grypa żołądkowa / jelitowa

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kasinp
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: grypa żołądkowa / jelitowa

Post autor: kasinp » 19 mar 2010, 14:27

Dopiszę sie do tematu , bo od dwóch dni chodzę na rzęsach - oczywiście przysłowiowo. Ja nie mam pojęcia czy mam jelitówkę , ale napiszę wam jakie mam objawy . Otóż jeśli chodzi o wymioty i biegunkę to nie , od dwoch dni nie byłam w wc . Natomiast Mam bóle głowy , szczypią mnie oczy , jestem słaba , jest mi na przemian raz zimno raz gorąco , mam dreszcze , w nocy kręcę się niemiłosiernie , budze się co poł godziny , dziś raz kichnęłam ale ból głowy przy tym kichnięciu był taki jakby mi miała odpaść. Wszyscy wokół mówia ze to jelitowka , a biegunek nie mam i wymiotów bo biore aze i entocort, tak twierdzą , a ja głupieje nie mam apetytu , sączę nutridrinka..... jestem zmęczona..

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 19 mar 2010, 16:02

U mojej siostry też były jakieś dziwne objawy. Niby jej nic nie było, żadnych biegunek, wymiotów itp. Jedynymi przejawami, że coś było nie tak to: gorączka, brak apetytu, odbijanie,dreszcze i tylko spać, spać, spać... Też wszyscy mówili, że jelitówka... ;/
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

kasinp
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: kasinp » 19 mar 2010, 16:17

No, muszę dopisać , że własnie byłam w wc i co?? gorszego kamienia z siebie jeszcze nie wydalałam , spieczony i ciężki az mi sie słabo zrobiło, efekt taki , że jestem cała zlana potem , takiego zaparcia można pozazdrościc, chyba po nutridrinku ruszyło , ale dalej mi raz zimno raz gorąco , chyba udam się dziś na pogotowie i zapytam co jest bo się wykończę...

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 19 mar 2010, 16:21

To siostrzyczkę raz, tak jakby troszkę przeczyściło i apetyt chwilowo wrócił. Reszta bez zmian. Dziś ma 4 dzień tego "czegoś".. Wiem tylko, że mama jej teraz lakcid podaje, ale co dalej to nie mam pojęcia.
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

kasinp
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: kasinp » 19 mar 2010, 16:24

ja chyba też jakąs oslonkę zastosuję bo brzuch boli....nie mocno ale czuję że go mam , jeśli rozumiesz o czym mówię..

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie

Post autor: biedronka24 » 21 sty 2011, 18:23

Dołączę do tematu. Dzisiaj w nocy chwycił mnie bardzo silny atak bólu. Brzuch bolał na dole. Poszłam do łazienki i nic. I tak chyba ze trzy razy. W końcu po wzięciu no-spy trochę bół odpuścił, ale dostałam mega biegunki. W kibelku do 7 rano.
Od rana nie byłam więcej w wc. Nie mam gorączki. Kręci mi się w głowie i spać mi się chce cały czas. I brzuch pobolewa - ale brzuch boli mnie od dwóch tygodni.
Tak sobie myślę, czy to zaostrzenie mnie chwyciło czy po prostu jelitówka.

Co do zapalenia jelit to nie mam rozpoznania - tzn. jest nieswoiste zapalenie jelit. Ale leków nie biorę. Odstawiono mi je ostatnio (miesiąc temu).
Czy powinnam skonsultować to z gastrologiem?Wizyta dopiero w kwietniu.

[ Dodano: 22-01-2011 ]
Dzisiaj żołądek reaguje bólem na cokolwiek. Nawet na wodę.
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

Awatar użytkownika
Naobie
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Naobie » 17 sie 2012, 11:22

też mam jakieś dziwne objawy tej niby grypy jelitowej...
obudziłam się z poniedziałku na wotorek w nocy, mama w tym czasie też i obie z podobnymi objawami. Mama - gorączka 39, biegunka i nudności; ja miałam tylko nudności, stan podgorączkowy, zgage i zaczynały się skurczowe bóle brzucha. Dotrwałam do rana i poszłam do lekarza rodzinnego (nie było nikogo poza takim który się na niczym nie zna...)
No ale stwierdził jelitówke lub zatrucie pokarmowe przepisał nifuroksazyd i smecte i tyle. Po przeczytaniu ulotki stwierdziłam że mi nie zaszkodzi i zaczełam brać 100mg co 6h. Smecty nie brałam bo w sumie biegunek nie było (kilka luźnych stolców to jeszcze nie biegunka) Mamie powoli się poprawiało ;)
Natomiast u mnie bóle brzucha stały się nie do zniesienia - zagryzałam poduszke by nie krzyknąć z bólu no ale w końcu przy takim czymś bóle się zdarzają więc włączyłam duspatalin i cierpie sobie dalej. Dodatkowo od początku tego czegoś zaczęło mi się dziwnie oddychać - przy wdechu czuje jakby łaskotało mnie hmm w przełyku? sama nie wiem do końca gdzie. Tak jakby miało to wywołać kaszel ale koniec końców nie wywołuje,
Czy to jelitówka? Czy cóż to jest? Do dziś żadne objawy poza nudnościami nie ustąpiły: dalej mam kilka (kilkanaście) niewielkich objętościowo luźnych stolców, poce się w nocy i w dzień jak mops (gorączki nie mam) okropne bóle brzucha i ten dziwny sposób oddychania... Jakiś dziwny przebieg tej jelitówki (chociaż w sumie ostatni raz taką miałam jakieś 10 lat temu to mogę już nie pamiętać:P) Ile to może jeszcze trwać bo powoli mam ochote wyskoczyć przez okno :P

