Witam Wszystkich

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
gumol
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Witam Wszystkich

Post autor: gumol » 22 gru 2014, 11:04

Witajcie Wszyscy.
Mam na imię Patryk. Pierwsze objawy mojej choroby pojawiły się w 2012 roku, kiedy to pewien chirurg stwierdził u mnie żylaki odbytu i na to byłem leczony. Po jakimś czasie przyszła remisja, która trwała kilka miesięcy. Podczas kolejnego zaostrzenia, myślałem że to znów żylaki, więc udałem się kolejny raz do poradni chirurgicznej. Podczas badania per-rectum lekarz (jeżeli tak mogę go nazwać) wystraszył się krwi i w trybie pilnym skierował mnie na SOR. Tam kolejny chirurg po badaniu stwierdził że to żylaki i skierował mnie do proktologa. Udałem się do pewnego profesora, który może i jakąś wiedzę posiadał ale podejście do pacjenta, zwłaszcza przy takim schorzeniu straszne. Stwierdził że to zapalenie jelita grubego i przypisał mi Metypred, oraz czopki Salofalk, z którymi był problem żeby je dostać. Po drugiej wizycie u profesorka stwierdziłem iż więcej do Niego nie pójdę. Na szczęście nadeszła remisja. W tej chwili jestem w fazie zaostrzenia i leczę się u dr Meissnera, który ma bardzo fajne podejście do pacjenta. Skończyłem brać asamax, został mi jeszcze Encorton i czopki Pentasy.

Poza tym mam ukochaną Żonkę i dwójkę wspaniałych dzieci Lenę (20 miesięcy) i Tomka (3 miesiące). Mimo iż nie posiadam to interesuję się motocyklami, sportem i muzyką.
Staram się żyć z tą chorobą, mimo że wiele rzeczy muszę się jeszcze nauczyć.

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Re: Witam Wszystkich

Post autor: chrzanovy » 22 gru 2014, 11:22

Siemka Patryk. Tak jak opisujesz przygody z wczesnymi badaniami, to u mnie było podobnie miałem przetokę a mysleli że to hemoroidy, zylaki, cholera wie co jeszcze. Dopiero jak trafiłem na właściwe leki to sie to w koncu zagoiło bo okazało się że to CD. Piszesz że jestes teraz pod fachową opieką także fajnie, napewno pomalutku znowu wdrapiesz się do wagonu z napisem "remisja" :) i będziesz sunął dalej. Na zaostrzeniu pewnie jeszcze troszke tego Encortonu będzie trzeba połknąć a później ci go prawdopodobnie wyłączą po zejsciu z dawki. Podrawiam żonkę i dzieciaki, dobrze mieć oparcie w rodzince. Piszesz ze interesujesz sie motocyklami i muzyką, to pewnie zainteresuje cie książka mam od wczoraj - Piekarczyk - Zwierzenia kontestatora. TSA i motocykle czyba chodzi w parze ;) ? Tak jak piszesz - staram się zyć i ucze sie choroby, to podstawa trzeba znaleźć swoje patenty na jedzenie, a z resztą to mała różnica, życzę szybkiej remisji i osiodłania żelaznego rumaka na wiosne :)

ps. dołącz do nas na http://j-elita.org.pl/
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

gumol
Debiutant ✽

Post autor: gumol » 22 gru 2014, 12:50

Czołem Chrzanovy. Bardzo lubię Marka jak i zespół TSA. Jak przeczytasz to poproszę o recenzję, może mi się kiedyś nawinie do przeczytania.

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 22 gru 2014, 12:55

Czołgiem gumol : wczoraj przeczytałem pare kartek, bardzo fajnie napisana w typie wywiad rzeka, napisze napisze tylko ustawiłem sobie w kolejce, obecnie trafiłem fajową biografie Johnny Rottena - Anger is an Energy: My Life Uncensored.

ps. gumol zachęcam do aktywnego pisania o wszystkim, gwarantuje że poznasz tu super ludzików, w kupie raźniej jak mawiał poeta

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

gumol
Debiutant ✽

Post autor: gumol » 22 gru 2014, 13:20

ps. gumol zachęcam do aktywnego pisania o wszystkim, gwarantuje że poznasz tu super ludzików, w kupie raźniej jak mawiał poeta[/quote]

Taki mam zamiar, tylko muszę bliżej poznać strukturę forum i powinno być ok

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 22 gru 2014, 13:24

gumol pisze:Taki mam zamiar, tylko muszę bliżej poznać strukturę forum i powinno być ok
spoxik, ja też wcale nie dawno zacząłem pisać i powiem że daje to straszną satysfakcję. Poznałem też super ludzi z podkarpackiego oddziału J-Elity i już cos knujemy razem coby tu można pomóc innym.

Awatar użytkownika
audrey923
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie

Post autor: audrey923 » 22 gru 2014, 15:38

hej Patryk :)
10.02.2014 - diagnoza CD.
25.05.2014 - perforacja jelita -> resekcja 26 cm jelita cienkiego i wyłonienie ileostomii.
18.02.2015 - odtworzenie ciągłości przewodu pokarmowego.
8.07.2016 - "Brak cech wznowy" :D

2 g Pentasa
100 mg Azathioprine

Źle już było, teraz musi być tylko lepiej.

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: kalatos » 22 gru 2014, 16:16

Witaj w naszym skromnym gronie :)
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Post autor: Maatylda » 22 gru 2014, 21:28

Czołem! :mrgreen:
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa

Post autor: Orzelek » 22 gru 2014, 23:12

Cześć :roll:
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: sofijka » 29 gru 2014, 16:49

Witaj gumol, widzę, że masz solidną motywację do walki z chorobą w postaci 3 ukochanych osób oraz ciekawe pasje :smile: .
gumol pisze:W tej chwili jestem w fazie zaostrzenia i leczę się u dr Meissnera, który ma bardzo fajne podejście do pacjenta
Bardzo dobrze, że teraz trafiłeś na dobrego lekarza, no właśnie tak jak pisałeś różnie to bywa. Życzę Ci, aby zaostrzenie szybko zostało opanowane i nastąpiła remisja. Udanego forumowania :wink: .

Awatar użytkownika
Filifionka
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie

Post autor: Filifionka » 29 gru 2014, 18:20

Cześć Patryk! :mrgreen:

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽

Post autor: kaskaaa1502 » 29 gru 2014, 19:53

witam Cię ja serdecznie :)
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

Awatar użytkownika
asmilky
Początkujący ✽✽
Choroba: polipowatość rodzinna

Post autor: asmilky » 30 gru 2014, 18:32

heloł :roll:
20.03.2014r. laparoskopowa pankolektomia. Zespolenie kretniczo-odbytnicze J-pouch. Ileostomia petlowa odbarczajaca.Drenaz jamy otrzewnej.
Wyciecie wyrostka robaczkowego-nowotwor neuroendokrynny.
21.08.2014r. zamkniecie ileostomii petlowej, zespolenie
jelito cienkie-jelito cienkie. Obie operacje MSWiA Warszawa.
16.12.2015-usunięcie 4desmoidów - Szpital Wojewódzki Gdańsk.
28.12.2016-usunięcie 1desmoidu - Szpital Wojewódzki Gdańsk

Zablokowany

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”