Dobry lekarz Rzeszów/okolice

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
d_rzeszow
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 18 maja 2013, 04:57
Choroba: nie ustalono
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

Dobry lekarz Rzeszów/okolice

Post autor: d_rzeszow » 18 maja 2013, 06:27

Cześć wszystkim,

Nie wiem czy dobry dział, jeżeli nie, proszę o przeniesienie.

Mój problem opiszę krótko poniżej, na samym początku chcę jednak zapytać o najważniejsze dla mnie -> czy ktoś z Was pochodzi z Rzeszowa/okolic i jest w stanie polecić dobrego lekarza, który odpowiednio zdiagnozuje wszystko, a jednocześnie nie ma do niego kolejki na kolejny miesiąc czekania? Nie przeszkadza mi lekarz prywatny, ale zapewne niedługo będę miał przeprowadzaną kolonoskopię (w końcu trzeba coś zrobić), a gdzieś znalazłem, że prywatnie 500zł za coś takiego. Nie wiem czy można iść prywatnie do lekarza, a takie badania mieć z "publicznych" pieniędzy (na które sam łóżę przecież). W ogóle się nie znam na lekarzach. Nigdy na nic nie chorowałem.

A teraz opiszę, co mi jest - być może ktoś z Was coś takiego przechodził i da mi jakieś informacje (motywujące [duchowo, albo do badań, albo cokolwiek, demotywujące, jakiekolwiek). Zaczęło się nagle. Nigdy na nic w zasadzie nie chorowałem, u lekarza nie wiem jak się zachować (gdzie jakie okienko, jakie papiery potrzebne), bo po prostu tam nie chodziłem. Pracuję, jako programista, więc praca siedząca, po godzinach zazwyczaj też pracuję (już w domu). Ruchu znikome ilości. Jedzenie - co mi do głowy przyjdzie, głównie takie rzeczy, żeby się nie napracować (kiedyś: maniakalnie parówki, potem warzywa na patelnię z kawałkiem mięsa z kurczaka, czasem miałem czas na płatki z mlekiem), dosyć często zamawiam gotowe obiady (aktualnie takie bardziej zbliżone do domowych, tj. mięso w różny sposób przygotowywane, do tego ziemniaki i surówka, oraz zupa - w poprzednich firmach (2 lata temu i dawniej) to raczej pizze, jedzenie od chińczyków). Mój organizm nigdy nie miał jednak z takim życiem problemów.
Półtora miesiąca temu jakieś dwa dni miałem może takie uczucie niepełnego wypróżnienia. Nic przyciągającego uwagę, czasem się zdarzyć mogło. Trzeciego dnia - totalna blokada. Czuję potrzebę, ale absolutnie nie ma opcji, żebym coś wydalił, tak jakby tam "trochę wyżej" w jelitach się zablokowało. To było zupełnie dziwne. O ile brak efektów w ubikacji zdarzał się może raz na miesiąc - to tutaj miałem uczucie dziwnej blokady. Zmartwiło mnie to. Z niewiadomego powodu nagle wszędzie zbiegały się informacje o stomii. W serialach, w portalach informacyjnych wielokrotnie w newsach jakieś opisy. Miałem koleżankę z prawdopodobnie nowotworem jelit. Nie wiem, nigdy nie pytałem aż tak szczegółowo (tj. może bym wiedział, gdyby nie to, że widziałem ją ok 6 razy w życiu, reszta to internet). Miała coś wycięte w jelitach "od zawsze". Rok temu na wakacjach po jakimś ataku zrobili jej stomię. Tydzień potem zmarła. Ten zbiór informacji i nagle coś dziwnego u mnie - od razu myśli o najgorszym. Ja? Chory? Przecież jestem nieśmiertelny (tak to wygląda z mojej perspektywy wiecznie zdrowego, bez wypadków).
