Ponowna DIAGNOZA...

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
zaranin
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubuskie
Kontakt:

Re: Ponowna DIAGNOZA...

Post autor: zaranin » 02 maja 2011, 23:21

Na wstępie zaznaczę, że nie mam NZJ, ale miałem tasiemca. U mnie osiem lat temu te "ziarenka napęczniałego ryżu" nieco przypominały krótkie odcinki szerokiego makaronu. Jak zaczynały się ruszać, to stawały się znacznie cieńsze i dłuższe. Dostałem na to jedną tabletkę leku Zentel, po czym w następnej kupie było znacznie więcej "ziarenek" i przez parę, może paręnaście dni była cisza. Potem, gdy "ziarenka" znowu zaczęły się pojawiać druga tabletka Zentelu załatwiła sprawę na dobre. Kolejna kupa ze sporą ilością członów tasiemca i do dzisiaj mam spokój. Swoją drogą to było bardzo dziwne uczucie patrzeć, jak moje odchody się ruszają i wiedzieć, że reszta pozostała w środku. Nie miałem absolutnie żadnych dolegliwości poza "ruchomym" stolcem.
- CD
- ileostomia 2010.06.07.-2011.04.01.
- subtotalna kolektomia 2010.11.17. (pozostawiono ostatnie 15cm jelita)
- przywrócenie ciągłości 2011.04.01. (usunięcie ostatnich 15cm jelita grubego i 12cm jelita cienkiego)
- 2010.04.12. niedrożność jelita, otwarcie powłok, brak jednoznacznego określenia przyczyny

Infliximab, Loperamid, witaminy, odżywki, stan po całkowitej kolektomii

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Post autor: Tomek0700 » 02 maja 2011, 23:59

O Boze! dzisiaj wlasnie sie wyproznialem i mialem tak jakby ziarna ryzu !! chociaz jadlem kasze, ale przelecialo przeze mnie jak sito. Normalnie biale kropki, tzn tak jakby bez otoczki bialej, bardziej szare. Ale nawet jak nie zjem kaszy/ryzu to tych kroopek jest. Czasami nawet stolec jest caly bialy (!) Oddawalem do badania na pasozyty kal i nic nie wyszlo. Po maturach lecze sie vermoxem i zentelem w takim razie.

Kalisz, szpitale, lekarze - PORAZKA, TOTALNE DNO!!! :(

Awatar użytkownika
zaranin
Aktywny ✽✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: zaranin » 03 maja 2011, 00:33

Spokojnie, absolutnie nie wyciągaj pochopnych wniosków. Przyjmij z góry założenie, że na razie nie masz odpowiedniej wiedzy, ale jednocześnie bądź zdeterminowany, by ją zdobyć. W żadnym wypadku nie lecz się na własną rękę i spokojnie szukaj wyjaśnienia. Jeśli się powtórzy to bądź twardy, wyciągnij zawartość z muszli i umieść w słoiku. Udaj się do lekarza, który na to popatrzy. Pierwszy, do którego poszedłem nie miał ochoty spojrzeć, ale drugi już tak. Zakładam, że nie byłeś u wszystkich lekarzy w Kaliszu, więc ostrożnie z uogólnianiem. Jak wszędzie - są lepsi i gorsi w swoim fachu. Powodzenia :-)
- CD
- ileostomia 2010.06.07.-2011.04.01.
- subtotalna kolektomia 2010.11.17. (pozostawiono ostatnie 15cm jelita)
- przywrócenie ciągłości 2011.04.01. (usunięcie ostatnich 15cm jelita grubego i 12cm jelita cienkiego)
- 2010.04.12. niedrożność jelita, otwarcie powłok, brak jednoznacznego określenia przyczyny

Infliximab, Loperamid, witaminy, odżywki, stan po całkowitej kolektomii

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 03 maja 2011, 01:09

ale te kropeczki to sa od poczatku. Raz mniej, raz wiecej. Podczas biegunek (2 miesiace mialem) tez byly te kropki. Grzebalem w stolcu wielokrotnie. Nigdy sie nic nie ruszalo, ale czasami jest raz znalazlem cos chudego cale biale. Jak olowek. Raz stolec byl dlugi, normalny kolor, odwrocilem na druga strone, a tam kolor bialy. Akurat to obserwuje juz bardzo dlugo. Jestem zdeterminowany bardzo - kaliskich gastrologow z wiedza o chorobach to ja ich po prostu gromie. Udawaja, ze nie wiedza co to CU,CD, lamblioze czy YERSINA, patrza jak na wariata. Debridat i duspatalin to jedyne dla nich lekarstwa. Zmienilem lekarza z poza Kalisza, okazuje sie tylko mila, ale nie pomaga. Jestem tak mlody a tak sie mecze od roku, nawet rodzice mnie dziwnie traktuja. Nie wiem juz co mam robic.
Mamcia pisze:Bakterie mi się jakoś nie kojarzą, ale np tasiemiec psi
Dipylidium caninum
ma segmenty wyglądające jak ziarnka napęczniałego ryżu. jak to wygląda można zajrzeć http://www.desireforhealth.com/pck_info_photos.html
jak moge sie na to przebadac?

