pomóżcie

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: pomóżcie

Post autor: Natalka » 13 cze 2011, 18:53

monika1985 pisze:Postawcie mnie jakoś na nogi
no a co my tu cały czas robimy?
dziewczyno idź do lekarza i zacznij się leczyć, po co się tak szarpać, kompletnie tego nie rozumiem.
monika1985 pisze:Ja jestem już zwyczajnie zrezygnowana.
jeszcze nawet nie zaczęłaś leczenia a już rezygnujesz?
monika1985 pisze:A może ja jestem po prostu psychicza
tego przez internet też nikt Ci nie zdiagnozuje.
Zbierz się w kupę, znajdź specjalistę i zacznij się leczyć. Jakiego "kopa" jeszcze potrzebujesz?
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

monika1985
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: monika1985 » 13 cze 2011, 19:07

Masz rację.Lekarka rodzinna dala mi skierowanie do gastrologa.Kazała jeszcze przyjść po skierowanie na badania krwi i ob.Proponujecie skorzystac z tego skierowania czy może zainwestować i iść prywatnie? Kurcze, a może jedno i drugie :mrgreen: i zobaczymy który specjalista bardziej się angażuje?

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Post autor: mgiełkaa » 13 cze 2011, 19:09

Mnie przez wiele lat wmawiano anoreksję zanim postawiono diagnozę ale wtedy wiedza na temat NZJ była nie taka jaka jest teraz. Nie czekaj aż choroba wyniszczy Twój organizm. Idź do dobrego gastrologa i nie marudź. Chciałabym mieć tyle lat co Ty, mieć dostęp do internetu w tamtym czasie i możliwości. Być może a raczej na pewno moje jelitko byłoby w lepszym stanie. Niestety czasu nie da się cofnąć. Psychiczna nie jesteś tylko trochę zagubiona. Weź się w garść, uszy do góry, tylko zacznij działać. Lekarzowi bez obaw powiedz o wszystkich objawach, które tu wymieniłaś.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 13 cze 2011, 21:16

Zrób badania krwi i poproś o popisanie do lisy CRP, czynnika reumatoidalnego, ASO
i jeśli może to przeciwciał typu ASA, pANCA, anty dsDNA, anty CCP. Na te po i bym nie liczyła. Wzięłabym także skierowanie na rtg dłoni kręgosłupa (tu lepiej RM, ale to raczej nie od rodzinnego) i USG czego się da. Wzięłabym też skierowanie do reumatologa, bo ci przeprowadzają więcej badań z kwi.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

monika1985
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: monika1985 » 14 cze 2011, 08:32

Hej słuchajcie.dzisiaj juz jestem dobita na maksa.Wczoraj do południa 10 razy :wc: później byłam w pracy więc trochę spokojniej.Na wieczór aż mnie dusiło , taka byłam wypompowana.Dzisiaj tradycyjnie cholerne bóle krzyża.Łokcie nawalają.napewno napiszecie lekarz...ale ja jeszcze czekam na wizytę.jak wzmocnić organizm , bo ja mam dość.ASO mam dobre.Latex ujemny.Jeszcze te cholerne oczy.dzisiaj zauważyłam że oprócz zaczerwienienia pojawia się ropa.Co prawda nie wiele ale jednak.Macie uczucie temperatury bez temperatury :neutral: Głupie pytanie,ale ja tak mam.Nawet 34.5 a uczucie jakbym miała z 38.5

Awatar użytkownika
sylunia80
Moderator
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: sylunia80 » 24 cze 2011, 11:36

Mi się wydawało że mam temperaturę jak zaczynałam panikować.Ale temperatury nie było.
Czekałam na wizytę u gastroenterologa ale zrezygnowałam i poszłam prywatnie bo musiałabym czekać 2 miesiące.
Jeszcze nie mam postawionej diagnozy bo czekam na kolonoskopię ale mój lekarz stwierdził na podstawie objawów i wyników badań krwi że wszystko wskazuje na CU.
A ja czytając w internecie panikowałam czy to nie jest czasem rak :neutral:
Siedziałam w domu i ryczałam :cry:
Po wizycie u lekarza kupiłam leki-Asamax 500 i teraz jest prawie ok-tylko krew czasem się pojawia także czekam na kolonoskopię i staram się nie denerwować i Tobie radzę zrobić wszystkie badania i przede wszystkim nie załamywać się :roll:
Na :wink: pewno wszystko będzie dobrze.
27.01.2014-usunięcie jelita grubego, ileostomia...
28.01.2015-Uszycie j-poucha, zespolenie, ileostomia pętlowa
Po operacji...Nowe życie-inne życie bo ze stomią...
Plany na przyszłość-3 etap czyli zamknięcie stomii...9.02.2016
Rok 2016- od lutego bez stomii
Rok 2017-ropień i pierwsze objawy przetoki
Rok 2018 Walka z przetoką, komora hiperbaryczna, osocze
W planach operacja przetoki 12.02.2019...
Operacja 1.03.2019 i ponownie ileostomia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”