Turnus rehabilitacyjny

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Misia

Re: Turnus rehabilitacyjny

Post autor: Misia » 16 mar 2006, 12:42

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Gośka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Gośka » 16 mar 2006, 13:04

Dobre pytanie Misiu.Ale wydaje mi się ze nie potrzeba wtedy zadnego skierowania bo przecież jedziesz jakby prywatnie i nikt Ci wtedy łaski nie robi.A więc moim zdaniem skierowanie - nie potrzebne.No chyba tylko w tym celu aby na miejscu lekarz zlecił odpowiednie zabiegi.Ja dałam lekarzowi do wypełnienia te druczki o dofinansowanie i potem je kseruję abym mogła je okazac w sanatorium w razie potrzeby gdybym nie dostała dofinansowania.Na litośc boską nie możemy katowac lekarzy wypisywaniem tysiąca świstków zupełnie niepotrzebnie. Ale to tylko moja opinia. Skierowania od lekarza powinny byc wymagane jak państwo Ci cos dopłaca, jak nie, opłacasz sama i kwita.I nie powinno to nikogo obchodzić czy lekarz Cię kieruje czy nie Ty nmasz taki kaprys zapłacić i wymagać.Jest to dla mnie logiczne . Ba, ale co w tym kraju jest logiczne, więc mogę się mylić.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 mar 2006, 13:07

Szaraja wie wszystko, bo była ogłądała i jest zachwycona. Jak nie ma dofinansowania nic nie trzeba wypełniać. Jak chcesz rehabilitacvję to więcej płacisz i lekarz na miejscu ci przepisuje zabiegi.
Co do zaliczki i rozliczeń to musi być tak jak napisała Gośka.
Po rozmowie z Piotrem wiem, że mamy zapewnionych wychowawców, więc możemy zabrać młodzież bez rodziców.
Takie osoby muszą się zgłaszać bezpośrednio do mnie, gdyż wymagana będzie pisemna zgoda opiekuna prawnego.

Mamcia

Gośka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Gośka » 16 mar 2006, 13:18

Tu się z Mamcią nie zgodzę, stawka na turnus rehabilitacyjny jest jedna.Wliczone w to jest 20 zabiegów.Więc nic dodatkowego się nie płaci.Owszem płaci osoba towarzysząca której odpłatnośc jest niższa i jak chce zabiegi to musi wtedy dopłacić. Ale Misia jak pojedzie strikte na turnus rehabilitacyjny płaci odrazu tyle co za pobyt i 20 zabiegów.Takie jest moje zdanie i chyba słuszne.Ty Mamciu jak pojedziesz jako opieka córki zapłacisz mniej niż córka.I jak będziesz chciała skorzystać z zabiegów to będziesz musiała je sobie zapłacić. W cenę turnusu rehabilitacyjnego dla osoby rehabilitowanej jest wliczone 20 zabiegów. Tak przynajmniej jest w ofercie cenowej na ich stronie.
Różnica cenowa jest tylko w zależności od pokoju/2,3 4 os./,sezonu - dla osób rehabilitowanych
Ostatnio zmieniony 16 mar 2006, 13:23 przez Gośka, łącznie zmieniany 1 raz.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 mar 2006, 13:23

HI, śmieszne nieporozumienie. Moja nie ma niepoełnosprawności i kryterium dochodowe nie to. Poza tym Panna nie potrzebuje żadnej rehabilitacji, a ja tak. Gośka ma rację, a ja napisałam ze swojego punktu siedzenia.
A dziś skończyła 18 lat i czekam kiedy zacznie brykać.
Mamcia

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 16 mar 2006, 14:27

No Mamcia, trochę przesadziłaś ,z tym zachwytem - bo wyjdzie, ze wszystkich namawiam sam nie jadę , a później będziecie niezadowoleni. Po prostu mnie się tam podoba - okolica spokój cisza,sanatorium nie oferuje ( jak mój dobry kolega to określa - skromnego luksusu- czytaj 5 gwiazdek ) , jest po prostu pprzyzwoite- tzn, czyste, zadbane pokje i łazienki, nawet te starsze, jeszcze nie remontowane.
Dzisiaj rozmawial prawie pól godziny i w końcu mają przysłać ofertę - zobaczymy co w niej będzie. Tak naprawdę podkreślam, że będzie to oferta dla grupy, a nie dla pojedynczego kuracjusza. Ale poczekamy zobaczymy. Tak wię proszę jeszcze o cierpliwość, a szczególy będą nam znane.
Pozdrawiam Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Gośka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Lista chętnych do Wysowej

