IBS - Zespół Jelita Drażliwego

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zielonawitolda
Debiutant ✽
Choroba: IBS
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: IBS ?

Post autor: zielonawitolda » 08 paź 2012, 16:55

wiem, ze kolonka to najdokladniejsze badanie diagnostyczne, ale chyba nie wytrzymam tego stresu po raz drugi. :cry: strasznie sie boje......
Asamax 500 2x2
Debretin 3x1
Sanprobi IBS 1x1
Kreon 10000 doraźnie
Forlax i Fibraxine na zaparcia

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie

Post autor: noodle » 08 paź 2012, 16:57

zielonawitolda pisze:wiem, ze kolonka to najdokladniejsze badanie diagnostyczne, ale chyba nie wytrzymam tego stresu po raz drugi. :cry: strasznie sie boje......
To bardzo ważne badanie, dasz radę, a wiele może się wyjaśnić.
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Rita
Debiutant ✽

Post autor: Rita » 15 paź 2012, 12:15

Zielonawitolda, koniecznie zrob kolonoskopie! Sama przechodzilam to 2 razy, za drugim razem porozmawialam z lekarzem i udalo sie zrobic ten zabieg pod narkoza. Przede wszystkim powinnas zrobic posiew kalu zeby wykluczyc pasozyty czy bakterie, na krew utajona. Sama choruje na ibs od 4 lat, jak poznajduje wyniki to moge przytoczyc wszystkie badania ktore przechodzilam :) glowa do gory, wiem ze to bardzo nieprzyjemne badanie ale nie dla wszystkich jest koniecznie az tak bolesne. Kolonoskopia jest podstawa do diagnozy lub wykluczenia innych chorob.

Awatar użytkownika
djaymax
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Post autor: djaymax » 18 paź 2012, 23:33

Dobrze poprzednicy mówią. Najlepsza kolonka :) Ja się nie boję bo na szczęście do 18 r. życia ma się narkozę :lol: więc się nie boję. Ale moja mama mówi że bez narkozy to nic nie boli, tylko trochę nie przyjemnie jak ktoś ci wkłada za przeproszeniem rurkę w tyłek i ogląda ci flaki :wink:
Zdrowy jestę znów ;)
Twoje blizny są twoją siłą- P. Coelho

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 19 paź 2012, 11:52

djaymax pisze:Ale moja mama mówi że bez narkozy to nic nie boli,
Każdy inaczej to przeżywa, moja sąsiadka tak wrzeszczała, płakała, aż prawie przytomność straciła. A ja się boję, szczególnie po tym jak mnie po kolonoskopii (z narkozą) strasznie brzuch boli, straszne to było jak ostatnio w pociągu z bólu wyłam. Nigdy więcej zaraz po kolonce nie wracam do domu.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 19 paź 2012, 12:53

o kolonoskopii w narkozie czy bez dyskutujemy w innych tematach, proszę nie kontynuować OTa.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 19 paź 2012, 13:50

zielonawitolda pisze:gastrolog powiedział, że za młoda jestem na kolonoskopię. zaproponował USG jelit, które wyszło dobrze.
Po pierwsze zmień lekarza.
Po drugie: mi też na początku powiedzieli, że taka młoda jestem i takie badania sobie wymyślam. USG robili- nic nie wyszło. Poszłam do innego lekarza, do innego szpitala i kolonoskopia bez gadania była zrobiona..

Nie ma co odpuszczać :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
zielonawitolda
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: zielonawitolda » 20 paź 2012, 16:04

dostałam wyniki CRP - <1,0 przy normie do 5. krew utajoną miałam robioną dwukrotnie i za każdym razem wychodziło badanie negatywnie. jutro idę do szpitala na spotkanie z gastrologiem, mam mieć robione badania [sama nie wiem jakie, wiem, żeby na czczo być], a jeśli będą jakieś wątpliwości, to mam skierowanie do szpitala i zostanę na oddziale.

trzymajta kciuki :roll:
Asamax 500 2x2
Debretin 3x1
Sanprobi IBS 1x1
Kreon 10000 doraźnie
Forlax i Fibraxine na zaparcia

