Kolonoskopia - rozpoznanie histopatologiczne

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Janka
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: dolnośląskie

Kolonoskopia - rozpoznanie histopatologiczne

Post autor: Janka » 14 wrz 2016, 19:04

Nie wiem, czy można się podłączyć pod czyjś temat, nie chciałabym zrobić jakiejś gafy, więc zakładam nowy temat.

Mój 17letni syn miał kolonoskopię w pierwszej połowie sierpnia. Pomogliście nam przygotować się do badania i podtrzymaliście na duchu :*
Wczoraj odebrałam wyniki. Wycinki były 2, wzięte pro forma, bo pani doktor stwierdziła, że to zupełnie nie było potrzebne, ale skoro już było badanie, to wzięli.
Oto co przeczytałam na wyniku:
1. Wycinki z błony śluzowej jelita grubego z grudkami chłonnymi.
2. Wycinki z błony śluzowej jelita grubego z grudką chłonną i niewielkim obrzękiem blaszki właściwej.

O ile pierwszy wycinek jest chyba ok, to nie wiem, co z tym drugim. Lecieć natychmiast do lekarza, czy można spokojnie czekać na wizytę?
Czy ktoś miał coś podobnego?

Aha, i nie wiem czy to ważne i co to w ogóle znaczy, ale pierwszy wycinek był z "lewego jelita", a drugi "z prawego"

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Kolonoskopia - rozpoznanie histopatologiczne

Post autor: Mamcia » 15 wrz 2016, 20:29

To nic nie znaczy bez opisu kolonoskopii, objawów i innych wyników. Ten wynik to nie powód do gnania do lekarza i można spokojnie poczekać jeśli nie ma niepokojących objawów.
Czy syn jest badany w klinice dziecięcej??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

annam
Debiutant ✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: dolnośląskie

Re: Kolonoskopia - rozpoznanie histopatologiczne

Post autor: annam » 27 wrz 2016, 16:58

Hej
Miałem w opisie kolonoskopii coś podobnego. Lekarz powiedział, że ten obrzęk zrębu blaszki właściwej to podrażnienie jelita po przeczyszczeniu. W dalszej diagnostyce wyszła nietolerancja laktozy i glutenu. Mówią, że to tylko u dzieci się wykrywa, a ja jestem stara i wyszło dopiero teraz. Może warto zdiagnozować syna pod tym kątem.
pozdrawiam
annam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpretacja wyników”