Sięgnąłem po Xennę jakoś odruchowo, pierwszy raz w życiu. Spodziewałem sie ładnego wypróżnienia rano, tak jak pisało na internecie. Nope. Coś mi się tam udawało z siebie wyciskać, przerzuciłem się na płatki z mlekiem jako produkt lekkostrawny. W końcu "puściło", zdecydowanie niezbity kał wydaliłem w dużych (zaległych) ilościach. Super, ulga. Tylko cały czas czułem jakby podczas parcia - uwialniało się to ze mnie gdzieś delikatnie wyżej, a przez samą odbytnicę przechodziło już bez problemów. Jakoś przeżyłem tak 2 tygodnie, jedząc zdecydowanie mniej, żrąc od cholery błonnika, czasem biorąc Xennę, która moim zdaniem nie dawała żadnych efektów.
Poszedłem do lekarza rodzinnego. Nabawiłem się w międzyczasie hemoroidów, wtedy jeszcze o nich nie wiedziałem. Czułem też jakby większy zacisk przy samym odbycie. Sądziłem, że to to jest przyczyną tego wszystkiego. Lekarz rodzinny pomacał mnie po jelitach przez brzuch, stwierdziła, że słyszy ruchy perystaltyczne, że będzie ok, dała mi Duphalac (syrop przeczyszczający). Kazała stosować nawet przez 3 tygodnie. Jak nie przejdzie po 2 to będzie mnie kierować do gastrologa czy coś (tu zapewne by wchodziło czekanie). Oki. W domu (po wizycie u lekarza rano) dalej ten sam efekt blokady, wieczorem jednak wyszedłem z domu, czułem dziwną megapotliwość w pośladkach, gdy dotarłem do domu od razu do łazienki - przeczyściło mnie konkretnie. Myślałem, że to po wszystkim, pozażywam tego syropu, aż przejdzie. Kolejne dni jednak nie były takie kolorowe, bo Duphalac zdawał się nie działać już więcej poza tym jednym razem. Kał zawsze oddawałem w formie płynnej, zawsze czułem go jako "uwalniany" nie bezpośrednio przy odbycie. Jadłem mniej. Schudłem przez 4 tygodnie jakieś 3kg. Z tym, że ostatni rok zrzuciłem ok 10kg (ograniczając po prostu złe produkty, żadnych ćwiczeń, ale też absolutnie żadnych głodówek). Więc z moich 74kg zrobiło się 71kg. Przy wzroście 186cm. Kiedyś się cieszyłem ze spadającej wagi (brzuch nie wyglądał fajnie), w tym momencie przestałem. Szczególnie przypominając sobie moją koleżankę wyżej wspomnianą - same kości (mało jadła tak naprawdę, ale w tym dużo słodyczy itd - z tego co wiem po prostu tycie jej nie groziło). 1 maja, po bodajże dniu bez efektu w ubikacji (btw: nigdy (do teraz!) nie było tak, żebym dłużej niż 1 dzień nie oddał czegokolwiek), wciąż na Duphalacu (ok. tydzień stosowany), nie mogłem się dalej wypróżnić (to było coraz trudniejsze z dnia na dzień). Czułem potrzebę - a tego dnia wylewała się ze mnie woda (praktycznie czysta) i pod koniec może delikatne coś brązowego koloru w znikomych ilościach (przepraszam za wchodzenie w szczegóły). Aha - od czasów dolegliwości stolec zawsze był jaśniejszego koloru niż zazwyczaj, w najlepszym przypadku "papkowaty", nigdy uformowany. Do tej pory pozbyłem się hemoroidów i ucisku odbytu - to jednak nie pomogło. 1 maja będąc całkiem przerażony z powodu naczytania się o niedrożności jelit - wybrałem się na pogotowie. Miałem też lekką gorączkę i ok 130 uderzeń na minutę serca. Możliwe, że ze stresu.
