Bóle kręgosłupa

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: lubelskie

Re: Bóle kręgosłupa

Post autor: malapkasia » 03 cze 2010, 09:12

ahaaa to ja już wiem, dlaczego bolą mnie plecy:( znaczy cześć lędźwiowa kręgosłupa z naciskiem na prawą stronę :( stawiałam na nerkę, która szczerze mówiąc nie ma prawa boleć, bo piję duzioooo wody...... co ciekawe mnie boli tylko w nocy jak śpię, zganiałam na łóżko, śpię teraz na podłodze, ale boli dalej.. dziś wstałam o 4:/
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: inkaska » 08 cze 2010, 10:11

u mnie brak sulfy w organizmie skutkuje zesztywnieniem porannym kregoslupa - sulfa nie likwiduje bólu ale pozwala spać z bólem.....
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 08 cze 2010, 17:25

Mi rok temu strasznie dokuczał ból odcinka lędźwiowego: nie mogłam siedzieć, chodzić, stać, nie mówiąc już o leżeniu. Lekarz podejrzewał dyskopatię-skierował do orto. Miałam rezonans,który nic specjalnego nie wykazał. Okazało się, że to było obustronne zapalenie stawów krzyżowo-biodrowych... :neutral: Przyznam, że to pomogło w pewnym sensie ukierunkować diagnozowanie CD.
Zapalenie odnawia się często przy zaostrzeniu- masakrrrrrra :cry:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Post autor: mgiełkaa » 15 cze 2010, 16:06

Coś w tym chyba jest ponieważ ja od wielu lat walczę z problemami z kręgosłupem.
Rano wstając czuję połamany kręgosłup i tak jest z godzinę dopóki nie zacznie działać środek p-ko bólowy.Od 2006 roku biorę 2x1 tabl.Tramal Retard 100 i dzięki temu mogę jakoś pracować(praca pokojowej w renomowanym hotelu)Oczywiście w/w lek nie działa p-ko zapalnie dlatego też od czasu do czasu dopada mnie rwa udowa(jak przeforsuję się)i wtedy nie mogę chodzić.Mam na takie awarie Bi-Profenid oczywiście wiem,że nie wolno mi go zażywać bo na colitis to żle działa zwykle po 3 tabletkach kibelek i trzeba odstawić ale przynajmniej po zwolnieniu mogę wrócić do pracy.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

piilaaszaaa
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie

Post autor: piilaaszaaa » 16 cze 2010, 12:21

A ja mam takie pytanie :

Czy to normalne , że przy wypróżnianiu bolą chyba korzonki ,tzn. dół pleców po obydwu stronach ?
Najprawdopodobniej IBS .

`Sztuka życia - to cieszyć się małym szczęściem.

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Post autor: CzarnaMamba » 16 cze 2010, 22:37

Ja tak miałam przy zaostrzeniu. Mnie od trzech dni boli kręgosłup :/ znów pewnie będzie maraton
Obrazek

BlankaGAIL

OSTEOPOROZA. ZWYRODNIENIA STAWÓW. LEKARZ. BÓLE KRĘGOSŁUPA.

Post autor: BlankaGAIL » 05 lip 2010, 16:31

BH.46.
MOTTO: KAŻDY Z NAS, JEŚLI BOLI GO KRĘGOSŁUP, TO MYŚLI ZARAZ O LEKACH TZW. PRZECIWBÓLOWYCH. :mrgreen: *****

NIC BARDZIEJ MYLNEGO, POWINNIŚMY ZWYCZAJNIE ĆWICZYĆ MIĘŚNIE:
Utrzymujące kręgosłup w prawidłowym pionie tzw. mięśnie okołokręgosłupowe, a problem oddalamy. Ćwiczenia, takie jeśli wykonujemy 15-20 minut, we własnym łóżku, 1 x w tygodniu, to wyniki tych ćwiczeń nas zaskakują, ponieważ mamy lepszą kondycję i większą ogólną sprawność całego organizmu, dużo większą. Eliminujemy także zaparcia, uzyskując jednocześnie tzw. klasyczny płaski brzuch.

