Co mi dolega? IBS/Trzustka/Jelita?

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
miodzio
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Co mi dolega? IBS/Trzustka/Jelita?

Post autor: miodzio » 05 lip 2014, 01:43

Witam,

Zaczne od tego że mam 21lat, od pół roku krążę od lekarza do lekarza aby dowiedzieć się praktycznie niczego...

Wszystko zaczeło się od biegunek(od ponad roku) lecz nie przejmowałem się nimi ponieważ były to biegunki pod względem "konsystencji" kału a nie częstotliwości wypróżnień, pół roku temu pojawiły się bóle zacząłem wymiotować po kawie z mlekiem, postanowiłem iśc do lekarze który stwierdził że to grypa żołądkowa........-,-

Byłem w szpitalu lecz tam też nic się nie dowiedziałem.
Schudłem 10kg.
Bóle występują w lewym podbrzuszu koło miednicy i w lewym podrzebrzu.
Ogólne osłabienie, afty, uczuczie parcia.

Zażywam neopan creatinum, tydzien temu doszedł okresowy świąd okolic odbytu.

Badania które mi robiono to:

Morfologia - na początku podwyższona bilirubina, teraz już w normie reszta też w normie.
gastroskopia - bez zmian
usg - wszystko jak u noworodka... o.O
kolonoskopia - kilka nacieków zapalnych
1. w blaszce właściwej widoczne nacieki zapalne z tworzeniem grudek chłonnych (wykluczenie Crohna)
2. W blaszce właściwej obecny niewielki limfocytarny naciek zapalny. wykluczenie IBD

Na błonie jelita krętego widoczne kępki obrzękniętych przekrwionych kosmków.
Reszta bez zmian.

Robiono badania kału które są dobre lecz nie wiem czy ufać tym badaniom gdyż były wykonywane podczas gdy miałem podany środek przeczyszczający przed kolonoskopią.
Transglutaminaza tkankowa w normie.

Dodatkowe objawy:
nadmiar gazów - uczucie ulgi przy ich wydaleniu
brak bólu po wypróżnieniu.
gdy wieczorem dużo wypije rano bolą mnie okolice nerek na 10min po przebudzeniu,
czasami czuje ból pod lewą łopatką,
częstsze oddawanie moczu,
dziwne uczucie(męczące kręcenie) w podbrzuszu
bóle pleców w okolicy lędźwiowej

następują tzw lepsze dni i gorsze, gorsze w ktorych odczuwam ból i biegunka dokucza oraz lepsze w których czuje się dobrze a stolec jest normalny.

Na prawdę mam już dość rozmawiania z lekarzami którzy przepisują mi kolejne porcje tabletek które nie pomagają...
Czy ktoś wie co to może być?

szalonykrolik
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie

Re: Co mi dolega? IBS/Trzustka/Jelita?

Post autor: szalonykrolik » 05 lip 2014, 16:32

Mam podobne objawy do Twoich i również nalatałem się po lekarzach. Schudłem 10 kg w niecałe 3 m-ce. U mnie zaczęło się od biegunek z bólami brzucha i krwią w stolcu. Po wizycie u proktologa i nie trafionej diagnozie (żylaki odbytu) skierował mnie na badanie kolonoskopii i dalej mam się leczyć u gastroenterologa. Stwierdził, że mam podejrzenie CD/CU i mam do niego wrócić po kolonoskopii.(Tylko po co do niego wracać jak mam się dalej leczyć u gastrologa?) Innych badań nie miałem robionych. Obecnie czekam na kolonoskopię i po nich wybieram się do gastrologa.

Rozumiem, że byłeś już u gastrologa i on nie potrafi Ci pomóc?

miodzio
Debiutant ✽

Post autor: miodzio » 05 lip 2014, 16:58

Gastroenterolog przepisał mi dziś kolejną porcje tabletek na IBS wykupiłem będę brał bo co innego mam zrobić?. zobaczymy...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 05 lip 2014, 23:02

Poczytaj o kalprotektynie. To badanie (niestety płatne, za to od ręki) dość dobrze różnicuje zaburzenia czynnościowe od IBD. Możesz dać swoje wycinki do zbadania innemu histopatologowi. I pytanie czy ten ból i pacie budzi cię w nocy?? Czy robiłeś badania moczu?
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

miodzio
Debiutant ✽

Post autor: miodzio » 06 lip 2014, 11:54

Ból i parcie nie budzi mnie w nocy, jak śpie jest wszystko ok chociaż jak się kłade zawsze przelewa i burczy mi w jelitach, badania moczu były robione w szpitalu:
Kolor: Żółty
Przejrzystość: przejrzysty
c.wł. 1.010
odcz.pH 7.00
Białko - nb
glukoza - nb
c.ket - nb
urobil. - wn
bilirubina - nb
azotany - nb
nabłonki pł - nieliczne
Leukoc wpw - 0-2

erytroc św. wpw 0-2
śluz - obecny
Amylaza w moczu (U/L) 67,00

Czy jest możliwe żeby wyniki badania his/pat były błędne?

