IBS - Zespół Jelita Drażliwego

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Agula84
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: małopolskie

Re: zespół jelita drażliwego

Post autor: Agula84 » 08 cze 2014, 18:32

Bianka pisze:Lekarze po prostu robią cię w balona wmawiając ZJD
wszyscy?

co do krwawienia to przeleczylam sie na hemoroidy, na kolonokopii lekarz tez powiedzial ze to jego zdaniem od tego- z tym jest o tyle dziwnie z kolei, bo w grubym zmian jako takich nie mam obecnie zadnych, a krew byla zywo czerwona, świeża, wiec moim zdaniem z j. grubego....
Agula 84 :)

Bianka
Debiutant ✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: pomorskie

Post autor: Bianka » 08 cze 2014, 18:47

Agula84 pisze:
Bianka pisze:Lekarze po prostu robią cię w balona wmawiając ZJD
wszyscy?
Ja byłam tylko 4 gastrologów i kilku ogólnych z moim problemem i każdy z nich stawiał nielogiczne diagnozy, więc wszystkiego się po nich spodziewam.
Jak dokładnie brzmi rozpoznanie tego twojego zapalenia jelit?

Agula84
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Agula84 » 08 cze 2014, 19:07

kolonoskopia z 12 maja 2014.

oceniono 10 cm jelita krętego. W jelicie krętym miejscowo dyskretne zmiany zapalne o typie przekrwienia i obrzęku kosmków. jelito grube mam prawidłowe. Haustracja sciany zachowana, perystaltyka jelita prawidowa. Pobrano wycinki do badania histopatologicznego.

1) fragmenty błony śluzowej jelita cienkiego z przewlekłym naciekiem zapalnym i kilkoma grudkami chlonnymi

2) fragmenty błony śluzowej jelita grubego z drobnymi wybroczynami krwawymi

Rozpoznanie od mojej lekarki: IBS

Nic wiecej nie ma. lekarka która opisywała moje badania opisuje je dosc dokladnie, i nie wiem czemu ten opis tak wygląda ale domyslam się, że poprostu jest naciek zapalny ale nie na tyle konkretny zeby sie rozpisywac.
Nawet na forum sa opisy z tego samego miejsca i nawet przy nieaktywnym cd/ cu oni pisza ze obraz przedstawia nieaktywną chorobę plus ewentualie pacjent wymaga konsultacji, obserwacji itp.
bylam pewna ze okaze sie ze to cd, a tu jednak suprise.
i jeszcze raz pisze- odkad jestem na debridacie jest calkiem spoko.

nie jestem lekarzem, komus trzeba ufac. dlatego tak na wszelki wypadek za jakis czas sie jeszcz gdzies skonsultuje.
co do nieprawidłowego wchłaniania - no coz, w ciagu ostatniego 1,5 roku jestem grubsza o 10-12 kg, wyniki krwi ok. nie wiem na czym mialby polegac niedobry ale ja nie odczuwam zadnych stanow wskazujących na taki stan.

Awatar użytkownika
iza121
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: iza121 » 08 cze 2014, 20:49

Świeża krew jak najbardziej może być od hemoroidów, hemoroidy nie tylko są z zewnątrz ale też wewnątrz i może to wyglądać jak krwawienie z jelita.

Bianka
Debiutant ✽

Post autor: Bianka » 10 cze 2014, 13:28

Agula84, czytałam, że w przebiegu niemal każdej choroby przewodu pokarmowego zaburzona zostaje flora bakteryjna jelit. Może ciebie również to dotyczy? U mnie zaczynało się dość łagodnie od gazów po jedno nieprawidłowe wypróżnienie na dobę, a potem po 3, 4. Duspatalin na początku również mi pomagał, dieta bezlaktozowa też, a teraz szkodzi mi wszystko.
Czy lekarze w ogóle przepisali ci jakieś leki na ten stan zapalny?

