Witam!

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
uzek
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Witam!

Post autor: uzek » 09 gru 2013, 22:26

Witam wszystkich!
Dziś trafiłem na to forum i mam nadzieję że pomoże mi ono dowiedzieć się co mi dolega...
Od około 4 lat mam dosyć dziwne objawy:
- Ciągłe burczenie w brzuchu/jelitach
- Uczucie ciągłego zdenerwowania, problemy ze snem, stany depresyjne.
- Dosyć poważne problemy z pamięcią.
- Ciągły brak energii.
Byłem u wielu lekarzy jednakże, cały czas doszukiwałem się swoich problemów w czymś że tak powiem "poważnym" nie wiedząc że te wszystkie problemy mogą mieć związek z jakąś chorobą jelit, jednakże wszystko na to wskazuje.
Póki co jestem na etapie diagnostyki, tzn miałem już gastroskopie jednakże wynik który otrzymałem jest po łacinie i nie bardzo wiem o co w tym chodzi.
Mam nadzieję że, wkońcu skończy się ten koszmar.
Mam 25 lat a czuję się czasem na dużo, dużo więcej.

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: kalatos » 09 gru 2013, 23:18

Witaj! Po łacinie? Dziwna sprawa, ja zawsze otrzymuje wyniki w języku polskim. Polecam dobrego gastrologa i w miarę możliwości wykonanie kolonoskopii. Jakieś objawy gastryczne poza burczeniem w brzuchu? Biegunka?
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 09 gru 2013, 23:22

kalatos pisze:Dziwna sprawa, ja zawsze otrzymuje wyniki w języku polskim.
bo taki jest wymóg :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa

Post autor: Orzelek » 09 gru 2013, 23:34

Cześć :roll:
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

uzek
Debiutant ✽

Post autor: uzek » 10 gru 2013, 00:39

Troszkę źle napisałem...
W sumie otrzymałem dwie kartki, jedną po polsku drugą po łacinie. Treść tego co jest tam napisane wstawie tu jutro gdyż dziś już poprostu nie mam jak.
Co do biegunek to wyjadą to tak że towarzyszą mi głównie latem ale nie są to jakieś nagłe ataki tylko raczej sporadycznie z tym że latem czuję się o niebo lepiej niż w okresie zimowym. Jedyną rzeczą która doskwiera mi latem jest nadmierne pocenie się. Natomiast w okresie zimowym, nigdy nie mam problemów z biegunkami (bardzo rzadko po alkoholu) ale pojawia się dużo innych objawów takich jak:
Bóle stawów,
Częste wypieki na twarzy (głównie w godzinach popołudniowych i po jedzeniu)
Pogorszenie nastroju, dziwne lęki.
Problemy z pamięcią (czuję się cały czas tak jakby lekko "otumaniony". Czasem zapominam pewnych słów, ich znaczenia.
Wiem że, wiele z rzeczy o których piszę mogą wskazywać na depresję ale proszę mi wierzyć że jestem w stu procentach pewny że nie to jest przyczyną. Wiem że, ewentualne stany represyjne są tylko następstwem innej choroby.

anetada
Początkujący ✽✽

Post autor: anetada » 10 gru 2013, 07:04

Hej :) radziłabym Ci wybrać się do gastrologa specjalizującego sę w chorobach jelit. U nas w mieście niestety nie są oni tak doświadczeni jak ci z wiekszych miast ( nie chcę podważać ich kompetencji). Mi na początku choroby nie ustalili w białej odpowiedniego leczenia.
posiadaczka CUdaka od grudnia 2012 roku

uzek
Debiutant ✽

Post autor: uzek » 10 gru 2013, 13:19

Wynik badania:
Przełyk prawidłowy, linia z nieregularna. Błona śluzowa o pogrubiałych fałdach, z zaznaczonym poletkowaniem, w okolicy przedodźwiernikowej rozpulchniona, przekrwiona, odźwiernik obrzęknięty, opuszka XII-cy zredukowana, błona śluzowa rozpulchniona, część zstępująca niezmieniona. Pobrano wycinki na test ureazowy. Test ureazowy dodatni.

Wynik badania patomorfologicznego:
Pełne rozpoznanie- Gastritis chronica diffusa maioris gradus cum focus lymphoplasiae et cum erosio.
To jest odnośnie, Błona śluzowa antrum.

