Nowy w gronie : (

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Re: Nowy w gronie : (

Post autor: patkaas » 09 sty 2015, 19:22

Z ibuprofenem, to racja, żeby nie brać przy naszych schorzeniach, bo to niszczy jelita i może przywołać zaostrzenie. Aspiryna to też duży błąd.
chrzanovy pisze: gripex bo boli gardło czy apap bo bolą piszczele
akurat te dwa zawierają paracetamol, tylko gripex z jakimiś tam dodatkami. Ale na grypę bezpiecznie pić np. Theraflu lub Fervex.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 09 sty 2015, 19:24

może zaszkodzić. jedyny lek dozwolony z rej grupy to paracetamol. I błagam jeśli nie wiecie, lub nie jesteście pewni nie udzielajcie porad, które mogą zaszkodzić.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 09 sty 2015, 22:16

chrzanovy pisze:apap
apap to paracetamol tylko markowy=droższy :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

gumol
Debiutant ✽

Post autor: gumol » 09 sty 2015, 22:30

Czołem Flark. Nie ma się co zastanawiać. Ja w tej chwili jestem w fazie zaostrzenia a 5 października urodził mi się zdrowy syn.

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 09 sty 2015, 23:26

błagam jeśli nie wiecie, lub nie jesteście pewni nie udzielajcie porad, które mogą zaszkodzić.
ok zgłaszam samokrytyke

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

karolek0303
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: karolek0303 » 10 sty 2015, 08:17

Heloł ;)

NIE polecam polopiryny,nawet na ulotce odradzaja przy CU. Najlepszy i chyba najtańszy paracetamol, 20 tabs za około 5zł.
3x2 Asamax, Aza 50mg, czopki/wlewki Salofalk

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Kontakt:

Post autor: patkaas » 10 sty 2015, 09:41

karolek0303 pisze:Najlepszy i chyba najtańszy paracetamol, 20 tabs za około 5zł.
Ja ostatnio w tej cenie znalazłam sztuk 50, czysty paracetamol bez dodatków ;) Wiadomo, że Apap czy Panadol to marki, za które dodajemy pieniążka.

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Kinia87
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Kinia87 » 10 sty 2015, 10:42

Odkąd pamiętam zawsze kazano mi brać paracetamol (apap, febrisan, płukanki na gardło i inne) zaś unikać wszystko co ma ibuprofen, pseudoefedryne oraz chlorowodrek fenylefryny, kwas acetylosalicylowy a wiec Theraflu, Choligripy, Ibum zatoki, polopiryna odpada i inne :wink:
ale z racji tego, że mam remisje a Theraflu jedynie mi pomaga wiec biorę :mrgreen:
a reszty nic, nawet jak coś boli nawet nie tknę paracetamolu bo mam jakiś jadłowstręt :neutral:
Ostatnio zmieniony 10 sty 2015, 11:01 przez Kinia87, łącznie zmieniany 1 raz.
Od 16 lat szczęśliwa posiadaczka Crohna :kox:
Od 9 lat szczęśliwa posiadaczka remisji :wielbie:
Od 9 lat nierozerwalny związek ze stomią

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Kontakt:

Post autor: patkaas » 10 sty 2015, 10:56

Ktoś wie jak to jest z No-spą?

Awatar użytkownika
Kinia87
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Kinia87 » 10 sty 2015, 10:59

patkaas pisze:Ktoś wie jak to jest z No-spą?
Nospa raczej szkodzić nie szkodzi, w końcu rozkurczy. Już wolę nospe niż buscopany :evil:
Zresztą jak widzę recepty to każdy gastrolog wypisuje ten lek a i ja po 14 latach chorowania powiem, że nic mi nie jest po tym
Od 16 lat szczęśliwa posiadaczka Crohna :kox:
Od 9 lat szczęśliwa posiadaczka remisji :wielbie:
Od 9 lat nierozerwalny związek ze stomią

natkarber
Początkujący ✽✽

Post autor: natkarber » 10 sty 2015, 22:29

Cześć! Optymizm ponad wszystko :wink:

pacino
Debiutant ✽
województwo: pomorskie

Post autor: pacino » 10 sty 2015, 23:14

Mamcia pisze:Witaj. lekarz znalazł kosztowny sposób zażegnania zaostrzenia. Dlaczego tak piszę wyjaśniany w poradnikach i kwartalnikach ze na stronach j-elita.org.pl
O dziecko się starajcie dopóki jesteś na tak łagodnym leczeniu.
kalatos pisze:Czołem stary i nie załamuj się :) Ja takie załamanie przezywałem póltora roku temu. Da się z tym całkiem normalnie żyć, grunt to co masz w głowie i wiara. Proponuje wizyte u bardziej kompetentnego lekarza, takiego ktry coś dodatkowo Ci podpowie opowie, pamiętaj, że to lekarz nie na raz tylko na dłuższą chwilę. Jeżeli o dziecko chodzi, tak jak napisała Mamcia, starajcie się o dziecko jak najszybciej póki Twoja terapia lekowa jest stounkowo łagodna. W moim przypadku na szczęście na dziecko przyszła pora przed rozpoznaniem, myślimy z Żoną nad drugim, ale z uwagi na zakończoną w listopadzie teriapie szokową sterydami (prawie roczną) niestety musimy temat odłożyć w czasie. Także maszt na bacznośc i do dzieła :) :) :)
To znaczy, że zawsze będzie gorzej? Nie ma szans by to pozostało jak jest teraz? trochę straszycie:/

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 10 sty 2015, 23:22

pacino pisze:To znaczy, że zawsze będzie gorzej? Nie ma szans by to pozostało jak jest teraz?
szanse są i to duże !!
Tylko trzeba nauczyć się żyć z tą chorobą i nie zapominać o niej.Wszystkie chwyty dozwolone w uciszaniu jej,a z kaprysami jest różnie.
Nie ma co myśleć negatywnie,myśl pozytywnie ,jeśli jest ok. to dbaj o ten stan.
Jak będzie gorzej to zmienisz leczenie.Jakieś w końcu pomoże :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

pacino
Debiutant ✽
województwo: pomorskie

Post autor: pacino » 10 sty 2015, 23:32

Dzięki obyty jak zawsze można na Ciebie liczyć:) Moja była mnie zawsze tyrała o to, że zamatwiam się na zapas. A czuje się bardzo dobrze mimo choroby. Nie licząc wzdęć co jakiś czas. Narazie nic mi nie szkodzi, chociaż staram się odżywiać zdrowo, a jak się zapomnę to tylko w małej ilości na coś sobie pozwolę. Ostatnio troszkę popłynąłem z alkoholem, ale nigdy już tego nie zrobię. Tak więc muszę żyć tak jak teraz, będzie git:))

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 10 sty 2015, 23:41

patkaas pisze:Ktoś wie jak to jest z No-spą?
działa i pomaga,jest ok.,no i dodałbym,że No-Spa podana w kroplówce w gabinecie u "rodzinnego" uratowała mnie ...oj,było wtedy ...bardzo boleśnie.Rozładowała ostry ból i dała czas na inne leczenie.
Warto więc i tę opcję obgadać z lekarzami,gdzie i jak skorzystać z takiej "ostateczności ".
No i jeszcze Buscopan,też kiedyś mi pomógł w..drodze.
http://www.doz.pl/leki/p8716-Buscopan_Forte

Zablokowany

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”