Colitis chronica non determinata

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
elena
Początkujący ✽✽
Posty: 318
Rejestracja: 26 cze 2008, 18:40
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: śląskie
Kontakt:

Colitis chronica non determinata

Post autor: elena » 27 cze 2008, 13:20

--------------------------------------------------------------------------------
Zadałm to samo pytanie na innnym forum,ponieważ jestem tu nowa i jeszcze nie bardzo sie orientuję .Powinnam to zrobić na tym,więc piszę jeszcze raz.
Od kilku lat leczyłam się na zapalenia zoładka i drażliwe jelito.Od niedawna zaczeły się bóle po prawej stronie brzucha ,promieniujące czasem do połowy uda,których wcześniej nie miałam. Silne skórcze ,dreszcze.Następnie silna biegunka z temperaturą(2 dni)Potem bóle żoładka i zgaga. Lekarz stwierdził że to może był wirus.Jednak nadal mam i duzo wcześniej miałam lużne papkowate,jakby tłuste stolce z dużą ilością śluzu i niestrawionym pokarmem,czasem zielone sfermentowane,wzdęcia.Więc zaczełam szukać w internecie czekoś na temat swoich dolegliwości.Natrafiłam na to forum i jak widzę ludzi,ktorzy niestety mają doświadczenie i dużą wiedzę na ten temat.Bardzo proszę o przetłumaczenie diagnozy,a raczej tego co ona dla mnie w praktyce oznacza.Gastrolog do którego chodzę wie,że ze mnie histeryczka i nie był rozmowny specialnie.

Kolonoskopia:Kolonoskop założono do kątnicy,a następnie przez niezmienioną zastawkę Bauhina do prawidłowego makroskopowo ,końcowego odcinka jelita cienkiego.Dno kątnicy niezmienione.Błona śluzowa jelita grubego gładka,o prawidłowym rysunku naczyniowym.Z niezmienionej śluzuwki wstępnicy i odbytnicy pobrano wycinki.

Rozpoznanie histopatologiczne:wstępnica i odbytnica colitis chronica non determinata

Gastroskopia:Przełyk linia z wpust na wprost od strony przełyku oraz od strony żołądka w inwersji aparatu nie zmieniona.żołądek kaskadowy.Jeziorko śluzowe prawidłowe.Ściany żołądka podatne na rozdymanie.Błona śluzowa żoładka barwy prawidłowej.Odzwiernik okrągły.Opuszka iczęśc zstępująca(biopsja) niezmienione.Test urazowy ujemny.

Rozpoznanie histopatologiczne ;Duodenitis superrficialis.Laesio minimalis.Brak cech zaniku kosmków jelitowych.

Badania podstawowe krwi i usg w normie.Test na krew utajoną ujemny.Pasożyty i lamblie(1 badanie) ujemne
Z góry serdecznie dziękuję i pozrawiam!

Zablokowany

Wróć do „Interpretacja wyników”