Gastritis chronica diffusa mediocriter et maioris gradus (cum erosio) focale exacerbata et activa cum foci lymphoplasiae nonnullae.
I to odnośnie, błona śluzowa trzonu żołądka.

Myślę że, ten drugi wynik może rozszyfrować tylko lekarz a wizytę mam dopiero w styczniu.

Co do leczenia w Białej Podlaskiej to ja nawet tam się nie zapisywałem tam do gastrologa bo podobno na wizytę czeka się pół roku+. Jeżdżę do Lublina do Dr Skrzydło- Radomańskiej.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 10 gru 2013, 18:58

uzek pisze:Wiem że, ewentualne stany represyjne są tylko następstwem innej choroby.
??
jaka represja ?
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 10 gru 2013, 20:36

uzek, witaj :D

obyty.z.cu, zdanie wcześniej jest o depresji, więc pewnie chodziło o stany depresyjne- wszak litery D i R daleko do siebie na klawiaturze nie mają :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

uzek
Debiutant ✽

Post autor: uzek » 10 gru 2013, 21:30

Chodziło o depresje. Przepraszam za literowki. Słownik w smartfonie rządzi się swoimi prawami i łatwo coś przeoczyć.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: ulka1986 » 11 gru 2013, 11:26

uzek, witaj
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie

Post autor: sofijka » 11 gru 2013, 12:07

Witaj Uzek!

A nie miałeś przypadkiem kontaktu ze zmorą lasową, czyli kleszczem? Pamiętasz może taki fakt?

Bo napiszę Ci tak ja miałam ( mam?) boreliozę i spora część z tego co piszesz pasuje.

W najgorszym okresie borelki miałam to co piszesz, czyli: totalny brak energii, bóle stawów - bardzo mocne, obrzęki itp., wypieki na twarzy przez jakiś czas też, nie miałam stanów depresyjnych. Ale poznałam inne osoby z boreliozą i wiem, że na przykład są osoby, których dopadają otumanienie, stany depresyjne, problemy z pamięcią.

Szybkiej diagnozy oczywiście Ci życzę! I dużo wytrwałości plus siły.

uzek
Debiutant ✽

Post autor: uzek » 11 gru 2013, 12:40

Sofijka, właśnie tak czytam o tym i faktycznie dużo rzeczy pasuje i szczerze mówiąc jestem "zapalonym grzybiarzem" już od wielu lat i kleszcza miałem conajmniej 3 razy w życiu. Do jakiego lekarza powinienem się udać? Długo trwa diagnostyka?

Awatar użytkownika
aligner
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: aligner » 11 gru 2013, 13:34

Jak miałeś kleszcze i tego typu objawy to masz spore szanse że to borelioza.Teoretycznie zajmują się tym zakaźnicy ale jak to wygląda to inna sprawa. Co do diagnostyki moim zdaniem najlepiej na start zrobić badanie z krwi Western Blot. Ja płaciłam 160zł za obie klasy IgM i IgG i na wynik czekałam jakieś 3 dni. No chyba że coś na NFZ ugrasz ale raczej ciężko jak to nie jest świeże ugryzienie

sofijka
Aktywny ✽✽✽
województwo: pomorskie

Post autor: sofijka » 11 gru 2013, 15:36

Tak, aligner, ma rację, najlepiej zrobić na początku prywatnie badanie krwi Western Blot - koniecznie w dwóch klasach IgM i IgG.

Jeśli to nie jest świeże ugryzienie, to raczej będzie ciężko z NFZ, chociaż można spróbować przez lekarza pierwszego kontaktu zdobyć skierowanie do lekarza zakaźnika - specjalistę od chorób zakaźnych.

Ja akurat miałam świeże ugryzienie, rumień i szybko po ugryzieniu wystąpiły mi objawy, więc trafiłam do szpitala zakaźnego, diagnostyka - testy na boreliozę, miałam szczęście że nie zrobili mi testu elisa tylko western blot.

Zdecydowanie test elisa jest niemiarodajny, a w szczególności przy nie wiem jak to nazwać - późnym zakażeniu.

Aligner dobrze radzi - w pierwszej kolejności test western blot z krwi

Zablokowany

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”