człowiek to inna historia). Niestety takie złożone przypadki na ogół mają kilka równoległych przyczyn. Częste oddawanie moczu nie jest normalne przy biegunkach, organizm czegoś musi się pozbywać tą drogą. Wysoka glukoza potencjalnie może być też przyczyną aft, świądu i wzmagać osłabienie, ale czy tędy droga - nie wiem. Jak oddajesz mocz, to tworzy się piana (no chyba że sikasz po ściankach, jak baba :D)? Jest jakiś zapach? Jaki kolor moczu? Jak często go oddajesz i w jakich porach?

miodzio
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Post autor: miodzio » 24 lis 2014, 12:38

Mocz oddaje zawsze rano, i popołudniu jak wypije cokolwiek, to częste oddawanie moczu też jest okreskowe, czasami jest normalnie a czasami muszę iść co chwile. Kolor moczu zazwyczaj jasny, brak jakiegos specyficznego zapachu, zastanawiałem się właśnie nad tą candidą
"Objawami tej grzybicy są:

zmieniająca się struktura kału, wodniste biegunki na przemian z zaparciami, wzdęcia, nadmierne tworzenie się gazów, burczenie, przelewanie, uczucie pełności, swędzenie okołoodbytniczne, wyprysk okołoodbytniczy, niedowaga lub nadwaga, spękane usta i biały nalot na języku, nieprzyjemny zapach z ust, zapalenie czerwieni wargowej, suchość w ustach i gardle, metaliczny smak w ustach, nietolerancje i alergie pokarmowe, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, nieokreślone bóle brzucha, trudności w trawieniu składników pokarmowych, zgaga, nadwrażliwość i nietolerancja: mleka, glutenu pszenicy i żyta."

i większość objaw by się zgadzała, ale znowu leczyć coś na ślepo...

miodzio
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Post autor: miodzio » 28 lis 2014, 22:30

naprawdę nie wiem już co to może być, od wczoraj znowu jest gorzej biegunki i bóle(zaraz po tym jak coś zjem muszę biec do wc, a stolec jest nieproporcjonalnie duży w porównaniu do zjedzonego pokarmu...), a glukozę miałem badaną kilka razy i zawsze była ok 90. Męczy mnie to strasznie, ostatni gastroenterolog powiedział ze skoro w kolonoskopi nie wyszedł crohn i IBD to on nie jest mi w stanie pomóc...ehh

edit 7.12.14r
Dzis zjadlem zupe ogorkowa po ktorej musialem biec do ubikacji najpierw stolec byl normalny potem dziwnie ż&#242*łty, a pozniej juz tylko sie ze mnie *lalo* dawno nie bylo az tak zle i znow troche panikuje, czy to jednak ta trzustka...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”