Nowy w gronie : (

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Flark
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Nowy w gronie : (

Post autor: Flark » 07 sty 2015, 20:29

Cześć wszystkim : )
Niecały miesiąc temu zdiagnozowano u mnie WZJG (CU). Na początku pożar ugaszono za pomocą - pentasa, w saszetkach 3x1, pentasa czopki 2x1, Salofalk 1x1. Obecnie jestem na saszetkach 2x1.
Od lekarza dowiedziałem się, że jestem chory i w zasadzie tyle :cry:
Najwięcej dowiedziałem się z tej strony(samouk) i włosy dęba mi stają :cry:

Z żoną staraliśmy się właśnie o dziecko, nie wiem czy dalej się starać czy czekać co dalej będzie...

Dzisiaj od jakichś 3 tyg. miałem krwawienie, może po jabłkach co zjadłem wczoraj wieczorem..
Mam straszy zament w głowie....

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Nowy w gronie : (

Post autor: Mamcia » 07 sty 2015, 20:52

Witaj. lekarz znalazł kosztowny sposób zażegnania zaostrzenia. Dlaczego tak piszę wyjaśniany w poradnikach i kwartalnikach ze na stronach j-elita.org.pl
O dziecko się starajcie dopóki jesteś na tak łagodnym leczeniu.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: patkaas » 07 sty 2015, 20:56

Witaj Flark ;) Ja w sumie też najwięcej dowiedziałam się z tej strony i na początku też byłam przestraszona. Ale z czasem zaczęłam to akceptować, bo trzeba żyć dalej. Wiele informacji przeraża, ale też nie dotyczą one wszystkich, zależy od przebiegu. Jeśli u Ciebie udało się to ugasić bez sterydów, to znaczy, że nie jest tak najgorzej. Jabłka potrafią być niebezpieczne, jeśli to krwawienie nie będzie jednorazowe, to znak, że trzeba wrócić do lekarza, bo może znowu coś tam się zaognia w środku. Musisz sobie to wszystko poukładać w głowie. Najważniejsze są akceptacja i nauczenie się życia z chorobą. Wiele rzeczy może nie iść po naszej myśli, ale zawsze trzeba być tej dobrej myśli i mieć nadzieję, bo po każdej burzy w końcu wychodzi słońce. W kwestii dziecka, ja bym nie odpuszczała. Istnieje jakieś ryzyko przekazania choroby, ale nie jest ono aż tak duże. Na forum jest sporo chorych osób z dzieckiem, więc może oni doradzą coś więcej. Możesz też zajrzeć do folderu 'Ciąża' ;) Trzymaj się i powodzenia!
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 07 sty 2015, 21:22

Flark pisze:Z żoną staraliśmy się właśnie o dziecko, nie wiem czy dalej się starać czy czekać co dalej będzie...
z tą chorobą żyję ponad 30 lat,dzieci wychowałem,mam wnuki,dom wybudowałem,więc wszystko przed Tobą.
Musisz się nauczyć wiele o chorobie z dobrych źródeł,fachowych,a wiadomości forumowiczów traktować jako uzupełnienie,ale z zastrzeżeniem,że nie zawsze najlepsze.
Każdy choruje po swojemu,więc nie wszystkie porady są trafione.
Edukacja to podstawa chorowania,no i potraktowanie CU jako choroby na całe życie,więc musisz ją zaakceptować i ciągle się uczyć jej.
Lekarz pomoże,ale też musisz być gotowy pytać,tylko musisz się dowiedzieć o co !
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Choroba: CD
miasto: Częstochowa

Post autor: Orzelek » 07 sty 2015, 23:13

Cześć Flark :roll:
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 07 sty 2015, 23:55