Facet przyjmujący mnie po częściowym wysłuchaniu mnie stwierdził, że to na pewno nie jest niedrożność. Zapewne wynikało to z braku jakiegokolwiek bólu brzucha, jakichkolwiek odruchów wymiotnych. Wysłał mnie do jakiegoś ratownictwa świątecznego. Tam kobieta też podotykała po jelitach, posłuchała, zmierzyła ciśnienie (w normie). Stwierdziła, że to efekt Duphalacu, kazała odstawić, a na wzdęcia, które mi towarzyszyły - kazała brać Espumisan. Ok.
Kolejnego dnia - wielka ulga. Z samego rana przyszło wypróżnienie, stolec papkowaty, na moje oko - wyraźnie ciemniejszy niż do tej pory (chyba nawet ciemniejszy jak przed problemami). Od tej pory przez jakieś 5 dni zdawało się cudownie przechodzić. Uspokojony, że po prostu rozregulowałem sobie do tej pory pracę jelit - wypróżniałem się w zasadzie raz dziennie - budząc się samoczynnie ok. 5 rano, pierwsza wizyta bez efektu, po 10-15 minutach ponownie - pozbywając się wszystkiego. Piątego dnia oddałem częściowo papkowaty, a potem uformowany stolec. Ciemniejszy kolor trwał dzień, dwa. Krwi nie zaobserwowałem, śluzu czy innych niespodzianek także. Piątego dnia nawet w pracy, koło 15 godziny udało mi się (niedużo) oddać stolca drugi raz tego dnia, nie było to idealnie "jak zawsze", ale nie był szczególnie ołówkowaty (co tam się zdarzało z początku). Przestałem też czuć tę jakby blokadę gdzieś wyżej. Szóstego dnia po odstawieniu Duphalacu - już był mniej ciekawie. Rano stolec ołówkowaty, niepełne wypróżnienie. Poszedłem do lekarza - chirurga (prywatnie). Podobno dobrze się zna na przewodzie pokarmowym. Chciałem też, żeby ktoś może w końcu zrobił coś więcej niż zapisać lek bez racepty i coś pomruczeć. W końcu trwało to już 1,5 miesiąca. Cały czas dokuczały mi wielkie wzdęcia. Choć lekarz był miły, to potraktował mnie podobnie jak pozostali - zapisał byle co (No-spa Forte - żeby rozkurczało jelita), ale zbadał per rectum (chyba nic nie wyczuł, skoro nic nie wspomniał) i powiedział, żeby wrócić za 2 tygodnie do niego (tamte Panie mnie mogły dalej pokierować publicznie, więc byłoby więcej czekania zapewne). Idę w poniedziałek swoją drogą.
Tu wtrącę coś o czym zapomniałem wcześniej - cały czas, od kiedy mam te zaparcia - mam też zdecydowany problem z oddawaniem gazów - jak już się uda (mocne parcie) - to zawsze, hm.. głośno słychać. Dawniej uchodziło to ze mnie bez problemów i po cichu.
