IBS - Zespół Jelita Drażliwego

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Re: zespół jelita drażliwego

Post autor: maggie0278 » 09 lut 2013, 17:42

Baby pisze: to normalne i wiele kobiet podczas miesiączki lub przed ma biegunkę. Wszystkiemu winne są skurcze. Ja zawsze tak mam i przed i w trakcie. Jedyne co polecam zrobić to: brac leki rozkurczowe, przeciwbólowe i loperamid. Dodatkowo termofor na brzuch i dieta (im lżejsza tym mniej wizyt w WC i mniejszy ból).
dokładnie, ja tam zdrowa jestem (jeszcze) i mnie też dotyka ten problem. Stosuję rozkurczowe, przeciwbólowe, tylko od zapierających się trzymam z dala i bo i tak okresowo mam problemy z zaparciami i to by mnie chyba na dłużej zapchało.
Termoforek lubię :roll:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

LOSMARCELOS
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: lubelskie

Post autor: LOSMARCELOS » 09 lut 2013, 21:34

A mnie dopadł wirus i jakaś odmiany grypy. Wczoraj prawie 39 stopni gorączki, bóle pośladków i kręgosłupa... Pojechałem do całodobowej przychodni. Dostałem dietę i leki : Asecurin, Bactrim Forte, Anapran... i doraźnie Loperamid :)
Ehhh ale już lepiej jest niż wczoraj:)
P.S. Gdzieś czytałem, że na problemy brzuchowe może pomagać... olej z czarnuszki... ale nie próbowałem tego...
"... Wprowadzam do doliny łez teorie sensu życia... "

sylwia78
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: sylwia78 » 10 lut 2013, 17:41

Baby
Jak się czujesz pomagają leki?

Agula84
Aktywny ✽✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Agula84 » 10 lut 2013, 18:36

jakos tak ostatnie kilka dni ok, to sie zacznie pewnie od jutra gorzej :(
Agula 84 :)

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Post autor: Baby » 10 lut 2013, 19:18

sylwia78, kiepsko jest. Lek biorę od dzisiaj i boli mnie brzuch oraz mam mdłości. Mam twardy brzuch i wzdęte jelita. O 23 biorę kolejna dawkę. Mam nadzieje, że uda mi sie przetrwać do końca terapii. Póki co che mi się płakać... :cry:
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 10 lut 2013, 19:36

ide do lekarza
czy mieliscie juz lek Tribux forte czy mozna go stosowac przy chorej wątrobie?a moze inny rozkurczowy lek zawołac na te bóle esicy?moze duspatalin retard? .co Wam pomaga?niektore na mnie nie działaja
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 10 lut 2013, 19:52

leila pisze:ide do lekarza
czy mieliscie juz lek Tribux forte czy mozna go stosowac przy chorej wątrobie?a moze inny rozkurczowy lek zawołac na te bóle esicy?moze duspatalin retard? .co Wam pomaga?niektore na mnie nie działaja
Tribux mi nie pomógł ale Duspatalin retard biorę nie raz szczególnie, jak mam biegunkę i wzdęcie. Trochę pomaga. Zawsze dorzucam No-spę forte oraz Espumisan.

sylwia78
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: sylwia78 » 10 lut 2013, 21:51

Baby
Od ilu lat chorujesz?Cały czas jest tak sobie ,czy były miesiące ,że było ok?
Ja nie mam z jelitami od 2 lat spokoju...ciągle coś dokucza.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 10 lut 2013, 22:44

sylwia78, dolegliwości jelitowe mam od 12 lat. Zaczęło sie od zapalenia błony śluzowej żołądka, HP i biegunek. Wylądowałam w szpitalu. Po gastroskopii włączono leczenie na stan zapalny. Potem dostałam skierowanie do poradni gastrologicznej w szpitalu Praskim. Gastrolog z poradni skierowała mnie na kolonoskopię z podejrzeniem CD. W badaniu nie wyszło nic niepojącego tylko bardzo liczne grudki chłonne, które mogła być zdaniem lekarza po stanie zapalnym i to nic strasznego. Zdiagnozowano u mnie IBS.

Przez wiele lat brałam leki na IBS, na refluks, chodziłam do psychologa, jadłam leki uspakajające/na depresję. W sumie źle nie było, raz lepiej raz gorzej ale żyłam całkiem normalnie. Studiowałam, pracowałam i to nie raz na dwa etaty. Z roku na rok stan zdrowa się pogarszał. Wreszcie mój stan zdrowia zaczął sie pogarszać coraz szybciej. Trafiłam do Centrum Onkologii gdzie po gastroskopii wysunięto podejrzenie Celiakii. Po roku stosowania diety bezglutenowej poprawy nie było, powtórzono gastro i liczba limfocytów zamiast się zmniejszyć zwiększyła się. Wtedy lekarze powiedzieli, że skoro dieta bezglutenowa nie pomaga to nie ma co jej stosować tym bardziej, że przeciwciała mam ujemne i nie mam zaniku kosmków. Stwierdzili ze to IBS raczej.

