IBS - Zespół Jelita Drażliwego

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Agula84
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: małopolskie

Re: zespół jelita drażliwego

Post autor: Agula84 » 17 lut 2013, 21:58

leila, jakby mnie bolalo w jednym miejscu to przede wszystkim poszlaym na usg bo mozna je zalatwic z dnia na dzien. potem pewnie standardowo, TK , itd. Moze ktos tu podpowie, ale ja jak mam watpliwosci to dzwonie do gastro albo odwiedzam lekarzapierwszego kontaktu. trzebaby to wyjasnic jak ten bol Ci przeszkadza i towarzyszy na codzien.
Agula 84 :)

sali
Debiutant ✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: sali » 17 lut 2013, 22:54

ja brałam Tribux, Duspatalin i jeszcze kilka innych i nic mi nie pomogło ;)

Mało tego, jak to się mówi 'tonący- brzytwy się chwyta', więc w akcie desperacji skonsultowałam się ze "znachorem". Zapisał mi zioła ALVEO, które miałam pić codziennie przed posiłkiem, mówił, że pomaga to każdemu, kto ma problem z jelitami (powiedział, że mam złogi w jelitach), piłam to około pół roku i efekty mierne ;)

Nie wiem, mam wrażenie, że nic mi nie pomaga. Mam czasem dni, że jest naprawdę dobrze (ale to około 5 dni na powiedzmy 3-4 miesiące, więc co to jest ;) )

Niby normalnie funkcjonuje, bo pracuje, studiuje, ale ponosze ogromne koszty psychiczne. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zrezygnowaniem ze studiów, bo psychicznie po prostu nie daje rady. Potrafię nie jeść całymi dniami z obawy przed dolegliwościami, które mogą się ujawnić podczas zajęć, gdzie jest idealna cisza. A gdy przychodzi weekend opycham się za dziesięciu, jakbym zbierała zapasy na kilka następnych dni- gdy nie mogę jeśc wcale.

Dziwne to wszystko, nie mam pojęcia co tu dalej zrobić.

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 18 lut 2013, 07:43

tak zapytam a co kupic na bół żółądlka mam o d 2 dni od stresu ,jakies krople mietowe ?co byście polecili?jakis nerwonal?
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Post autor: Baby » 18 lut 2013, 12:23

leila pisze:tak zapytam a co kupic na bół żółądlka mam o d 2 dni od stresu ,jakies krople mietowe ?co byście polecili?jakis nerwonal?
Ja zazwyczaj biore Ranigast max, No-spe forte i coś przeciwbólowego. Może jeszcze jakieś tabletki ziołowe na uspokojenie tak na wszelki wypadek?

Co do leków brałaś kiedyś Debridat czy Debretin? Może warto by było włączyć Zirid czy Metroklopramid na te bóle żołądka?

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 18 lut 2013, 17:32

debridat mam w domu
te bole zoładka to takie skurcze od stresu co pół roku mam ,miałam stresy teraz
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Agula84
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Agula84 » 18 lut 2013, 20:02

leila, ja mam w domu krople zoladkowe i jak mi zoladek dokucza to mi pomagaja :) i mietka :)

sali
Debiutant ✽

Post autor: sali » 18 lut 2013, 20:43

Ogólnie byłam u dwóch lekarzy i na tym zaprzestałam. Miałam robione badania na obecność krwi w kale (ujemny) i dostałam leki. Niby miałam się zgłosić na kolonoskopie- w momencie, gdyby nie było widać efektów, no ale jestem ciężko przerażona i w najbliższym czasie na pewno się na to nie zdobędę.
Oprócz śmiertelnego przerażenia, towarzyszy mi również straszny wstyd, dyskomfort z tym związany, nie wyobrażam sobie, żebym komukolwiek mogła powiedzieć "hej stary, wybieram się do szpitala. wiesz, na kolonoskopie". Cały ten problem jest dla mnie niesamowicie krępujący i tak sobie tkwie w tym błędnym kole ;)

LOSMARCELOS
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: LOSMARCELOS » 25 lut 2013, 15:50

Słuchajcie (a raczej czytajcie) Kochani... Takie pytanie: czym popijacie jedzenie?? Ja z diety wyrzuciłem zimne napoje, popijam tylko herbatą (ciepłą) i jeśli już to pije wodę mineralną. Żadnych coli, spritów, fant itp... Wyrzucone z diety... Tak mi lekarz kazał... Faktycznie to pomaga... W ogóle dostałem nietypową dietę, ale póki co jest lepiej... Właściwie udało się wyeliminować biegunki, jeszcze pozostał lekki ból pod żebrem (pod, nie za...)... Oczywiście im bardziej myślę o tym to boli itp. ale już są dni (jak np. dobrze zjem, długo pośpie), że ból znika... Jeśli jest to z reguły o tych samych porach dnia...
"... Wprowadzam do doliny łez teorie sensu życia... "

Awatar użytkownika
malaperelka
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: malaperelka » 27 lut 2013, 21:25

LOSMARCELOS pisze: czym popijacie jedzenie??
Ja popijam właściwie tylko herbatą, czarną, średnio-mocną. Piję mniej więcej 20, 30 minut po posiłku.

