proszę o poradę

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
agusia.24
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

proszę o poradę

Post autor: agusia.24 » 01 cze 2011, 15:20

witam
dawno mnie nie było, ale niestety znowu wylądowałam w szpitalu,tu moja dokładna historia
viewtopic.php?t=11034
tak w skrócie byłam operowana na wyrostek,ale okazało się że mam guz zapalny w krezce jelita,podejrzenie Crohna, po wyjściu ze szpitala objawy nie ustępowały, gorączka, biegunka,rosnąca leukocytoza, więc trafiłam znowu do szpitala,okazało się że po operacji, w miejscu cięcia utworzył się jakiś zbiorniczek z płynem/ropień? nie wiem do końca bo niespecjalnie mnie chciano informować, na szczęście po potraktowaniu mnie 3 antybiotykami,objawy ustąpiły, gorączka spadła, leukocyty też, płyn zaczął się drenować
kolonoskopię mam 13 czerwca, wynik hist-pat wskazuje że jest zapalenie,nic więcej nie rozjaśnia, tak mi powiedziano,muszę go dopiero odebrać
teraz jestem już w domu, nie mam biegunek, stolce nie jakieś twarde, ale jest ok, gorączki nie mam,czuje się dobrze, jedyne co mnie męczy to skurcze jelit, tzn. chyba skurcze, bo nie jest to ból ciągły, tylko tak raz na kilka minut jest taki skurcz jak przy porodzie, czy Wy też tak mieliście? jak sobie z tym radzić? zauważyłam że jak więcej zjem to skurcze są gorsze, mam listę co mogę jeść a co nie, ale może dalej źle się odżywiam,w szpitalu jak dawali mi 3 posiłki dziennie, to nie było czegoś takiego, czy może pomóc dokładne rozdrabnianie pokarmu, jedzenie częste, a mniej, o regularnych porach? czy to nie ma wpływu, bo wszędzie pisze że powinno się tak robić, a ja się do tego nie bardzo stosuje.
mam już coraz bardziej dość, a to dopiero początek moich zmagań z chorobą:(
pozdrawiam

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: proszę o poradę

Post autor: Natalka » 01 cze 2011, 15:35

agusia.24 pisze: męczy to skurcze jelit
zdarza się u mnie ale rzadko i podobnie jak u Ciebie myślę, że ma to związek z ilością jedzenia i chyba właśnie z niestarannym gryzieniem :wink: a jak sobie radzę? hm...przeczekuję, bo to takie śmieszne uczucie jest, nie boli, tu viewtopic.php?t=1125&highlight=skurcze+jelit dobrze to opisały dziewczyny, o to chodzi?
może nie masz jeszcze pełnej remisji? myślę, że jak się porządnie zaleczysz i będziesz stosować się do tych zasad gryzienia, przeżuwania itp. to problem powinien minąć, ja muszę się nieźle przejeść albo byle jak nawrzucać do brzucha, żeby takie skurcze się pojawiły :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

agusia.24
Debiutant ✽

Post autor: agusia.24 » 01 cze 2011, 16:28

tak to dokładnie to, tyle że u mnie przedtem to też było czasem, jak mi coś siadło ciężkostrawnego, ale teraz takie skurcze mam codziennie, mimo że nie jem nic wzdymającego, czy ciężkostrawnego, dostałam nawet od gastroenterologa jakieś tabletki na to,ale póki co nie bardzo działają, nie wiem może zacznę jeść niemowlęce obiadki mojego synka :/

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 01 cze 2011, 19:49

kolonoskopię mam 13 czerwca, wynik hist-pat wskazuje że jest zapalenie,nic więcej nie rozjaśnia, tak mi powiedziano,muszę go dopiero odebrać
Chyba czegoś nie rozumiem, albo jest to skrót myślowy i chodzi o hist-pat materiału śród-operacyjnego.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

agusia.24
Debiutant ✽

Post autor: agusia.24 » 01 cze 2011, 19:57

tak tak, chodzi mi o wynik po operacji wyrostka
Crohn od 2011 r.
maj 2011r. usunięcie wyrostka robaczkowego
i pierwsza diagnoza
2011r. powikłania po operacji wyrostka, przetoka jelitowo-skórna, wewnętrzna, ropnie w powłokach brzusznych
styczeń 2012r. operacja, wycięcie jelita krętego, zastawki, kątnicy (około 30cm)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 01 cze 2011, 20:18

Odbierz wynik bo może jest to opisane bardziej dokładnie i czekaj na kolonko.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Asia87
Debiutant ✽

Post autor: Asia87 » 02 cze 2011, 09:14

agusia.24 pisze:teraz takie skurcze mam codziennie, mimo że nie jem nic wzdymającego, czy ciężkostrawnego
z tego co piszesz to wydaje mi się, że masz zaostrzenie choroby. Ja jak miałam zaostrzenie to brzuch bolał mnie codziennie nawet jak jadłam tylko zmiksowane jedzenie coś à la zupki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”