Okej, schudłem sobie już do 69,5kg (wciąż mniej jem), po ostatniej wizycie u lekarza było gorzej i gorzej (stopniowo), ani przez chwilę całego tego chorowania nie czułem, żeby jakiekolwiek znaczenie miało to, co zjadłem, czy brałem ten Duphalac (raz zdaje się zadziałał, albo to przypadek) czy No-spę czy Xennę. 4 dni temu był taki najcięższy dzień. Oczekiwałem podobnie jak 1 maja - nastąpienia po nim ulgi. Faktycznie, coś takiego nastąpiło, było zdecydowanie łatwiej się wypróżnić, cały czas - najlepiej rano. Budzę się zazwyczaj koło 4-5 (ale też dlatego, że mam jasno w pokoju, a nie umiem tak spać). Wciąż nic nie boli. 3 dni temu - rano poszedłem oddać próbkę kału do badań na krew utajoną. Stolec był jasny oczywiście, co przy rozmowie z Panią z laboratorium mnie też ucieszyło, bo krew wywołuje stolec ciemny. Tego dnia złapał mnie ogromny ból głowy. Ogólnie czuję się bardziej zmęczony (zapewne przez te pobudki rano), ale głowa nie bolała. Bezmyślnie wziąłem od kumpla Ketonal (poczęstował mnie tym jak pytałem o jakąś tabletkę). Nie wiem dlaczego. Ale wiedziałem, że jeżeli jelitom jest coś poważnego to mogą się nie ucieszyć. Ból przeszedł, zmęczenie nie (ale podobno tak może być po tym leku). Wynik na krew utajoną - negatywny. Ulga. Wczoraj z rana było super - przeszło w miarę łatwo, w rzadkiej konsystencji, ale znowu pojawił się ciemny stolec (tu się obawiam, że może dzień później i test by coś wykazał?). Dziś w nocy się obudziłem - z dziwnym uczuciem w jelitach (takiej.. zamuły) i gdy się podniosłem - naszedł mnie lekki odruch wymiotny (jednorazowo). Poczułem, że do ubikacji nie mam ochoty jeszcze iść, ale wstałem, bo odruch wymiotny mnie przeraził. Oddałem z trudnem trochę ołówkowatego stolca, ciemnego (ale kurczę, ciężko mi powiedzieć czy ciemniejszego niż "zawsze" - nigdy nie prowadziłem wnikliwych obserwacji). Aha - przedwczoraj i wczoraj jadłem w dużych ilościach winogrono (nie białe, tylko fioletowe, te duże ze sklepu). Może to to tak robi?
No dobra, wróciłem z ubikacji i przegrzebuję znowu internet. Trafiłem na to forum i kończę pisać posta. Nie śpię już 2 godziny, zaraz wracam do łóżka, muszę w końcu odespać (zazwyczaj śpię ok 6 godzin, zwykle mi to wystarcza, ostatnio - nie - dziś póki co ok. 3h spałem).
Co jeszcze chciałem dodać do tej całości - zrobiły mi się w ustach dwie afty. Z tym, że wcześniej solidnie przegryzłem się w policzek. A mam skłonność do aft, zwłaszcza po owocach kupowanych ze sklepu (a już szczególnie pomarańcza - nie jem tego nawet, bo ZAWSZE po nich mam afty). Afty jednak mogą być dodatkowym objawem zapalenia jelit z tego, co wiem. Od jakiegoś czasu wydaje mi się, że mam nieprzyjemniejszy niż zawsze zapach z ust oraz lekki biały nalot na języku (żadna przesada chyba, wydaje mi się, że od zawsze tak mam).
W tym wszystkim dziwi mnie też fakt, że całość występuje jako zaparcia (a wypróżnienia się w dość rzadkiej konsystencji znowu). Wszelkie poważniejsze problemy z tego co wyczytałem objawiają się w postaci biegunek, nie zaparć. Wciąż więc mam nadzieję, że jakoś to wyleczę i nigdy do tego nie wrócę. Staram się poświęcić godzinę dziennie na spacery (niestety, mało towarzystwa mam ostatnio, a samemu się po prostu nie chce szwędać), ciężko mi określić czy widzę pomoc w ruchu (ale ruch raczej nie zaszkodzi).