LoneWolf
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Re: zespół jelita drażliwego

Post autor: LoneWolf » 21 paź 2012, 22:10

Kolejne przemyślenia:

Choroba praktycznie zniknęła... Rozwiązało się kilka problemów, które miały zły wpływ na psychikę, co za tym idzie na jelita. Kolejna sprawa to restrykcyjna dieta (bez uległości i wyjątków) i najważniejsze - zero słodyczy, zero czekolady (i podobnie jak w przypadku powyżej - bez ustępstw, dochodzi to tego, że po kilku dniach bez cukru herbatnik smakuje tak jakby był z cukru zrobiony :D). Moje finalne przemyślenia na temat IBS - psychika jest na 1 miejscu - bez zmian w życiu NIE da się pozbyć IBS, dieta jest na 2 miejscu i trzeba się spiąć i jej przestrzegać, da się do tego przyzwyczaić, da się tego pozbyć. Pokazała to Pea i mój IBS też już jest gorejący i gaśnie.

Awatar użytkownika
Jarczyslaw
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Jarczyslaw » 21 paź 2012, 22:32

LoneWolf, bardzo dobrze czytało mi się Twojego posta. Wreszcie jakaś pozytywna informacja w temacie z IBSem : ) Wydaje mi się jednak, że w worku z IBSem lądują ludzie źle zdiagnozowani, dobrze zdiagnozowani ale z problemami, których przyczyny są nieuchwytne oraz "drażliwi" na których stres działa fatalnie. Obawiam się, że części chorującym nawet stoicki spokój i superdietka przez resztę życia by nie pomogła. Tyle dobrze, że chociaż Tobie z tego wora udaje się wydostać. Oby tak dalej!
[center]Trzymajmy się ramy, to się nie posramy![/center]

LoneWolf
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Post autor: LoneWolf » 21 paź 2012, 22:36

Myślę, że zarówno Pea jak i Ja, byliśmy dobrze zdiagnozowani, dużo zrobiliśmy w celu diagnozy i były one jednoznaczne za każdym razem. Wydawało mi się kiedyś, że nie ma wyjścia z tego, ale myślę, że to było błędne myślenie, jest wyjście i każdy może się starać.

Awatar użytkownika
Jarczyslaw
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Jarczyslaw » 21 paź 2012, 22:40

Zdecydowanie : ) Każdy moment jest dobry, żeby wprowadzić w życie pewne usprawnienia ; ) Szczególnie właśnie jeśli chodzi o objętość dawek stresu i nawyki żywieniowe.
[center]Trzymajmy się ramy, to się nie posramy![/center]

Agula84
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Agula84 » 13 lis 2012, 20:07

jakos tak slabiej sie czuje dzisiaj. w ogole mam takie spostrzezenie- mialam egzaminy ostatnio, przed kaazdym 3-4 razy wizyta w wc, niekoniecznie biegunka, ale czasem tez, potrzeba zalatwienia sie przed i na poczatku pisania, potem przechodzilo, luzik, spokojnie...jak sie nie stresuje egzaminami, stresuje sie soba, ble :( wydaje mi sie ze widzialam krew w kale, no to mi nogi podcina mimo ze mam hemoroida, tendencje do szczeliny i jakis fald skory i kazda ta rzecz moze podkrwawiac, no to nie, napewno umre... :(
Agula 84 :)

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie

Post autor: Truskawka » 14 lis 2012, 13:29

Agula ja też mam podobnie ..więc się nie martw...zauważam ,że w stresie z jelitem dzieje się gorzej..też mam tendencje do szczeliny...lekarz mówi,ze skłania się bardziej do IBS niż CU czy Cd
Truskawka:)

Obrazek

Agula84
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Agula84 » 14 lis 2012, 16:26

Truskawka, dzieki, to jest taki moment kiedy wlasnie potrzebuje zebyb ktos powiedzial ze tez tak ma i ze bedzie ok.... ;)
Agula 84 :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”