[ Dodano: 10-06-2014 ]
Agula84 pisze: w ciagu ostatniego 1,5 roku jestem grubsza o 10-12 kg, wyniki krwi ok. nie wiem na czym mialby polegac niedobry ale ja nie odczuwam zadnych stanow wskazujących na taki stan.
Mogę wiedzieć jaką dietę stosujesz?

Agula84
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Agula84 » 10 cze 2014, 16:36

Bianka pisze:Czy lekarze w ogóle przepisali ci jakieś leki na ten stan zapalny?
Nie, nie brałam nigdy leków przeciwzapalnych.
Diety nie stosuje, jem wszystko.
Jak mieszkalam sama z corka i nie gotowalam doszłam do wagi 48 ale wlasciwie myslalam, że umieram. Jak wrocilam do normanego jedzenia to teraz waze sobie 60 ;)) wisi mi tam i tu ale lubie ten stan bo jak sobie przypomne ten poprzedni to mi sie nieprzyjemnie robi.

Co do jedzenia jem wszystko, poniewaz nie ma potawy która szkodzi mi napewno albo napewno mi nie zaszkodzi. Bywalo tak, że mialam biegunke po rosole albo po ryzu z marchewka ale innego dnia wchodzil dobrze kotlet schabowyy z kapucha i nawet wzzdecia nie bylo.
Probowalam eliminowac kawe, alkohol, mleko i przetwory mleczne, ale to nie mialo najmniejszego znaczenia dla mojego samopoczucia.
ogolnie teraz staram sie unikac jogurtow, surowych owocow i warzyw ( jem je, ale nie za duzo). nie jem kalafiora i fasolki po bretonski bo to jest jedyne znane mi jedzenie ktore szkodi mi napewno.
Poza tym nie pije gazowanych napojów, nawet gazowanej wody.

Bianka
Debiutant ✽

Post autor: Bianka » 14 cze 2014, 10:41

Agula84 pisze: Co do jedzenia jem wszystko, poniewaz nie ma potawy która szkodzi mi napewno albo napewno mi nie zaszkodzi. Bywalo tak, że mialam biegunke po rosole albo po ryzu z marchewka ale innego dnia wchodzil dobrze kotlet schabowyy z kapucha i nawet wzzdecia nie bylo.
W takim razie nie dziw się, że masz biegunkę. Objawy wcale nie muszą pojawić się na drugi dzień. Ja też czasami po zjedzeniu kotleta nie miałam żadnych objawów. Lepiej stosować ścisłą dietę, bo może być gorzej.

Awatar użytkownika
iza121
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: iza121 » 14 cze 2014, 12:29

Co do "ścisłej diety" to ja bym nie przesadzała, warto spróbować odnaleźć produkty, które pogarszają sprawę ale w przypadku ibs może to być na dobrą sprawę nie możliwe

Agula84, próbowałaś może zastosować dietę ubogoresztkową :?:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 14 cze 2014, 15:28

Bianka pisze: Lepiej stosować ścisłą dietę, bo może być gorzej.
ścisłą dietę to stosuje się przy wielkich zaostrzeniach !
Normalne jedzenie z uwzględnieniem naszych "preferencji" i odstawianie tych potencjalnie na dany okres niekorzystnych,typu wzdymające itd.

Dieta nie jest odpowiedzią uniwersalną.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Agula84
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Agula84 » 14 cze 2014, 21:20

Bianka pisze:W takim razie nie dziw się, że masz biegunkę.
4

???
Od lutego 2 razy mnie przeczyscilo. nie mam biegunki.

jem wszystko, bo nie widze potrzeby wprowadzania diety. Bylam na diecie jakis czas temu, tak jak pisalam, ten proces trwal w sumie ok. pol roku i nic nie dal.