Dziś postaram się zrobić badania krwi - żeby zbadać ilość żelaza. Parę dni temu nie wiedziałem jakie badania mogę zrobić, żeby były przydatne lekarzowi.

Mam wrażenie jednak, że na dłuższą metę chirurg to nie będzie to, czego potrzebuję. Z tego co widzę, osoby chorujące na CU i podobne - mają swoich zaufanych i przyjaznych lekarzy - takiego chciałbym znaleźć w Rzeszowie. I chwała mu jak mnie przyjmie od ręki i porządnie wybada - bo z tym chyba nie powinienem już dłużej czekać. Dobija już 2 miesiące zaparć.

Jeżeli doczytałeś/aś aż tu - dziękuję serdecznie! W tekst powstawiałem pogrubienia - tak, żeby lepiej się czytało, żeby nie była to jedna bryła tekstu. Potrzebowałem się wygadać, trochę tekstu naprodukowałem. Jeżeli masz jakieś cenne wskazówki - czekam na Twojego posta.

Pozdrawiam wszystkich.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4162
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobry lekarz Rzeszów/okolice

Post autor: Baby » 18 maja 2013, 10:50

d_rzeszow, po pierwsze powinieneś zmodyfikować dietę. Zachęcam Cię do przeczytania poradnika żywieniowego (na stronie J-elity masz wszystkie poradniki J-elita ). Dobrze że zdecydowałeś się na spacery - jelita potrzebują ruchu. O zaparciach na forum mówiliśmy wiele poszukaj. Mnie pomogło picie na czczo łyżeczki oleju lnianego tłoczonego na zimno rozprowadzonego w szklance ciepłej wody. Najlepiej jakbyś wybrał się do gastrologa. Na stronie http://www.chorobacrohna.pl masz informację, że placówka specjalizująca się w NZJ jest Szpital Wojewódzki nr 2 Oddział Gastroenterologii i Centralna Pracownia Endoskopii, Rzeszów, ul. Lwowska 60. Tutaj masz wątek o lekarza z woj. podkarpackiego klik .

Na początek przydało by się zrobić badania aby lekarz miał już na wizycie wyniki: morfologia z rozmazem, OB, CRP, posiew kału, posiew moczu. Lekarz na pewno pokieruje Cię dalej.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

d_rzeszow
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 18 maja 2013, 04:57
Choroba: nie ustalono
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dobry lekarz Rzeszów/okolice

Post autor: d_rzeszow » 19 maja 2013, 11:56

@Baby: Organizm generalnie radzi sobie sam na zaparcia - wypróżnienia raz dziennie, zazwyczaj wcześnie rano i zazwyczaj "do zera". Fakt, że wieczorem mam ochotę pozbyć się tego przetrawionego od rana, a nie mogę - ot jelita zdają się najlepiej działać z rana - ale nie chcę też doprowadzić się do biegunek. (Choć z drugiej strony tak jak mówiłem - u mnie jest takie jakby zaparcie łączone z dosyć rzadką formą kału - muszę się wysilić, żeby to wydalić)

Dzięki za adres, wybiorę się tam jeżeli wizyta u chirurga zaplanowana na poniedziałek da mi do zrozumienia, że nie ma sensu tam więcej przychodzić.

Ogólnie widzę, że jest jak myślałem - na podkarpaciu jak zawsze nie ma nic, w tym lekarzy. Szczerze bałbym się dać np. operować w Rzeszowie. ]

Z tego co widzę - wiele z Was ma w miarę "bezpośredni" kontakt z lekarzem - tj. jeżeli coś się dzieje to dzwonicie itd. - czy to zawsze tak wygląda? Czy lekarz jest w stanie pokojarzyć kto jest kto, na co choruje itd.? Takie "personalne" traktowanie jest czymś bardzo pożądanym, ale nie wiem na ile to możliwe.

@Torvik: Przy tak długim poście musiałem zadbać o to, żeby chociaż jedna osoba zechciała to przeczytać ;)

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 850
Rejestracja: 29 sty 2010, 16:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: tomaszów lubelski
Kontakt:

