Strona 1 z 1

Witam wszystkich :)

: 06 gru 2015, 01:18
autor: konick
Cześć :)

Od dłuższego czasu przeglądam to forum, w końcu przyszła pora żeby się zarejestrować i przywitać :)
Jak tutaj trafiłem? W pierwszym kwartale tego roku pojawiły się u mnie biegunki z widoczną krwią. Wizyty w WC nie były jednak tak częste, żebym nie mógł normalnie funkcjonować. Zawsze uważałem siebie raczej za okaz zdrowia, nie odwiedzałem zbyt często lekarzy i dosyć długo zwlekałem z pójściem do przychodni. Przez długi czas próbowałem różnych środków przeciw biegunce, jednak nic nie pomagało. W końcu udałem się do lekarza rodzinnego, który zrobił mi kilka badań, wykluczył bakterie i postawił diagnozę - podejrzenie wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.
Dostałem skierowanie do gastrologa w trybie pilnym. Trafiłem w miarę szybko do pewnego docenta, od którego dostałem receptę na Salofalk (który ciężko było gdziekolwiek dostać) i skierowanie na kolonoskopię. Termin z NFZ był dosyć odległy, ale trochę przerażony tym badaniem nie spieszyłem się i nie myślałem o zrobieniu go prywatnie. Dzwoniłem jednak co jakiś czas sprawdzić, czy żaden termin się nie zwolnił i udało się, miałem mieć kolonoskopię za kilka tygodni. Dosłownie kilka dni przed terminem, nadal trochę niechętny na to badanie, poczytałem opinie o lekarzach na pewnym portalu, zrezygnowałem z kolonoskopii i zmieniłem lekarza na innego docenta. Żałuję tylko, że tak późno podjąłem tą decyzję :)
Kolonoskopię z pobraniem wycinków zrobiłem prywatnie. Obraz endoskopowy dał podejrzenie CU, rozpoznanie histopatologiczne sugerowało fazę gojenia colitis ulcerosa.
Mam za sobą niedawny pobyt w szpitalu w Sosnowcu i enterografię, która wykazała, że moje jelito cienkie jest zdrowe (wykluczono Crohna).
Obecnie zażywam Asamax, a choroba raczej nie daje o sobie znać, poza niekiedy luźniejszymi stolcami, już bez widocznej krwi. Za około 3-4 miesiące znów czeka mnie kolonoskopia.
Nie mam porównania, ale przeczytałem trochę historii w internecie i chyba mogę stwierdzić, że u mnie choroba ma w miarę łagodny przebieg.
Czasami zastanawiam się, czy rzucenie palenia na początku tego roku nie ujawniło mojego CU (pewnie niektórzy z Was słyszeli o wpływie nikotyny na CU), bo zbiegło się to w czasie niemal idealnie. Póki co jednak nie mam zamiaru wracać do papierosów :)

Ok, nie zanudzam już, miało być krótko a wyszło jak wyszło :) Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia w Katowicach na Dniach Edukacji o Nieswoistych Zapaleniach Jelita :)

Re: Witam wszystkich :)

: 06 gru 2015, 10:50
autor: Maatylda
konick, cześć!

Re: Witam wszystkich :)

: 06 gru 2015, 14:29
autor: Orzelek
Cześć :roll:

Re: Witam wszystkich :)

: 06 gru 2015, 18:34
autor: obyty.z.cu
konick pisze: W końcu udałem się do lekarza rodzinnego, który zrobił mi kilka badań, wykluczył bakterie i postawił diagnozę - podejrzenie wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.
konick, witaj !
Miałeś naprawdę dobrego lekarza rodzinnego...chyba miał już kontakt z naszymi chorobami,bo rzadko który lekarz tak szybko ropoznaje objawy .

Re: Witam wszystkich :)

: 06 gru 2015, 20:35
autor: eliszka
Miło, że dołączyłeś do nas:)

Re: Witam wszystkich :)

: 06 gru 2015, 20:58
autor: kamil94
HEJO :)

Re: Witam wszystkich :)

: 06 gru 2015, 21:28
autor: Anette28
Witaj :roll:

Re: Witam wszystkich :)

: 07 gru 2015, 08:33
autor: Kinia87
hej :mrgreen:

Re: Witam wszystkich :)

: 07 gru 2015, 15:11
autor: Jacekx
Cześć

Myślę jednak jako doświadczony trochę w CU mimo , że niektórzy mają do lekarzy ograniczone zaufanie to powinno się ich wysłuchać i pomyśleć .
Jak napisał Obyty.Z.Cu ( mistrz doświadczeń z CU - 30 lat) miałeś dobrego rodzinnego bo z diagnozą NZJ bywa różnie w RP nadal.
Tak na dobrą sprawę po zdiagnozowaniu u mnie CU 12 lat temu to w chorobie CU leczy mnie lekarz rodzinny od 10 lat ten sam a gastro głównie działa w sytuacjach awaryjnych :idea:
Podstawą dobrego leczenia w CU która jest chorobą do końca jak na razie życia jest według mnie dobry lekarz rodzinny.

Pozdrawiam

jacekx

obecnie :detektyw: CU i innych doleglwości

Re: Witam wszystkich :)

: 07 gru 2015, 18:04
autor: Filifionka
Cześć :wink:

Re: Witam wszystkich :)

: 08 gru 2015, 17:47
autor: baśka
Witaj)) :mad:

Re: Witam wszystkich :)

: 08 gru 2015, 17:47
autor: baśka
:roll: o taki miał być :wink:

Re: Witam wszystkich :)

: 03 sty 2016, 14:27
autor: asmilky
hejo :)

Re: Witam wszystkich :)

: 03 sty 2016, 15:20
autor: annawydra21
WItaj :wink:

Re: Witam wszystkich :)

: 15 sty 2016, 11:02
autor: langusta
Witaj!