Jestem przekonana, że moje samopoczucie w ogole nie zalezy od tego co jem. Nie choruje od dzisiaj, od ponad 4 lat zastanawiam sie czy ten kawalek tego pokarmu mi zaszkodzi i po 4 latach analizy stwierdzam, że nie da sie ustalic czy cos co mi dzisiaj zaszkodzilo zaszkodzi mi rowniez jutro.

Jak mam gorszy dzien to wtedy mam scisla diete, jakis sucharek herbatka, ryzyk marchewska... itp, jak sie nic nie dzieje jem normalnie.

Bianka
Debiutant ✽

Post autor: Bianka » 15 cze 2014, 13:43

obyty.z.cu pisze: ścisłą dietę to stosuje się przy wielkich zaostrzeniach !
Normalne jedzenie z uwzględnieniem naszych "preferencji" i odstawianie tych potencjalnie na dany okres niekorzystnych,typu wzdymające itd.

Dieta nie jest odpowiedzią uniwersalną.
Ale chodzi ci o ZJD, czy ogólnie, bo ja mam zaburzenia flory. Zaczęło się od ''łagodnych'' objawów, a ograniczanie niekorzystnych pokarmów nie pomogło.
Teraz jem tylko to co jest dozwolone w przebiegu tego schorzenia, a i tak objawy nie ustąpiły całkowicie.

Agula84
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Agula84 » 31 lip 2014, 22:39

w zwiazku z faktem iż lekarze gremialnie uznali ze moja choroba to ibs, postanowilam postarac sie o dziecko- okazalo sie, że stres który sobie stworzylam nie sluzy mojemu bebechowi, o nieeeeeeeeeee..... najwiekszy problem to moja praca, temat nie do przeskoczenia i jednak doszlam do wniosku, że jak nie zajde w tym cyklu, to sie jednak poddam bo moje jelito nie wytrzyma mojej emocjonalnej sieczki :(

W zwiazku z tym staraniem odstawilam debridat/ debretin i widze ze to nie byl najlepszy pomysł... :( płakac mi sie chce na to jelito, sni mi sie po nocach ze wyprozniam sie krwią. W ogole w calosci, czuje sie zle i kreci mi sie w głowie, niedobrze mi - bylo juz tak ze 2 lata temu jak mialam mega stresy... :(

Przysiegam, że jakby sie dało przeszczepic jelito to bede sobie chciala taka operacje zrobic bo juz nie mogę sie tak uzerac...
:(:(:( niech mnie ktos przytuli :(

LOSMARCELOS
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: LOSMARCELOS » 01 sie 2014, 14:31

Hmm a nie myślałaś o wyjeździ do innego kraju?? Chociaż, to zależy jaki masz zawód i perspektywy na pracę? Czasem całkowita zmiana klimatu pomaga...
Byłaś u psychiatry?
"... Wprowadzam do doliny łez teorie sensu życia... "

Agula84
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Agula84 » 01 sie 2014, 21:04

LOSMARCELOS,

LOSMARCELOS pisze:Hmm a nie myślałaś o wyjeździ do innego kraju??
nie ma takiej opcji, jestem prawnikiem.

u psychiatry bylam juz jakis czas temu, chyba sie przejde. zobacze jak sie sytuacja bedzie ksztaltowac w najblizszym czasie i pewnie pojde.

Jacekx
Znawca ❃❃
Choroba: CU

Post autor: Jacekx » 01 sie 2014, 21:59

Potwierdzam co Obyty pisze wszelkie diety poza zaostrzeniami przy nzj ale bez uczuleń pokarmowych do kosza ..... :mad: wiem to z własnego doświadczenia
Jedzmy prawie wszystko i obserwujmy bo przecież zjeść coś pysznego to miód na psychikę :chicken:

Bo diety często szkodzą nam niż pomagają :idea: np. znaczną utratą wagi ( ja zleciałem z wagi przy dietach w chorobie o ponad 20 kg ) :cry: i nie tylko np. skurcze mięśni czy osteporoza ...... itd.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”