[ Dodano: 27-02-2013 ]
Mam do Was pytanie. Jeśli był już taki temat, to przepraszam, nie znalazłam...

Otóż jak wiecie, mam stwierdzony IBS.

Ostatnio mam znów zaostrzenie. Objawia się przede wszystkim potwornymi wzdęciami, bólami brzucha, przelewaniem się, wypróżnieniami ze śluzem. Dodatkowo jednak pojawiły się objawy, takie same jak rok temu przy tamtym zaostrzeniu:

- zajady, afty, bóle kości całego ciała - w tym okolicy lędźwiowej (aczkolwiek mam zwyrodnienie w lędźwiowym, więc tego objawu nie łączyłabym w 100% z zaostrzeniem), zmęczenie, zawroty głowy, problemy z koncentracją, nerwowość, pękanie skórek wokół paznokci i ogólnie taka "sucha" skóra na ciele, mimo nawilżania.

Lekarze sugerowali, żebym w tym czasie przyjmowała B Complex (bo zapewne brakuje mi witaminy B2), więc znów sobie kupiłam i od dzisiaj wcinam.

Mam w związku z tym pytanie, czy ktoś z Was ma podobne objawy? Jak z tym walczyć, czy tylko suplementacją? Dodam, że często jem biały ser, jaja, jogurty, ryby i kurczaka, więc w jedzeniu witamin nie brakuje.
Pozdrawiam,
A.
-----
Duspatalin x2, Sanprobi x1, UlgixMax Wzdęcia x3

LoneWolf
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Post autor: LoneWolf » 28 lut 2013, 13:11

Jeśli chodzi o skórę, to tak samo jak psychika wpływa na jelita, tak samo na skórę. Mi wystarczy 1-2 dni depresji i mam twarz w syfach. To samo jak zjem jakiś tajemniczy produkt X, którego można się domyślić tylko, że to on to powoduje. Na pewno nabiał i słodkie rzeczy nie są dobre w tym wypadku, takie są moje obserwacje. Dla większości osób z problemami za którymi stoi psychika, okres przedwiośnia i wiosny nasila problemy, także w tym czasie zapewne większość osób jest narażona na różne dodatkowe dolegliwości.

LOSMARCELOS
Początkujący ✽✽

Post autor: LOSMARCELOS » 03 mar 2013, 20:06

No właśnie psychika jest ważna... W sobotę byłem na wsi, z dala od ludzi, koło lasu i jakoś hmmm bóle jako takie brzucha minęły... Powrót do miasta, niedziela, tłok, perspektywa zapierdzielania w pracy przez tydzień, bóle wróciły...

LoneWolf
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Post autor: LoneWolf » 04 mar 2013, 01:35

Nawet nie zdajemy sobie sprawy, że znajome obrazy sprawiają, że coś nam się zaczyna dziać. Widzimy coś i mózg zaczyna wysyłać sygnały niezależnie od nas :D. Mam tak samo. Śmieszna choroba to jest...

Agula84
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Agula84 » 05 mar 2013, 20:08

malaperelka, po zimie orgnizm jest zmeczony, brak mu slonca, oddechu, grzeja kaloryfery, powietrze suche. mnie oprocz tego co opisalas swedzi np cale cialo. Pobierz troche witaimny i zobaczysz czy lepiej. ja tez lykam witaminy, od dluzszego czasu nawet- jak sie zastanowie- nie mam aft, mam wiecej sily. Mysle ze Twoj stan jest zwiazany z pora roku.

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 05 mar 2013, 20:37

a ja jestem bardzooo blisko ukonczenia diagnostyki, ktora trwala trzy lata. Odebralem dzis wyniki na yersinie i w koncu po 2 latach ladowania sie antybiotykami IgM malutkie :) IgG tez sporo spadlo :)
Przede mna jeszcze tylko enterokliza i enteroskopia, mam nadzieje, ze skonczy sie tylko na IBS, aczkolwiek nie czuje sie super. Pomagaja mi troche leki od psychiatry, teraz wlacze moze duspatalin albo debridat i zobacze efekty, od dwoch miesiecy biore controlco 40, moze przez to mam troche luzniejsze stolce bo zawsze tak mialem. Teraz chodze do ubikacji maks 3x wiec nie jest zle a zazwyczaj raz - dwa zalezy. Obfite te wyproznienia ale moze sobie cos wkrecilem i to jak sie wyprozniam to normalnie? zobaczymy, jeszcze miesiac i koniec:D

pozdrawiam
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

LOSMARCELOS
Początkujący ✽✽

Post autor: LOSMARCELOS » 10 mar 2013, 23:26

To fakt, organizm po zimie jest zmęczony... Coś jak auto :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”