CU, CD i inne zapalne choroby jelit
Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit,
dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Wirtuałna giełda papierów wartośćiowych
Autor Wiadomość
Izabelka 
Doświadczony

Miasto: ...
  Wysłany: 01-05-2010   Wirtuałna giełda papierów wartośćiowych

Witajcie,

Jestem studentkom Ekonomi II rok , mam mały problem. Na ostatnich zajęciach Pani doktor oznajmiła nam że mamy zagrać na wirtualnej giełdzie na stronie Bankier.pl, a od wyniku naszych zysków będzie zależeć nasza ocena z ćwiczeń.

Do zainwestowania mam 100 tysięcy i w ogóle nie wiem w co i jak zainwestować zeby chodź trochę zarobić na grę na rynku mamy miesiąc czasu do czerwca.

Może ktoś z użytkowników forum zna się na giełdzie albo kiedy kolwiek grał na wirtualnej giełdzie.

Proszę pomóżcie, jestem zrozpaczona. :oops:

Pozdrawiam

Nie wiem czy w dobrym miejscu zamieściałam temat ale nie mogłam znaleźć lepszego

Izabelka 
Doświadczony

Wysłany: 02-05-2010   

pawelhks, dzięki za pomoc, spróbuję przeanalizować rynek a potem pozostaje mi tylko modlić się :roll:

przemekg 
Doświadczony

Miasto: Jarocin
Wysłany: 02-05-2010   

Najbardziej opłacalne i ryzykowne są tzw spółki groszowe, czyli akcje od 30 groszy. Każdy grosz zmiany ceny daje spore zyski lub straty. Dobrą inwestycją są banki. Warto obserwować jak wygląda historia notowań do jakiś 6 miesięcy w tył, każda firma ma wzrosty i spadki tym nie należy się aż tak przejmować chyba że chcesz zrobić szybko kasę, trzeba obejrzeć czy średnia rośnie czy spada. Można zyskać na wzroście ceny oraz na spadku. Granie na zysku jest jasne, na spadku pewnie nie. Polega to na tym że gdy akcje tanieją skupuje się je i w momencie gdy wrócą do wartości przed dołka mamy ich więcej. Generalnie nie da się podać strategi trzeba mieć przysłowiowego nosa, i dobre informacje. A i naucz się realizować zyski, nie ma czegoś takiego że rośnie w nieskończoność, kiedyś spadnie, nie ma co zakładać że jeszcze jeden dzień i sprzedaje bo się można mocno przejechać.

Izabelka 
Doświadczony

Wysłany: 29-05-2010   

pawelhks napisał/a:
Parę potężnych wzrostów i spadków na GPW było w tym miesiącu, prywatyzacja PZU. Ciekawe co Ci z tego wyszło i jak to ocenił/a Twoja mgr z uczelni?

poszło w miarę dobrze a początku byłam na minusie ale stwierdziłam ze w tak krótkim czasie muszę zaryzykować i zainwestowałam w spółki "groszowe" ale zarobiłam 50% i dostałam 2 pkt na 3 :P

Odpowiedz do tematu