W końcu trafiłam do innego gastrologa z przewlekła biegunką który po obejrzeniu wyników posiewu stolca zacząl leczyć stan zapalny. Po drugim czy trzecim antybiotyku było coraz gorzej więc dał pilne skierowanie do szpitala MSW. Powiedział mi o prof. Rydzewskiej że to świetny specjalista i na pewno mi pomoże bo on jest bezsilny.

W MSW wylądowałam w grudniu 2010 roku na SORZE - przyjęto mnie na oddział. Po Enteroskopii dwubalonowej od strony żoładka i pobraniu wycinków zdiagnozowano autoimmunologiczne zapalenie jelit. Podano sterydy i przez 3-4 misięce było naprawdę dobrze (oprócz tego że przytyłam bardzo i zrobiły mi się okropne rozstępy). Po tym czasie zaczęło sie psuć. Steryd biorę ciągle od 2 lat i miesiąca, w miedzy czasie brałam Aze, potem 6-MP i antybiotyki. Zaliczyłam dwie operacje uwalniania zrostów laparoskopie a rok późnej laparotomię z powodu podniedrożności.

Nadal nie wiem co dalej ze mną będzie, bo leki nie pomagają, boli mnie codziennie i te wymioty doszły. W zasadzie prócz antybiotyków, sterydów i immunosupresji nie ma mnie już czym leczyć bo moja diagnoza nie pozwala na wprowadzenie innego leczenia. Chyba nawet nie wiadomo co można by zrobić dalej. Za wszystkie leki płace 100%.

Staram sie nie załamywać ale idzie mi coraz gorzej, bo nie moge już siebie oszukiwac, nie potrafię. Widze, że życie mi umyka, tracę powoli wszystko na co pracowałam. Dobra nie pisze dalej bo to nie pomaga...

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃

Post autor: leila » 17 lut 2013, 13:39

jakim badaniem mogłabym sprawdzic czy mam jakies przewęzenia czy zrosty lub uchyłki?od miesiąca walcze z bólem i nie wiem od czeg o jest?
nie chciałabym kolonoskopii bo miałam w pażdzierniku
jakis rtg jelit czy tomografia?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 17 lut 2013, 14:41

leila pisze:jakim badaniem mogłabym sprawdzic czy mam jakies przewęzenia czy zrosty lub uchyłki?od miesiąca walcze z bólem i nie wiem od czeg o jest?
nie chciałabym kolonoskopii bo miałam w pażdzierniku
jakis rtg jelit czy tomografia?
RTG, pasaż jelita, MRI, TK (zwykłe lub z opcją jelitową) - zobrazują stan jelita. Na jakiej podstawie uważasz że masz przewężenie? Masz zaparcia, wymioty, bóle - czy są ciągle czy napadowe? Może masz zaostrzenie CU? Jakie leki bierzesz?

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃

Post autor: leila » 17 lut 2013, 16:38

zaostrzenia nie mam,jest ciągly ból po lewej stronie
biore nospa i duspatalin
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 17 lut 2013, 16:43

leila pisze:zaostrzenia nie mam,jest ciągly ból po lewej stronie
biore nospa i duspatalin
ja miałam takie bóle po lewej stronie i okazało sie że to były zrosty. Czujesz ból jak by taką przeszkodę przy wypróżnianiu?

[ Dodano: 17-02-2013 ]
Czy z pęcherzem i narządy rodnymi wszystko ok? Czasami jak są stany zapalne to ból promieniuje.

Agula84
Aktywny ✽✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Agula84 » 17 lut 2013, 20:39

wlasnie ja caly czas myslaam, ze wszystko ok ze sprawami kobiecymi, bo generalnie nie mam ŻADNYCH objawow z tamtych stron, a tu pan doktor do mnie ze stan zapalny i leczymy. poniewaz ja miewam bole w dole to wlasciwie nie wiem od czego a odkad sie lecze sa troszke slabsze i rzadsze... zobaczymy co dalej :)
Agula 84 :)

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃

Post autor: leila » 17 lut 2013, 21:50

mam diete wiec czasami zaparcia
to na jakie badanie najlepiej isc zeby zobaczyc co to?zaczeło sie kłujacym bólem miesiac temu ,przerwy 6 dni bez bólu i na nowo
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”