Co to moze byc i jak leczyc

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lorema

Re: Co to moze byc i jak leczyc

Post autor: lorema » 02 lut 2014, 20:49

obyty.z.cu pisze:Dla NFZ pierwszy musi być Tk ,dopiero później może być rezonans.
Mój syn miał już MR a TK jeszcze nie miał, więc nie zawsze tak jest jak napisałeś :)

ZZ
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: ZZ » 21 cze 2014, 20:34

Witam ponownie

Robiłem gastroskopie, badania krwi, badania na tarczyce, usg brzucha ze wszystkich badan wychodzi ze wszystko jest ok, jedna lekarka jak spytałem co mam dalej robic powiedziała ze taka uroda i nic sie nie zrobi, jest to juz bardzo uciazliwe, poszedłem do nie wiem ktorego juz lekarza i przepisała mi siemie lniane i babke ale to nic nie pomaga. Jem na sniadanie suszone owoce z jogurtem lub mlekiem, na obiad rosol i jakas lekka kolacje. zazwyczaj slatka albo borkuly lub ew mieso z kukurydza i fasola. Nic mi nie pomaga i czuje sie coraz gorzej. Do tego boli mnie pecherz ktory kiedys mialem przezbiony ale to chyba nie ma zadnego zwiazku. Czesto mnie cos wysypuje tak jakbym miał alergie ale nie mam kompletnie pojecia co to mogłoby być. Mysle o tym że może to uczulenie na gluten, kolezanka miała podobna sytuacje. Prosze powiedzcie jakie badania moglbym jeszcze zrobici jakies srodki podjac, bo kolejny lekarz powie mi to samo i rozlozy rece.

lorema

Post autor: lorema » 21 cze 2014, 23:01

".... Probiotyki przeciw zaparciu.."
".... probiotyki i produkty lecznicze zawierające bakterie kwasolubne – bifidobacterie oraz bakterie kwasu mlekowego ze szczepu Lactobacillus (Lactobacillus acidophilus i Lactobacillus rhamnosus i Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus.). Ich stosowanie w leczniu zaparcia poprawia perystaltykę jelit, przyspiesza wypróżnianie, hamuje rozwój bakterii gnilnych wywołujących zapalenia i choroby jelit ...."
źródło cytatu:
http://www.pfm.pl/baza_chorob/choroby-u ... zenie/1003

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 22 cze 2014, 19:16

Przyczyny chronicznych zaparć mogą być różne, a takie długotrwałe są szkodliwe dla zdrowia. Nie wiem od kiedy się z tym borykasz? Czy problem pojawił się nagle, czy też narastał od długiego czasu. Na ile dokładnie w USG opisano jelita??
Jeśli chodzi o badania obrazowe to do nich sie nie czyści, a wynik TK czy MRI bardzo wiele powie. Do kolonoskopii też można się doczyścić poświęceniem i systematycznością, ale to wymaga, przy takich zaparciach, ładnych paru dni.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”