Przygotowanie do kolonoskopii

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
senior Martinez
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: Przygotowanie do kolonoskopii

Post autor: senior Martinez » 21 wrz 2006, 11:47

Cześć. Ja mam w swojej karierze sześć kolonoskopii, ostatni raz przed zabiegiem piłem jakiś specyfik zakupiony w aptece(niestety nazwy nie pamiętam), i miałem powiedziane że od obiadu dnia poprzedzającego badanie(badanie było rano) nie powinienem nic jeść, efekt był taki że nie dało się nic zobaczyć gdyż jelito było "pełne" :wink: ,musiałem powtarzać wszystko od nowa ale nauczony doświadczeniem nie jadłem nic na 40 godzin przed badaniem(wypiłem za to chyba z 8-9 litrów mineralnej niegazowanej). Warto było się trochę przegłodzić- badanie przebiegło gładko jak "po maśle" :wink: . Z drugiej strony robiła je fachowo lekarka, Pozdrawiam :wink:

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: niunia » 21 wrz 2006, 14:42

a ja narazie miałam 2 kolonoskopie i za kazdym razem dawali mi do wypicia coś czekoladowego, nie było tragiczne ale przy trzecim litrze wody już nie dawałam rady, normalnie lubię wodę niegazowaną, ale po kolono zawsze przez parę m0cy czuję do niej wstęt! niedługo kolejan kolonoskopia jestem ciekawa co tym razem dostanę, bo będzie to już w innym szpitalu

Awatar użytkownika
K8
Debiutant ✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: K8 » 21 wrz 2006, 17:51

Ja miałam w życiu jedną kolonoskopie i przeżyłam ją strasznie... :smutny: Oczywiście lekarze kazali mi pić fortrans ale nie miałam wyboru bo o kolonoskopi dowiedziałam się dzień przed nią :roll: i przeżyłam to straszniee ja już padłam po 2 szklance i wsadzili mi sonde przez nos :cry: ale miałam ją z 3 godziny i stwierdziłam że podołam i wypije normalnie... :razz: następnym razem też kupie sobie X-prepa i będzie bez rurki w nosie :wink:
Hakuna Matata ;)

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Miki » 21 wrz 2006, 19:34

Kolonoskopię miała robioną w kwietniu, piłam fortrans fuuuu :smutny: pełnej dawki nie wypiłam, ale i tak wszytsko zwymiotowałam :wc: Jak sobię pomyślę że za 2 lata znowu to mnie czeka, to mam dreszcze, już się boję :cry:

Awatar użytkownika
madziula
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: madziula » 21 wrz 2006, 20:14

ja rowniez zgadzam się z wszystkim, że x-prep sto razy lepszy! po fortransie wymiotowalam, gorzej sie czulam- tragedia. mialam 2 kolonoskopie.
kokodżambo i do przodu
podejrzenie choroby Crohna

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Post autor: Patryśka » 24 wrz 2006, 14:37

heh caly ten fortrans...za pierwszym razem polowe tego co mialam wypic zwymiotowalam bo pilam duszkiem...nie sprawdzilo sie a za drugim pilam spokojnie i za kazdym lyczkiem polizywalam sobie chupachupsa...i poszlo:P

exa
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 24 wrz 2006, 15:01

w dzien poprzedzajacy lekkostrawnie od rana, fortrans od 16, rano lewatywa dla pewnosci..i do dziela :wink:
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

peterus
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: peterus » 24 wrz 2006, 19:32

Przeżyłem 3 kolonoskopie, za każdym razem fortrans, aż mnie mdli na samą myśl. Niby nauka poszła tak bardzo naprzód, a porządnego środka na przeczyszczenie nie potrafią zrobić :]

Zablokowany

Wróć do „Diagnostyka”