Chorowanie w czasie pandemii

Zakaz wstepu chorobom, dietom i innym straszydłom. Wymagana odrobina uśmiechu i pogody ducha. Zapraszamy do wyrzucenia z siebie wszystkiego, co na sercu leży!

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MargaretWilliams1993
Debiutant ✽
Choroba: CU w rodzinie
województwo: mazowieckie
miasto: Mińsk Mazowiecki

Chorowanie w czasie pandemii

Post autor: MargaretWilliams1993 » 27 kwie 2020, 08:56

Witajcie, jak sobie radzicie w czasie koronawirusa? Czytając/oglądając teraz wiadomości, można odnieść wrażenie, że inne choroby już nie istnieją. A przecież wcale tak nie jest. Lekarze niby zalecają, by pacjenci z chorobami przewlekłymi w czasie pandemii nie przerywali zaleconej terapii, ale co zrobić, kiedy pacjenci boją się pójść do lekarza, czy do szpitala?

romek
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
miasto: warszawa

Re: Chorowanie w czasie pandemii

Post autor: romek » 27 kwie 2020, 11:04

Kiepsko jest. Ja mam wizytę kontrolną u hematologa (mam małopłytkowość) na początku maja. A wcześniej oczywiście muszę zrobić różne badania. Ale mam pecha bo chodzę na Wołoską - a tam zrobili szpital jednoimienny. Pytałem w rejestracji co mam zrobić? - ano, zapisać się gdzieś indziej.
Czyli od nowa skierowanie od lekarza POZ, czekanie w kolejce rok lub dłużej, i do tego nowy lekarz, który nie zna mojej historii choroby. Tragedia

atabe
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD

Post autor: atabe » 27 kwie 2020, 11:17

Ostatnio sprawdzałeś Włoską. Bo od poniedziałku ruszyły niektóre poradnie w budynku na Sandomierski. Ale nie wiem czy wszystkie, gastroenterologiczna np.tak

mari
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Post autor: mari » 27 kwie 2020, 12:09

W Krakowie na Uniwersyteckim wszystkie wizyty odwołane wiem że niektóre poradnie gastrologiczne/zresztą inne też/maja teleporady zawsze to coś, telefonicznie po wysłaniu skanu wyników lekarz coś zaradzi np. wyśle mailem aktualne zalecenia do rodzinnego .Niestety na Uniwersyteckim tego nie ma i brak informacji na stronie szpitala czy poradni co dalej z tymi którzy ponad rok czy więcej czekali na wizytę.Wiem że teraz lekarze i pozostały personel w jednoimiennych ma bardzo ciężko,ale choćby prosta informacja sekretariatu na stronie szpitala, która nic nie daje dla leczenia a jednak pokazuje że trzeba oczekiwać ,jakaś będzie decyzja dla tych którzy od lat są stałymi pacjentami i stracili termin wizyty.

romek
Początkujący ✽✽

Post autor: romek » 28 kwie 2020, 10:57

atabe pisze:
27 kwie 2020, 11:17
Ostatnio sprawdzałeś Włoską. Bo od poniedziałku ruszyły niektóre poradnie w budynku na Sandomierski. Ale nie wiem czy wszystkie, gastroenterologiczna np.tak
Ale czy na Sandomierską przeniesiono poradnię jelitową z Wołoskiej? Bo ja mam też wkrótce wizytę kontrolną u mojego gastro

atabe
Aktywny ✽✽✽

Post autor: atabe » 28 kwie 2020, 18:08

Z tego co czytałam na stronie szpitala to tak . Podali telefony i email pod którym można zapytać o szczegóły

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa

Post autor: Orzelek » 29 kwie 2020, 00:43

Tu jest info o poradni jelitowej, o której piszecie:

https://j-elita.org.pl/aktualnosci/info ... tow-z-nzj/
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

romek
Początkujący ✽✽

Post autor: romek » 29 kwie 2020, 12:07

Dzięki :roll: ale z komunikatu wynika, że tylko ostre przypadki, a nie wizyty kontrolne :smutny:
ale zadzwonię i się dowiem

masterdark
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Post autor: masterdark » 04 maja 2020, 10:28

Gastrolodzy już wcześniej poinformowali mnie, że wszystko prywatnie, a jak nie jestem bogaty, to mam zdychać, więc pojawienie się tego wirusa nie robi mi żadnej różnicy.
status diagnostyki: w zawieszeniu - wyczekiwanie na przypływ gotówki lub na zmianę przepisów NFZ (obecnie refundacja badań jest tylko dla tych, co mają krew w stolcu) lub na pojawienie się krwi w stolcu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nie Tylko Chorobą Człowiek Żyje”