NALEŻY TYLKO PRZECZYTAĆ I ZREALIZOWAĆ SAMEMU OPISY:
Pod zdjęciami ćwiczącego modela. Rozdział Nr 33 w książce, pt. PORADNIK ŻYWIENIOWY CZŁOWIEKA W XXI WIEKU.

DOBRZE JEST TEŻ W TRAKCIE ĆWICZEŃ DOCIĄŻYĆ SIĘ OBCIĄŻNIKAMI:
Lecz tylko takimi o ciężarze 500 gram. Mężczyznom poprawią się torsy, a dziewczynom talie. A więc ćwiczenia czas zacząć. Ostanie słowo, co oczywiste należy zawsze do naszego lekarza rodzinnego.

WAŻNE I ENERGETYCZNIE SKOMPONOWANE SĄ, TABELE PRODUKTÓW WG:
Tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO TJ. IŻ PRODUKTU, które pomogą nam we właściwej ocenie, przy realnym doborze pokarmów dla nas biologicznie prawidłowych. Tabele te, opracowali naukowcy z instytutu o nazwie: IRL KRAKÓW. Okres badań 1970-2013 (43 lata). *****

CHLEB TYPU KR-IRL, STANOWI AKTUALNIE O SILNYM UKŁADZIE IMMUNOLOGICZNYM:
Organizmu człowieka. Dostarcza ogrom energii eliminującej głód dlatego; iż GLUKOZA NATURALNA w nim zawarta, stabilizuje poziom cukru we krwi, na ok. 4-5 godzin tzw. NISKIE WĘGLOWODANY TJ. DO 26% WZROSTU. Złe to, WYSOKIE WĘGLOWODANY TJ. OD 26.01% WZROSTU. Podnoszą poziom cukru po spożyciu zbyt wysoko stymulując otyłość, również cukrzycę typu 2. To kłopot, że nie kupisz tego chleba, nikt go nie piecze, nikt na nim nie zarabia, ale samemu upiec warto.

TAKIE ODŻYWIANIE NIE JEST DROGIE, A WRĘCZ WYJĄTKOWO TANIE:
Koszt 1 szt. mini chlebka to 15-20 groszy czyli całodzienne wyżywienie 1 osoby nie przekroczy 2,00 zł. Zjadamy mniej droższych produktów, a to dlatego, że CHLEB TYPU KR-IRL, realnie syci przez ok. 4-5 godz. Eliminuje zatem skutecznie tzw. wilczy głód, gwarantując przy tym odżywienie biologicznie wzorcowe.

KONKLUZJA FINALNA:
Ilość żywności należy bezwzględnie dostosować do trybu życia, czyli zapotrzebowania energetycznego własnego organizmu. Najistotniejszym stabilizatorem wyrównywania braków energii u człowieka jest bez wątpienia tzw. CHLEB TYPU KR-IRL. Wskazana jest także zasadotwórcza cytryna ok. 2,5-4 sztuk / 24h. Sok z cytryny neutralizuje kwasowość soków trawiennych pustego żołądka zmniejszając łaknienie.

R E F L E K S J A:
INDEKS ŻYWIENIOWY, a; INDEKS GLIKEMICZNY, to dwa różne spojrzenia na realia przyrodnicze. IŻ; to identyfikacja ewolucyjnych dokonań przyrody, czyli sfera faktów. IG; to wirtualne poglądy, dezinformacja, obłuda i biznes.

CHLEB NA OTYŁOŚĆ-IRL, JEST W CHWILI OBECNEJ NAJBARDZIEJ WARTOŚCIOWYM PRODUKTEM ŻYWIENIOWYM DLA CZŁOWIEKA NA PLANECIE ZIEMIA:
75% Energii (niskie węglowodany), antyotyłościowy (bardzo syci), antycukrzycowy (poziom cukru do 22% wzrostu). W całych swoich dziejach ludzkość (7 mld), nie stworzyła dotąd tak wartościowego i biologicznie wzorcowego produktu żywieniowego.