Re: Dobry lekarz Rzeszów/okolice

Post autor: anusia » 19 maja 2013, 13:13

d_rzeszow pisze:tego co widzę - wiele z Was ma w miarę "bezpośredni" kontakt z lekarzem - tj. jeżeli coś się dzieje to dzwonicie itd. - czy to zawsze tak wygląda? Czy lekarz jest w stanie pokojarzyć kto jest kto, na co choruje itd.? Takie "personalne" traktowanie jest czymś bardzo pożądanym, ale nie wiem na ile to możliwe.
Kontakt z lekarzem w mojej chorobie zawsze dodaje mi siły w walce z nią ,bo wiem ,że dopóki On walczy z moim Cd to i ja też walczę i się nie poddam :!: Leczę się u jednego lekarza od ok 5 lat ,mogę zawsze zadzwonić ,jeżeli coś zaczyna się dziać z moim flakiem ,i powiem Wam ,że te wizyty traktuję ,jako także naładowanie akumulatorów . :roll: Wiem ,że jest ktoś taki kto mnie ,nie zbyje ,wysłucha i niezostawi samej sobie da receptę i do domu .
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

d_rzeszow
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 18 maja 2013, 04:57
Choroba: nie ustalono
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dobry lekarz Rzeszów/okolice

Post autor: d_rzeszow » 20 maja 2013, 16:41

Pochwalę się aktualizacją w temacie (komuś muszę, tu mi łatwiej):
Już wczoraj czułem lekki ból, głównie po prawej stronie tuż przy kości od miednicy - przy parciu. Dziś rano ból (naprawdę delikatny) istniał sam z siebie w tym miejscu. Ja w kibelku widziałem klasyczną (za przeproszeniem) sraczkę (choć oczywiście wydaloną z trudem, w dwóch "etapach"). Na ból wziąłem No-spę forte.
Potem byłem na takich szkoleniach - nospa chyba rozkurczyła trochę napiętość, bo przesiedziałem te 6 godzin bez większych problemów (oprócz dwóch wizyt w toalecie - z minimalnymi efektami).
Potem byłem u tego chirurga (btw: chyba się zna na rzeczy, 35 lat doświadczenia [albo 25 to było]). I co ciekawe stwierdził, że nie widzi w tym wszystkim CD czy nieswoistego zapalenia jelit. Powiedział, że jutro do mnie zadzwoni z terminem kiedy przyjść do szpitala, przebadają i przygotują na kolonoskopię. Powiedział, że załatwi mi najwcześniej jak może - ok 2-3 tygodnie.
Tymczasem wróciłem do domu, jeść dziś nie mam ochoty (wciąż napiętość w jelitach) ale jakąś jarzynową zjadłem, bez dotykania nie boli, idę spać, bo nie śpię ostatnio z rana (więc zwykle ok 5-6h sypiam).

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Dobry lekarz Rzeszów/okolice

Post autor: kasinp » 20 maja 2013, 16:46

d_rzeszow pisze:I co ciekawe stwierdził, że nie widzi w tym wszystkim CD czy nieswoistego zapalenia jelit.
bo i jak ma widzieć , skoro po widoku to sie nie widzi , w sensie z wierzchu. Czasami i od srodka nie widac a w histopacie wychodzi ze crohn albo colitis , chociaz zwykle bywa odwrotnie . U mnie widać było przy pierwszej kolonce gołym okien crohna , tak stwierdził operant , nie wiem co widział , spałam na kolonce , drugą kolonkę na żywca tez podobno było gołym okiem widać owrzodzenia pełzające , które to podobno są przy crohnie , więc zapisali ze odpowiada widok chorobie crohna.

Miejmy nadzieję ze nie masz zadnego NZJ ale Lesław lubi zarówno biegunki jak i zaparcia , więc po badaniach będziesz mądrzejszy.