Dziekuje za posty, to dla mnie wazne i dodajecie mi otuchy. Przynajmniej nie czuje sie jakos w tym samotny.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
elena
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: elena » 03 maja 2011, 07:14

Tomek0700 pisze:Jestem zdeterminowany bardzo - kaliskich gastrologow z wiedza o chorobach to ja ich po prostu gromie
to się wstrzymaj trochę , lekarze tego nie lubią.Myślą że dopasowałeś swoje objawy do tego co wyczytałeś w internecie i przyszedłeś z gotową diagnozą ,którą mają tylko potwierdzić.Spokojnie posłuchaj co mają do powiedzenia na temat Twoich objawów ,popytaj o to co Cię niepokoi.Wtedy zdecydujesz czy jest sens wracać ponownie.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 03 maja 2011, 11:25

Nie powiem ci czy to pasożyty czy niestrawione resztki, czy fragmenty tkanki. Możesz wydłubać takie ziarnko i obejrzeć pod binokularem lub mikroskopem. Kał daje się do badania na pasożyty 3 razy, bo jak pisał zaranin one się sieją.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 03 maja 2011, 13:08

Macie racje, nie warto mowic im co to moze byc. Chociaz nigdy tego pierwszy nie powiedzialem, o tym zaczynam mowic, jak chca mnie juz odprawic z kwitkiem i ze zdrowy jestem. Co do pasozytow, to jest to nawet prawdopodobne. Skoro mialem tyle badan i wykazaly, ze nic powaznego nie jest, to moze te pasozyty? bo czemu chudne w oczach? stolce to wydalalem jak tasiemki ale nie byly cale biale. Raz wydalilem bialy olowek, raz stolec byl czarno-bialy. Mam tez co jakis czas wysyp na plecach, raz plecy sa czyste a nastepnego dnia troche [tradziku?] jest, 3 dni pozniej juz go nie ma. Moze na jakies 18stce cos zjadlem, w zasadzie to jadlem jakies mieso i potem musialem zwymiotowac bo mi sie bardzo slabo zrobilo.. bylo tak jakby niedogrzane. Co do fragmentow tkanek? to co to jest? czesto w kale mialem cos czerwonego, taka jakas kropka, wlasnie przypominalo mi tak jakby tkanke z podrecznika :P

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 04 maja 2011, 07:43

kurcze, jest zle. Znowu zaczalem tracic na wadze :cry:

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 10 maja 2011, 22:25

przeszedlem terapie Vermoxem: dzis zjadlem sporo, zapiekanki, obiad, zelki, cole wszystko co jest niby niedozwolone. Efekt: normalne trawienie. Jedynie zostalo odbijanie. Na vermox zareagowalem biegunka. Nic w stolcu nie widzialem, dzisiaj w stolcu bylo pare bialych kropek ciagle. Dziwne, moze trafilem ? tylko skoro to to, czemu odbijanie nie przeszlo.. :(

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 11 maja 2011, 09:40

Tomek0700 mam nadzieję, że wreszcie trafiłeś i Cie ten lek wyleczy..
Odbijanie może być od refluksu.. :) Ja tak nieraz mam odbija mi się jak staremu chłopu :wink: Aż wstyd, żeby dziewczyna tak bekała.. :)
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 11 maja 2011, 10:44

zobaczymy za pare dni, jesli wszystko bedzie ok to pewnie trafilem (mam nadzieje)..
a co do refluksu to podobno go nie mam, tak wynika z gastroskopii i tak mi powiedziala pani doktor. Watroba tez ok, amylaza tez ok, wiec jak nie watroba i trzustka to co?

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 11 maja 2011, 15:05

Tomek0700 ja też mam nadzieję, że trafiłeś bo ile można cierpieć.
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 11 maja 2011, 21:37

w takim razie co moze jeszcze powodowac te nadmierne odbijanie? to jest po prostu straszne. Na razie czuje sie ok, jedynie bol glowy.

Pozdrawiam

Agula84
Aktywny ✽✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Agula84 » 11 maja 2011, 22:08

Tomek0700 pisze:kurcze, jest zle. Znowu zaczalem tracic na wadze
co to znaczy??? Jesz normalnie, tak jak jadles wczesniej, czy wcinasz dietetyczne jedzonko w malych ilosciach? pomijajac ta cole o ktorej wspominasz?
Ja tez sie wystarszylam, że lece z wagi, ale uswiadomilam sobie, że odkad wyjechal mąz, a dziecinka jeszcze nie je normalnego jedzenia, to nie gotuje obiadow, jem sniadanie i kolacje i jakies salatki w ciagu dnia.... tak na oko 60 % tego co jadlam wczesniej- zmienily mi sie w sumie tez potrzeby organizmu, bo mam mniej obowiazkow, nie stosunkuje sie, nie ptorzebuje tyle energii co wczesniej w sumie. Ale wystarczylo, że mama przjechala na 4 dni, 2 kilo podskoczylo do przodu- moze tez tak masz. Nie nakrecaj sie.
poszukaj sobie lekarza w poblizu, zeby pokierowal Twoim leczeniem. Jak nie chcesz z KAlisza, to mamy tu dzial o lekarzach i moze w jakims duzym osrodku niedaleko Kalisza kogos znajdziesz :)
trzymam kciuki !
Agula 84 :)

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 11 maja 2011, 22:28

jem ciagle tak samo - na pewno mniej niz gdy mialem wage ok. 65 kg. Ale to wynika z tego, ze przestalem trenowac i nie mam takiego zapotrzebowania. Ale od pol roku jem ciagle tak samo i wlasnie teraz schudlem. Ogolnie na pewno przez to co mi dolega nie moge przytyc. Nie jest to problem diety, gdybym jadl wiecej np. 6 posilkow dziennie tyle ile powinienem, to po 1. nie mam takiego apetytu i bym wiekszosc zwrocil po drugie by byly zbyt duze bole zoladka.

EDIT: Czy VERMOX dziala na tasiemce?! wlasnie wydalilem tak jakby stolec ktory wygladal jak tasiemka, mial kolor normalny i bialy!!! moze to jednak tasiemca mam od roku?

Pozdrawiam

Zablokowany

Wróć do „Diagnostyka”