Niesklasyfikowana Dokuczliwosc

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marofm12
Debiutant ✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: lubuskie

Niesklasyfikowana Dokuczliwosc

Post autor: marofm12 » 17 paź 2011, 14:09

Witajcie!

Mam na imie Pawel (28 lat)
Otoz mam taki niebywaly problem z moim brzuchem. Wszystko zaczelo sie od poczatku stycznia tego roku.Otoz w stolcu pojawila sie krew kilka razy, zaczal mnie bolec brzuch w lewym rogu, czulem jakby mialoby mi cos peknac. Czym predzej pobieglem do gastrologa, ktory badaniem palpatacyjnym wyjasnil mi ze to nic zlego, zapisal duspatalin retard i kazal przyjsc jakby cos bylo nie tak. Lek bralem 2 x dziennie 20 min przed posilkami. Po ok 10 dniach brzuch przestal mnie bolec, wiec zaprzestalem branie tabletek. Czulem sie jak nowo narodzony. Do czasu kiedy w sierpniu po zakrapianej imprezie krew pojawila sie znowu (tylko 1 raz) oraz zaczelo mnie bolec w lewy boku (ten sam bol). Kilka tyg. pozniej doszedl maly bol w prawy boku. Podczas picia piwka wyczulem jakby to piwo mi sie rozlalo w prawej stronie brzucha. Kilka dni pozniej postanowilem zrobic dokladne badania, Krew(ok) morfologia (ok), EKg(ok), RTG pluc (ok). Poszedlem takze do gastrologa, tam skierowanie na usg jamy brzusznej (ok). Jednak radiolog powiedzial mi ze widzi zaleczone zmiany w koncowym odcinku jelita cienkiego. Nie powiedzial co to jest.Acha dalej biore duspatalin (brzuch juz rzadko boli) , wyprozniam sie normalnie co 1-2 dni, nie mam biegunek ani zaparc., ani krwi w kale.Gastrolog powiedzial ze nie ma sensu robic kolonoskopii.
Moze mieliscie podobny objaw albo wiecie co to moze byc?
Bardzo dziekuje za odpowiedzi i prosze o pomoc.

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Re: Niesklasyfikowana Dokuczliwosc

Post autor: deth » 17 paź 2011, 14:16

Dziwne, ze gastrolog na podstawie badania palpacyjnego stwierdził iż nic się nie dzieje :|
Badania, które wykonywałeś, nie muszą stwierdzać, ze coś sie dzieje z jelitem, ta kolonoskopia to wcale nie głupi pomysł.

marofm12
Debiutant ✽

Post autor: marofm12 » 17 paź 2011, 14:20

Dodam tylko ze to badanie to bylo wciskanie (bardzo silne) mojego brzucha, praktycznie centymetr po cm , ach no i odsluchiwanie jelit specjalnym przyrzadem lekarskim.

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 17 paź 2011, 14:47

marofm12 pisze:Dodam tylko ze to badanie to bylo wciskanie (bardzo silne) mojego brzucha, praktycznie centymetr po cm , ach no i odsluchiwanie jelit specjalnym przyrzadem lekarskim.
no i cóz tam mozna stwierdzić po takim badania, czy jelita pracuja, czy nie ma wyczuwalnych zgrubień, guzów, czy da się przemiescic tresc pokarmową. to bardzo mało jest, kolonoskopia to jednak obraz i nawet najmniejsze zmiany, mozna zaobserwowac.

co tam wiecej. lekarze mająograniczone budżety i badaniami specjalistycznymi tak niechętnie szafują. Bole brzucha to za mało, by wysyłać na kolonoskopie - według nich. Potrzebują więcej objawów.

Moim zdaniem "dodaj" sobie jeszcze z parę objawów, to chętniej lekarz wyśle Cie na badanie, a Ty bedzieśz miał spokój i komfort, ze wszystko jest ok.

marofm12
Debiutant ✽

Post autor: marofm12 » 17 paź 2011, 14:56

Dokladnie tak jak piszesz, jest tylko jedno male ale...
Badania robilem w prywatnych klinikach, wiec dla lekarzy kazde dodatkowe badanie to jest zysk , wiec powinni mnie "naciagac" na to... Sam juz nie wiem...Dzieki za info.

Awatar użytkownika
Lucynka2011
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Lucynka2011 » 17 paź 2011, 15:02

Sama wiem, że na kolonke nie chcą wysyłać, ale pomęcz lekarza. Chcesz zrobić i koniec. Deth ma racje pościemniej troszkę.
"Tylko życie poświęcone innym warte jest
przeżycia."

Albert Einstein

Awatar użytkownika
malaperelka
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: mazowieckie

Post autor: malaperelka » 15 kwie 2012, 21:08

Może zmień lekarza i porób dodatkowe badania? Mi też jeden "magik" próbował wcisnąć po badaniu palpacyjnym wrzody na dwunastnicy a po badaniach - między innym gastroskopii i kolonce okazało się, że mam IBS oraz refluks. Na oko nic nie można powiedzieć...
Pozdrawiam,
A.
-----
Duspatalin x2, Sanprobi x1, UlgixMax Wzdęcia x3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”