Post autor: Gośka » 16 mar 2006, 14:29

Otwieram orientacyjną listę chętnych na wyjazd do Wysowej. Proszę się wpisywać ,kto jest chętny na 90%. Termin zapisów do 27 marca br

1. Gośka dofinansowanie :?: /bez wzgledu na dofinansowanie/
2.Ilona + 1 dziecko dofinansowanie :?: /bez wzgledu na dofinansowanie/

Moze adm. pomyśla jak otworzyc sprytnie taka listę. Będe wdzięczna

Gośka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Gośka » 16 mar 2006, 14:50

Chyba można temu ośrodkowi zaufac.Była tam moja koleżanka z pracy 3 tyg, kilka lat temu.Była bardzo zadowolona a przeciez wtedy to były jeszcze troche inne standarty.O ile dobrze pamiętam juz na naszym forum pisano, ktos tam był, i polecał to sanatorium.Strona internetowa tez zachęca no i wizja Szaraji tak samo.Wydaje mi sie ze taki zoorganizowany turnus,gdzie my ze swoimi przypadłościami nie będziemy sami bedzie dla nas bardzo korzystny.Pod warunkiem ze od 29 czerwca przez 14 dni ""0"" rozmów o choróbskach tylko wypoczywamy.NO może gdzies tam w zaciszu ukradkiem........
Jakby sie udał ten wyjazd to powinno byc super.Zachęcam bo tez nie chcę sama

Misia

Post autor: Misia » 16 mar 2006, 15:26

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
funia
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: funia » 16 mar 2006, 15:44

zeby sprecyzowac- od 29 czerwca czy lipca? bo chyba lipiec bykl wpisany?

a powiedzcie mi jeszcze, a mozna jechac tylko na tydzien?jest taka opcja?

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 16 mar 2006, 17:37

Turnus jest od 29.07.2006 do 12.08.2006. Jutro się dopytam, czy można przyjechać na tydzien. ja tez mam zamiar przyjechac na 3-4 dni w drugim tygodniu, ale nie licze na santorium myśle raczej o kwaterze prywatnej. Napiszę jak się coś dowiem w tym względzie
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
kasia88
Aktywny ✽✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: kasia88 » 17 mar 2006, 01:54

Mam takie pytanko do Pani Alicji: jakby Pani już wiediała coś więcej na temat wyjazdu pani córki to prosze o info , bo ja mam 17 lat w lipcu bede mieć już 18 i też bym chciała jechać sama(tzn bez opiekuna) ale z kolei dziwnie mi jechać nikogo nie znając;/ Co prawda nie znam pani córki ale zawsze lepiej jechać z rówieśnikiem :)
Czekam na odp
Pozdrawiam
"Kobieta nie słowami mówi prawdę, lecz ciałem."

Alicja
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Alicja » 17 mar 2006, 20:42

Do Kasi: Nie wiem, czy wpisywac córkę na listę, bo na razie nie orientuję się, na ile dofinansowanie jest realne. W przyszłym tygodniu wybiorę się do CPR - w tym nie miałam czasu, ale wniosek lekarski już mam wypełniony :D

Awatar użytkownika
kasia88
Aktywny ✽✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Do Pani Ali

Post autor: kasia88 » 18 mar 2006, 22:28

Czyli mysle ze wszytsko jest na dobrej drodze :) to w takim wypadku ja tez juz postaram sie o dofinansowanie (ale skoro mam II grupe moga mi nie dac;/?), a do lekarki ide w ten czwartek i z nia nie powinno byc problemy :) a ten druczek do lekarza to oni maja specjalne czy mam cos wydrukowac? Pani Alu a jak sie nazywa corka? Musze sie z nia kiedys zgadac moze na gadu :D
"Kobieta nie słowami mówi prawdę, lecz ciałem."

Alicja
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Alicja » 19 mar 2006, 11:55

Na stronie 3 tego tematu znajdziesz link do formularzy i szczegółowe informacje o dofinansowaniu - przy drugiej grupie powinnaś dostać więcej niz przy trzeciej :D . A córka ma na imie Ola, GG 2908725

Zablokowany

Wróć do „małopolskie”