I jeszcze jedno pytanie, mam bóle w okolicy lędźwiowej, (a dość dużo siedze z uwagi na studia i to że taki zawód(informatyka)przez co garbie się) czy to może mieć coś wspólnego, ponieważ gdzieś przeczytałem coś w stylu że kręgosłup może naciskać na nerw i przez to zaburzać prace trawienia.

[ Dodano: 06-07-2014 ]
A i dodam ze czasem czuje ból w np równolegle czyli po prawej stronie, ale dużo rzadziej,
I często łapie kolki.
A tak całkiem z innej strony to czasem odczuwam ból (dość silne klucie) w rożnych miejscach ciała np na stopie czy ręce, czy to może mieć coś wspólnego?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 06 lip 2014, 13:20

Uciski na kręgosłup mogą dawać wiele niespecyficznych objawów. Ja korzystam z klękosiadów i piłki, a nie z krzesła.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

lorema

Post autor: lorema » 06 lip 2014, 13:20

miodzio pisze:odczuwam ból (dość silne klucie) w rożnych miejscach ciała np na stopie czy ręce, czy to może mieć coś wspólnego?
takie bóle może powodować kręgosłup, szczególnie część szyjna i lędźwiowa.

miodzio
Debiutant ✽

Post autor: miodzio » 07 lip 2014, 02:04

Czy moge jakoś sprawdzić czy to wina kręgosłupa?

lorema

Post autor: lorema » 07 lip 2014, 11:27

Prześwietlenie RTG pokazuje co się dzieje z kręgosłupem. Od lekarza pierwszego kontaktu dostaniesz skierowanie.

miodzio
Debiutant ✽

Post autor: miodzio » 02 sie 2014, 20:00

doszedł nowy objaw...silny ból kolkowy pod lewym zebrem po większym posiłku utrzymujacy sie tak z 2h

miodzio
Debiutant ✽

Post autor: miodzio » 01 lis 2014, 22:30

A ja dalej nie wiem co mi dolega...

Terminy do lekarzy dość odległe, a niestety nie stać mnie na wizytę prywatną, obecne objawy to ból pod lewym żebrem (tak jakby ucisk), biegunki, ostatnio dość uporczywy świąd odbytu.
Z RTG kręgosłupa części szyjnej i lędźwiowej wyszło że mam zwężenie przestrzeni międzykręgowej w szyi.
Panikuje, boje się że to nowotwór trzustki, gdy pytałem lekarza czy to może być trzustka, otrzymałem odpowiedź że trzustka nie boli, a gdy czytam kolejne fora i wypowiedzi ludzi mam wrażenie że to nie prawda, wiem że w moim wieku to rzadki przypadek ale wciąż strasznie się denerwuje...

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 01 lis 2014, 23:20

miodzio pisze: a gdy czytam kolejne fora i wypowiedzi ludzi mam wrażenie że to nie prawda,
to po co czytasz i się nakręcsz ?
Ból pod lewym żebrem u mnie to kiedyś były zwykłe kolki po bieganiu,a później przy CU to normalne uciski chorego jelita.
Chodzi o to,że bóle najczęściej nakręca psychika,nerwy,stres...
Kiedy wyluzujesz-poczujesz się lepiej,zaczniesz dostrzegać co faktycznie jest bólem,co dyskomfortem,a co ...po prostu nerwy.
O nerwobólach to zupęłnie inne zagadnienie,one mogą pokazywać wszystko...
Pozostaje więc jedyna metoda-badanie i diagnozowanie,a póki co..relaks i wyciszanie psychiki.

Nie ma nic gorszego jak wpisanie w przeglądarke objawów i...diagnozowanie :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

miodzio
Debiutant ✽

Post autor: miodzio » 24 lis 2014, 00:00

Po prostu ciężko jest męczyć się z biegunkami bólami itp przez już prawie rok i dalej nie wiedzieć na co tak naprawdę jestem chory, do tego lekarze przepisujący tabletki na ślepo licząc na to że może akurat te pomogą wcale mi nie pomagają,

Kalprotektyna, no tak ale od lipca biorę Sulfasalazin EN który niby miał mi pomóc na jelita aczkolwiek żadnych zmian nie widzę a NLPZ podwyższają poziom Kalprotektyny.

Zastanawiałem się też nad Candidą, ale badania dokładne na nią jedynie w Warszawie...

Chyba jedyne co pozostaje to czekać na odległe terminy u gastroenterologa(który pewnie jak większość lekarzy w polsce założy ręce i powie że nie wie co mi dolega) i starać się przecierpieć...

Awatar użytkownika
coobi
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Post autor: coobi » 24 lis 2014, 00:07

Mierzyłeś cukier? Chodzi o hemoglobine glikowaną a nie na czczo.

miodzio
Debiutant ✽

Post autor: miodzio » 24 lis 2014, 00:13

Nie niestety nie wiem jak to zrobić. Nie mam nikogo znajomego z cukrzycą. Ale przy morfologi robiono mi Glukoze nie wiem czy to ma coś wspólnego (nie byłem wtedy na czczo)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”