Siema Flark, zechęcam do czytania materiałów J-Elity znajdziesz tu prawdziwe informacje bez zbędnych przerysowań. Z chorobami NZJ żyje sie normalnie, nie panikuj tylko planuj dzieci i nie rezygnuj z żadnych marzeń. Najlepiej pomagają zrozumiec to wszystko rozmowy z innymi chorymi, możesz wypytać o co tylko chcesz, pisz, pytaj, spotykaj sie z nami, będzie dobrze ! choruje prawie 10 lat i z niczego nie rezygnuje

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono

Post autor: Maatylda » 08 sty 2015, 00:17

Flark, czołem :mrgreen:
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Dymitr
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Dymitr » 08 sty 2015, 00:53

Czesc Flark. Ja bym nie planował. Ja bym działał :)
Jest nas dwóch ;)

www.opentravelers.com

Encorton 50, AZA 100, Pentasa 4g

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: kalatos » 08 sty 2015, 09:42

Czołem stary i nie załamuj się :) Ja takie załamanie przezywałem póltora roku temu. Da się z tym całkiem normalnie żyć, grunt to co masz w głowie i wiara. Proponuje wizyte u bardziej kompetentnego lekarza, takiego ktry coś dodatkowo Ci podpowie opowie, pamiętaj, że to lekarz nie na raz tylko na dłuższą chwilę. Jeżeli o dziecko chodzi, tak jak napisała Mamcia, starajcie się o dziecko jak najszybciej póki Twoja terapia lekowa jest stounkowo łagodna. W moim przypadku na szczęście na dziecko przyszła pora przed rozpoznaniem, myślimy z Żoną nad drugim, ale z uwagi na zakończoną w listopadzie teriapie szokową sterydami (prawie roczną) niestety musimy temat odłożyć w czasie. Także maszt na bacznośc i do dzieła :) :) :)
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

Flark
Debiutant ✽

Post autor: Flark » 08 sty 2015, 13:17

Dziękuje wszystkim za wyrazy wsparcia :roll:
Jestem właśnie w trakcie poszukiwania lekarza (okolice Katowic) Jeżeli ktoś poleci mi z doświadczenia będę wdzięczy bo jak to napisał kalatos to lekarz dłuższą chwile :wink: doczytałem sie o dr Tomasz Marek, ale niestety nie potrafię sie dodzwonić. Jutro może pojade osobiście do przychodni wyczytałem, że na Medyków w Katowicach przyjmuje.

Flark
Debiutant ✽

Post autor: Flark » 09 sty 2015, 08:26

A powiedzcie mi jeszcze jak jest z innymi tabletkami np na przeziębienie, ból głowy itd. (gripex, ibuprom) możemy to zażywać?

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 09 sty 2015, 10:24

możesz nie ma żadnego problemu, poprostu łykasz swoją pigułę na jelito i do tego to co ci tam potrzeba w danej chwili

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Gosieńka
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Gosieńka » 09 sty 2015, 10:40

Flark, na ulotce ibupromu jest napisane, że nie należy tego leku stosować jeśli bierze się niesteroidowe leki przeciwzapalne. Wzięcie tego leku raz na jakiś czas raczej nie zaszkodzi, ale i tak według mnie trzeba być bardzo ostrożnym jeśli ma się chore jelita bo to różnie może być.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 09 sty 2015, 16:10

Flark pisze: jak jest z innymi tabletkami np na przeziębienie, ból głowy itd. (gripex, ibuprom)
chrzanovy pisze:możesz nie ma żadnego problemu
a właśnie że nie !
Wszystko jest ok na jelita co zawiera paracetamol !! :spoko:
A że nie wspomnę co może narobić zwykła aspiryna :cry:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 09 sty 2015, 18:46

ostrożnym zawsze trzeba byc, chodziło mi o to że to przeciesz nie zaszkodzi jak sie weźmie gripex bo boli gardło czy apap bo bolą piszczele tak jak u mnie :), ale oczywiscie nie mowimy to o jakims braniu tego non stop, zapalenia gardla minie to przeciez kolega nie bedzie lykał gripexu dalej

Zablokowany

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”