Wybaczcie że się rozpisałam ale nawet jak nic nie odpiszecie to i tak już mi lżej :D

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 17 sie 2012, 12:34

Ja też przeszłam jelitówkę, trwała 3 dni. Objawiła się rannym luźnym, ale nie wodnym stolcem, silnym wzdęciem i średnimi bólami brzucha. Po 3 dniach przeszła bez echa. Dalej było dobrze.. Na ten czas jadłam samo mięso, żeby nie wkurzyć swojego CD :) Naobie, na twoim miejscu udałabym się do gastrologa, żeby ocenił sytuacje. Chyba, że ze strachu przed zaostrzeniem nakręciłaś się. Nasze myślenie ma wielką siłę. :)
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
Naobie
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Naobie » 20 sie 2012, 16:41

hmm chyba przeszło zatem to była jelitówka chociaż na duspatalinie dalej jestem tak na wszelki ;) zostało jeszcze to dziwne łaskotanie przy oddychaniu - ale byłam dziś u rodzinnego lekarza po recepte i pytałam to mi powiedział że to z pewnością od podrażnienia przełyku kwasem żołądkowym (albo jakoś tak podobnie) więc powinno przejść za jakiś czas :)

Awatar użytkownika
wiolla
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie

Post autor: wiolla » 21 sie 2012, 10:19

Grypę jelitową przechodziliśmy w kwietniu , nam minęło ,a syn zaliczył zaostrzenie . Od kwietnia właśnie walczymy z biegunkami . Czas gryp się zbliża , mam jednak nadzieję ,że nas minie z daleka .

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 21 sie 2012, 12:16

ja tez miałam tą grypę miesiąc temu
zaczęło się od strasznych nudności o 13:30, za chwilę dołączyła biegunka
sama woda jak po fortransie i tak do 20 byłam z 15 razy w wc, potem przeszły nudności i było coraz lepiej, na drugi dzień jeszcze osłabienie, ale co ciekawe od tej pory przez 10 dni chodziłam do wc tylko 1-2 razy na dzień
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS

Post autor: Tomek0700 » 29 sie 2013, 16:40

mam 4 dzien jelitowke, jest masakra. Nie wiem gdzie ja zlapalem, czuje sie kosmicznie zle, wezme dzis enterol a jak nie przejdzie to posiew kalu, objawy prawie takie same jak 3 lata temu.. jak sie zaczela choroba :(
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

pat29
Debiutant ✽
Choroba: CD u partnera
województwo: lubelskie

Post autor: pat29 » 10 kwie 2014, 22:40

Witam , mój chłopak jest chory na CD bierze salofalk , od jakiś 3 dni nic nie je bo co zje to wymiotuję i teraz doszła jeszcze gorączka , pomóżcie co to ? Boję się że to niedrożność jelit .

es.muss.sein
Debiutant ✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: es.muss.sein » 10 kwie 2014, 23:09

moja czteroletnia siostra bez zapaleń jelit rzygała ostatnio jak kot chyba ze 4 dni a potem jeszcze kilka dni :wc: ot, zwykłe wirusisko krąży i ją złapało. Nawet wodę jak piła to zwracała. Idźcie do lekarza, pilnuj żeby się nie odwadniał i póki lekarz nie zbada to spróbujcie się nie zamartwiać. Powodzenia!

synthia
Debiutant ✽
Choroba: IBS

Post autor: synthia » 06 cze 2014, 00:06

Witam,
macie może jakieś sposoby żeby ustrzec się przed jelitówką? Mam problem ponieważ wszyscy wokół męczą się z tym paskudztwem a ja modlę się żeby nic mi nie było... nie przejmowałabym się tak, ale mam od dłuższego czasu problemy z jelitami (za każdym razem śladowe ilości krwi i śluzu w stolcu, osłabienie, stany podgorączkowe) czekam za szpitalem i kolonką (koniec czerwca) i fakt że na to mogę jeszcze złapać wirusa mnie przeraża tym bardziej ze jakoś nieciekawie się czuję od kilku dni. Zwykle grypy tego typu mnie omijały, ale obawiam się że na złość coś złapię bo jakoś mnie tak łamie w kościach i dziwnie.
A gdyby mnie ta grypa jednak dopadła to co brać w przypadku jeśli w stolcu pojawia się krew? Nie mam szczęścia do lekarzy, każdy mnie odsyła mówiąc że nic mi nie jest bo kilka lat temu zdiagnozowano u mnie IBS mimo stanu zapalnego w jelicie grubym i każdy tą diagnozą się sugeruje... Jeśli ktoś miał w podobnym przypadku tę nieszczęsną grypę to będę wdzięczna za wskazówki :)
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”