Ala86
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 27 mar 2013, 10:44
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dobry lekarz Rzeszów/okolice

Post autor: Ala86 » 21 maja 2013, 20:35

d_rzeszow, ja jestem z okolic Rzeszowa i mogę Ci polecić dr Kilisińskiego, nie wiem w jakie dni przyjmuje w przychodni lub w szpitalu, ale prywatnie przyjmuje we wtorki po południu na ul. Jagiellońskiej w kamienicy na przeciwko Galerii Grafiki. Koszt wizyty 80 zł, nie trzeba się rejestrować, tylko przygotuj się na kolejki, więc warto przyjść ok 13 z dobrą książką
pozdrawiam

d_rzeszow
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 18 maja 2013, 04:57
Choroba: nie ustalono
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dobry lekarz Rzeszów/okolice

Post autor: d_rzeszow » 01 cze 2013, 07:36

@Ala86: dzięki (btw: myślałem, że odpisałem), jeżeli wizyta w szpitalu nic nie przyniesie to się wybiorę

Piszę znowu, bo muszę komuś o tym powiedzieć - nie ma komu. Boję się.. Ważę 67,3 kg przy ok 185-187 wzrostu. Spadło od ok 74kg (czyli 7kg) w 2,5 miesiąca. Trochę mi objawy poprzechodziły to prawie tydzień jadłem w normalnych dla mnie ilościach - waga jednak leci w dół, mam wrażenie, że coraz szybciej. Kości zaczynają się uwidaczniać.

Najchętniej to porozmawiałbym z moją koleżanką, która chorowała na COŚ z tymi jelitami, z nią bym się dogadał, no ale niestety. Zastanawiam się czy już niedługo będę wyglądał jak ona, same kości, i będę chodził szczelnie ubrany w lecie, żeby ludzie nie wyzywali od anorektyków. I czy czeka mnie taki sam koniec.

Nic mnie nie boli, chudnę, lekkie zaparcia - tyle objawów :/ W poniedziałek przyjęcie do szpitala, w środę kolonoskopia. Tego też się boję. Nigdy nie byłem w szpitalu, nie wiem co ze sobą wziąć, nie wiem jak się zachowywać, nie wiem co ja tam będę robił te 3 dni.

Niech mnie ktoś pocieszy.. :smutny:

robert89
Początkujący ✽✽
Posty: 83
Rejestracja: 27 maja 2013, 13:25
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Dobry lekarz Rzeszów/okolice

Post autor: robert89 » 01 cze 2013, 16:33

d_rzeszow pisze:@Ala86: dzięki (btw: myślałem, że odpisałem), jeżeli wizyta w szpitalu nic nie przyniesie to się wybiorę

Piszę znowu, bo muszę komuś o tym powiedzieć - nie ma komu. Boję się.. Ważę 67,3 kg przy ok 185-187 wzrostu. Spadło od ok 74kg (czyli 7kg) w 2,5 miesiąca. Trochę mi objawy poprzechodziły to prawie tydzień jadłem w normalnych dla mnie ilościach - waga jednak leci w dół, mam wrażenie, że coraz szybciej. Kości zaczynają się uwidaczniać.

Nic mnie nie boli, chudnę, lekkie zaparcia - tyle objawów :/ W poniedziałek przyjęcie do szpitala, w środę kolonoskopia. Tego też się boję. Nigdy nie byłem w szpitalu, nie wiem co ze sobą wziąć, nie wiem jak się zachowywać, nie wiem co ja tam będę robił te 3 dni.

Niech mnie ktoś pocieszy.. :smutny:
Spoko, 67 kilo przy 185 cm wzrostu to żadna tragedia jeszcze:) Sam wyszedłem z dołka w okolicy 40 kg przy 173 cm wzrostu i gdyby nie niski poziom hemoglobiny, to czuł bym się całkiem nieźle. Poza tym, mój młodszy brat jest zdrowy i nie waży więcej od Ciebie, a wzrost podobny. No i nie spotkałem się z sytuacją, żeby ktoś mi powiedział lub uznał że jestem anorektykiem. Chociaż jedna starsza pani po operacji i wyjściu ze szpitala zaproponowała mi żebym sobie usiadł i się nie męczył :razz:

Także bez nerwów, jak się podleczysz to waga wróci do normy. Dla pocieszenia dodam, że nie jesteś rekordzistą w spadku wagi. Jedna z osób z CD, którą miałem okazję poznać straciła jakieś 40-50kg( ze 100 około). Czekała na operację tak jak ja.