ZOBACZ TAKŻE; CUKRZYCA TYPU 2, WG: IRL KRAKÓW.
Książka, pt. PORADNIK ŻYWIENIOWY CZŁOWIEKA W XXI WIEKU. :cool: *****
Wydanie (3): zaktualizowane i uzupełnione.
Skrót adresu strony w Internecie: INSTYTUTIRL
ADRES: http://www.instytutirl.com.pl/

BH.46.
ENGLISH VERSION: http://www.instytutirl.com.pl/index9.php

Biologia, medycyna.

51.d. Ćw. nr 7. ROZDZIAŁ R33. PORADNIK  ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku..JPG
51.d. Ćw. nr 7. ROZDZIAŁ R33. PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku..JPG (10.81 KiB) Przejrzano 810 razy
46.a. Prawidłowo..JPG
Ostatnio zmieniony 19 sie 2013, 23:18 przez BlankaGAIL, łącznie zmieniany 11 razy.

a607437
Debiutant ✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: a607437 » 05 lip 2010, 21:06

wszystkie te bole ktore opisujecie biora sie z nieprawidlowej diety, kiedys tez to mialem, lacznie ze stawami jak sie leczylem jak mi "lekarze" kazali,

a o diecie juz pisalem, nie bede sie powtwarzac bo znowu jakis mod skasuje

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Miska Ryżu » 06 lip 2010, 10:58

zeno... dobre! :D

Ja na bole kręgosłupa polecam ruch, ruch i jeszcze raz ruch, najlepiej basen pływanie działa cuda. Szczególnie jak boli, trzeba się ruszać. :)
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2013, 18:05 przez Miska Ryżu, łącznie zmieniany 1 raz.
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
KrzysiekŻyrek
Aktywny ✽✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: KrzysiekŻyrek » 06 lip 2010, 13:08

No to się zgadzam z Miska Ryżu, ja też stosuję masaż :) mi pomaga bardzo :)
LEKI:\ pentaza 3x 2 po 0,5g, Immuran 75mg,, encorton 15mg

http://owczarekniemiecki.com/
Moja ulubiona gra na zabicie czasu: www.wildguns.pl gram na servie 9

kasinp
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 08 lip 2010, 16:28

Modzi zróbcie porządek , bo znow ktoś chce sobie nami kieszenie napychac , nie regulaminowo. Z tym poradnikiem to ich wyrzucaja z onetu z wirtualnej i gdzie tylko nie zajrze , pelno komentarzy , co za spam... :mad:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿

Post autor: Raysha » 08 lip 2010, 17:44

kasinp, już dawno zrobione. PW do tej osoby wysłane. Nie dostałam jednak odpowiedzi, więc uznałam, że przyjeła do wiadomości. Kolejny taki post będzie miał konsekwencje.

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Choroba: nie ustalono

Post autor: CzarnaMamba » 08 lip 2010, 23:20

Te ćwiczenia są fajne, ładnie rzeźbią brzuch, ale uwaga niektórym mogą zaszkodzić! Każde ćwiczenie trzeba omówić z lekarzem, wszystko zależne jest od tego jaki odcinek kręgosłupa boli i co tam się dzieje. Mnie np. zakazano robić niektóre ćwiczenia, bo mam zwyrodnienia :/ a plecy nadal bolą. W sierpniu jadę do kręgarza...
Obrazek

Adrian1991
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: Adrian1991 » 23 lip 2010, 20:17

Witam, jestem tu nowy od jakiegoś czau zaczął mnie boleć strasznie kręgosłup w okolicy lędzwiowej. Ból utrudnia mi schylanie się i parę innych czynności. Czy ktoś miał podobne problemy z takim bólem i jak sobie z nim radzić . A czy może to być spowodowane jakimiś lekami które zażywam (Asamax,encorton,controloc,alfadiol,calperos)Pomórzcie mi co mam robić ?? Może jakaś maść??

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 23 lip 2010, 20:34

A te leki to zażywasz na co?? Na wszelki wypadek?? Przy NZJ bóle stawowe to dość częste objawy towarzyszące. Czasem też współistnieje ZZSK.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”