Strona 1 z 1

Książka o CU i CD

: 18 lis 2010, 22:25
autor: Wojtas
W księgarni internetowej znalazłem książkę o CU i CD: "Choroba Leśniowskiego-Crohna i inne nieswoiste zapalenia jelit" Praca zbiorowa, Z niem. tłum. Ewa Małecka-Panas, Piotr Daniel cena:26,1zł. Oto link do księgarni: http://www.medicon.pl/4238-choroba-lesn ... jelit.html

Re: Książka o CU i CD

: 18 lis 2010, 22:28
autor: malapkasia
może by sobie zakupił :roll:

Re: Książka o CU i CD

: 19 lis 2010, 13:09
autor: Mamcia
Jedyna dla pacjentów dostępna na rynku, ale bez rewelacji. Tłumaczenie z niemieckiego czasem nie przystające do polskich warunków i już nie najświeższa.

Re: Książka o CU i CD

: 19 lis 2010, 20:24
autor: dethleffs
bardzo fajna książka i polecam ją gorąco. zestaw informacji, który 'początkującemu" (i nie tylko) na pewno się przyda.
jest wszystko, co powinno się wiedzieć - począwszy od etiologii (na ile wiadomo dziś ;) )
poprzez diagnostykę, leczenie (leki, zabiehi), przebieg i psychoterapie. Choć akurat dział psychoterapii mnie nie urzekł :/ ale reszta - ok.
jest kilka praktycznych porad, typu: mieć ze sobą bieliznę na zmianę, kiedy gdzieś wychodzimy i parę innych.
choć to książka raczej nieobyczajowa , ani żadne romansidło ;) to chwilami miałem kluchę w gardle i mokre oczy, bo wydawało mi się, ze jest napisana dla mnie - omnie - ot taki egocentryczny epizod :P

Re: Książka o CU i CD

: 19 lis 2010, 21:01
autor: dethleffs
moje to było pierwsze źródło informacji, mimo, ze wiedziałem o forumie, ale jakoś wtedy jeszcze nie korzystałem :oops: - przerażało mnie to wszystko wtedy; albo - ja siam, ja siam :P już nie pamiętam - ale pewnie stąd mój zachwyt - bo to była pierwsza wiedza :)

Re: Książka o CU i CD

: 19 lis 2010, 21:28
autor: Alutka86
Według mnie to co w tej książce można odnaleźć na stronie programu
elitarni.com.pl

Re: Książka o CU i CD

: 19 lis 2010, 21:40
autor: Mamcia
Moim zdaniem portal elitarini.com.pl rozczarowuje. Miał być platforma dla pacjentów. Dlatego strony J-elity przestały być uzupełniane bo miał to być właśnie na portalu. Niestety wiedza dostępna jest jak z 20. stronicowego poradnika. Nie wiem czy coś się ruszy. My staramy się dostarczać widzę wszystkim i wypełniać luki, ale nie mamy środków porównywalnych z firmami farmaceutycznymi.