pomóżcie

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
monika1985
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie
Kontakt:

pomóżcie

Post autor: monika1985 » 13 cze 2011, 08:43

Pomózcie w diagnozie.Kilka lat temu (jeszcze jako podlotek) zaczęłam załatwiać się krwią.Oczywiście biegunki itd.Stan ogólny dobry, napewno jakas anemia.Doktorek rodzinny twierdził ze to się zdarza.W wieku 23 lat zabieg głęboka szczelina odbytu.(sex analny odpada :razz: )Po pewnym czasie krwawienia minęły.Oczywiście masa antybiotyków itp.Stolce cały czas luźne, badania podstawowe ok. Od zawsze bóle krzyża i w okolicy nerek. W chwili obecnej bóle całego kręgosłupa, stawów ( brałam już olfen).Od 2 miesięcy niezidentyfikowane zapalenie spojówek.Oczy przekrwione, zakrapiałam antybiotykiem tobrex , brałam zyrtec.Pani doktor nie wie co robić.Miałam robioną kolonoskopię.Wynik w sumie dobry :Colitis chronica.Podczas badania zauważono podśluzówkowe wybroczyny na esicy.Tam pobrano wycinek.Mój problem polega na tym że cały czas bolą mnie palce , które rano są często obrzęknięte.Ból w krzyżu nie daje zyć.Co pare dni spada samopoczucie.Gdy w wieku 13 lat zauważyłam krwawienia czułam sie dobrze.Żadnych bóli.Dopiero ta szczelina.Nie byłam jeszcze u gastrologa ale nie wiem czy jest sens iść skoro ten stan zapalny tak naprawdę o niczym nie świadczy.Pomóżcie! Co robić?

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: pomóżcie

Post autor: Gottii » 13 cze 2011, 08:45

jasne że jest sens i to radziłbym iść jak najszybciej
Traktuj chorobę jako przyjaciela, a będziecie mogli się nawzajem znieść.

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie

Post autor: mgiełkaa » 13 cze 2011, 09:21

Colitis chronica - nazywasz dobrym wynikiem? A inne objawy towarzyszące też nie dają Ci motywacji do pójścia do lekarza? Na Twoim miejscu wizyta u lekarza jak najszybciej wskazana. Tu na forum diagnozy nie stawiamy ale wspieramy się wzajemnie i wymieniamy doświadczeniami. Poczytaj w wątku Lekarze- jest sporo osób z Opola, które na pewno doradzą Ci gdzie się wybrać. Nie zwlekaj :!:
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: małopolskie

Post autor: Agula84 » 13 cze 2011, 10:29

do lekarza i to jak najszyciej trzeba się udać, nie ma na co czekac!!!
Agula 84 :)

Kajka23
Debiutant ✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Kajka23 » 13 cze 2011, 10:41

Ja mam colitis chronica non specifica i nie powiedziałabym, że to takie nic i wynik nie ucieszył mnie wcale :/ owszem 2 lekarzy zbagatelizowało a, że mogło być gorzej ble ble ble, dostałam 1 opakowanie asamaxu i powiedzieli że po miesiącu minie. Dobrze, że moja lekarka rodzinna wykazała się większą znajomością tematu i od roku już przepisuje mi asamax, bez leków nie było zbyt kolorowo i napewno do tamtego stanu wrócić bym nie chciała bo teraz jak biorę leki jest super i prawie nic się nie dzieje.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Post autor: Tomek0700 » 13 cze 2011, 11:46

Koniecznie dobry lekarz, inni powiedza, ze to zapalenie nie jest grozne. Skoro masz problemy to chyba jednak cos jest. Nie daj sie splawic. Poczytaj na forum...

monika1985
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: monika1985 » 13 cze 2011, 13:00

dzieki za zainteresowanie.Słuchajcie, a co to w ogóle za diagnoza Colitis chronica? nasza Pani doktor ( rodzinna) stwierdziła , cieszmy się że nie ma Cu ani Cd. Stwierdziła również że jestem młoda, wobec tego dam radę żyć na diecie :cry: Nie wiem czy ona mnie narazie uspakaja i liczy że zajmie się mna dobry gastrolog a może ta diagnoza faktycznie wyklucza CU I CD. Co myślicie?

agnieszka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: lubuskie

Post autor: agnieszka » 13 cze 2011, 16:01

Zdecydowanie jak najszybsza wizyta u gastrologa.
Twój wynik nie jest dobry, więc nie ma na co czekać.
Do tego objawy też dość niepokojące.
Wizyta u gastro na pewno Cię uspokoi i co więcej wdroży jakieś leczenie, które z pewnością powinno Tobie pomóc.
Daj znać co dalej czekamy i dużo zdrówka ;*
Gabi