A co do szpitala, idzie się przyzwyczaić trochę. Ale jakbym mógł to bym omijał szerokim łukiem :neutral: Trzeba mieć przede wszystkim dokumentację medyczną. Przydaje się dobra książka lub dostęp do internetu. A jak się trafi dodatkowo na kogoś do rozmowy to czas szybko minie.
wzrost/waga: 173cm/63kg leki (aktualnie): Pentasa 3g., Sanprobi IBS 1x1, Humira.
Obecnie po Hemikolektomii prawostronnej (07.05.2013r.)

d_rzeszow
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 18 maja 2013, 04:57
Choroba: nie ustalono
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dobry lekarz Rzeszów/okolice

Post autor: d_rzeszow » 03 cze 2013, 16:06

Siedzę w szpitalu, miałem być 3 dni ale chyba będę 2, dziś mnie karmia wodą więc chyba jutro kolonka.
Jeden lekarz rzucił (nie do mnie, tak sobie) że "ibs-ik".

Boję się, że pewnie zdrowy pakuje się w takie badanie jak kolonka i jeszcze chcą mnie uśpić. Boje się jednego i drugiego - że mnie uszkodzą :/

robert89
Początkujący ✽✽
Posty: 83
Rejestracja: 27 maja 2013, 13:25
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Dobry lekarz Rzeszów/okolice

Post autor: robert89 » 03 cze 2013, 22:54

d_rzeszow pisze:Boję się, że pewnie zdrowy pakuje się w takie badanie jak kolonka i jeszcze chcą mnie uśpić. Boje się jednego i drugiego - że mnie uszkodzą :/
Kolonoskopia na śpiąco to najlepsze wyjście. Też miałem ten dylemat, a potem wszyscy na sali mi zazdrościli, że jako jedyny miałem w znieczuleniu.
A IBS z tego co wiem można zdiagnozować jak już zostanie wykluczone wszystko inne.

Czy tylko mi się wydaje, że niektórzy lekarze za często uważają, że problemy z jelitami to IBS?
wzrost/waga: 173cm/63kg leki (aktualnie): Pentasa 3g., Sanprobi IBS 1x1, Humira.
Obecnie po Hemikolektomii prawostronnej (07.05.2013r.)

mp3s
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 15 maja 2013, 13:55
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dobry lekarz Rzeszów/okolice

Post autor: mp3s » 07 lut 2014, 19:42

Witaj Kolego!
Wybacz, ale nie przeczytałem całej Twojej historii. Ale nie ma to znaczenia. sam jestem chory od 1,5 roku. Zostałem zdiagnozowany w szpitalu w Rzeszowie na Szopena. Rodzinny próbował jakoś mnie postawić na nogi, skapitulował i dał skierowanie do szpitala. Aby mnie szybciej przyjęli wypisał podejrzenie jakiejś "ciekawej" choroby - i chwała mu za to. W szpitalu byłem koło tygodnia. zrobili mi kolonoskopie, gastroskopię, usg i pobrali z litr krwi do badania. No i postawili diagnozę.
Obecnie leczę się w poradni gastroenterologicznej przyszpitalnej na szopena u Roberta Staronia. Uważam, że gość jest dobry, wie co robi i się stara. Z czystym sumieniem polecam.
Kolejek ciężko uniknąć, ale próbuj się wbić (środa po południu). Zwykle przyjmuje nadprogramowych pacjentów. Jak ja mam jakiś problem to biegam za nim po szpitalu i zawsze pomoże.
Azatopiryna 3x1
Asamax 3x3
Pentasa 1x1
_____________
Szczęśliwy ten dom, gdzie dwa kible są ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”