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 13 cze 2011, 17:29

monika1985 pisze:a co to w ogóle za diagnoza Colitis chronica?
przewlekłe zapalenie jelita grubego,
monika1985 pisze:podśluzówkowe wybroczyny na esicy.Tam pobrano wycinek
tylko jeden wycinek pobrano?
Objawy, które opisałaś, świadczą o tym, że nie jesteś zdrowa całkiem, więc znajdź sobie dobrego gastro i zacznij się leczyć, szkoda czasu na czekanie.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

monika1985
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: monika1985 » 13 cze 2011, 17:47

Pobrano kilka wycinków ale tylko z esicy.czym spowodowane jest takie zapalenie?Szczerze mówiąc boję się iść do gastrologa.Nie dla tego że boje się wyniku ale nie chcę by ktoś uznał mnie za histeryczkę.Doszłam nawet do wniosku że może poczekać.samo minie albo tez nie...Najbardziej mi dokucza ten ból stawów.Szczególnie palce które sa czasami obrzęknięte cały dzień.I to cholerne zapalenie spojówek nie znika po żadnych kroplach.Ja w ogóle jakaś mizerna jestem.Teraz jeszcze powiększone węzły chłonne pod pachami i nie wiem czy pęcherz nie nawala.Choć bulgocze jakby jelita się rozpychały.Normalnie chyba popadam w jakąś depresję.Mi nie zalezy na postawieniu diagnozy ale cholera ktoś mi chyba musi pomóc

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 13 cze 2011, 17:52

monika1985 pisze:Szczerze mówiąc boję się iść do gastrologa.Nie dla tego że boje się wyniku ale nie chcę by ktoś uznał mnie za histeryczkę
nikt Cię za histeryczkę nie uzna, przecież masz chore jelito, a pozostałe objawy mogą być pozajelitowymi powikłaniami czy chorobami towarzyszącymi. Zaczniesz zaleczać chorobę podstawową (colitis chronica) i jest prawdopodobne, że dzięki temu miną też te pozostałe atrakcje.
monika1985 pisze:Normalnie chyba popadam w jakąś depresję.
no więc zamiast się zamartwiać maszeruj do lekarza, dostaniesz odpowiednie leki i znów będziesz mogła cieszyć się dobrym samopoczuciem i żyć bez bólu i całkiem normalnie.
:smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.

monika1985
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: monika1985 » 13 cze 2011, 18:15

No własnie problem z tym colitis chronica.U góry napisali że taka diagnoza może byc delikatnie mówiąc "olana".Dlatego zapytałam co to jest i czym jest spowodowane?Czasami żałuję że nie zrobiłam kolonoskopi kilka lat temu jak załatwiałam się samą krwą

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 13 cze 2011, 18:22

monika1985 pisze:U góry napisali że taka diagnoza może byc delikatnie mówiąc "olana".
więc nie słuchaj głupich opinii tyle.
Lekarz z takimi objawami i takim opisem to podstawa...
Naprawdę nie rozumiem z czego robisz problem.
Chory idzie do lekarza...to chyba proste ?
Chyba,ze ... wolisz w necie się leczyć :wink:
a to już zupełnie inny lekarz jest potrzebny :razz:

albo jak w dowcipie :
przychodzi baba do lekarza,a lekarz też baba .
:oops: sorki :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 13 cze 2011, 18:27

monika1985 pisze:Dlatego zapytałam co to jest i czym jest spowodowane?
przyczyny powstawania tych naszych chorób nie są znane jeszcze niestety, istnieje kilka teorii, ale żadna nie jest w 100% potwierdzona, dlatego leczenie polega na opanowaniu stanu zapalnego i dążeniu do remisji, czyli uśpienia choroby.
monika1985 pisze:U góry napisali że taka diagnoza może byc delikatnie mówiąc "olana"
i z tego powodu nie zamierzasz się leczyć? :wink:

monika1985
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: monika1985 » 13 cze 2011, 18:45

Postawcie mnie jakoś na nogi :smutny: Rodzina poczatkowo uznała mnie za hipochondryczkę.Tylko lekarka rodzinna wierzyła we wszystkie moje dolegliwości.Wszystko jej się sklejało w jedną za przeproszeniem "kupę".Ja jestem już zwyczajnie zrezygnowana.Czasami po prostu mi się nie chce nic.A może ja jestem po prostu psychicza :razz: ale czy choroba psychiczna powoduje zapalenie jelit...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”