Jaka praca jest odpowiednia przy Crohnie?

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
izyda
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Re: Jaka praca jest odpowiednia przy Crohnie?

Post autor: izyda » 24 lip 2008, 09:40

ja wczesniej pracowalam w teatrze robilismy przedstawienia dla dzieciaków :lol: bardzo fajna praca ale duzo jezdzilismy wlasciwie po calej Polsce jedzenie byle gdzie mieszskanie w najrozniejszych warunkach .....uwielbialam ta prace ale przy moim CD to byla katorga caly tydzien w trasie tylko w weekendy w domu i tylko wtedy taki cieply prawdziwy posilek musialam zrezygnowac bo skonczylo sie calkowita blokada jelita szpital ......teraz próbuje sił w pracy biurowej 8h siedzenia za biurkiem z wlasnym kompem i wc na każdym pietrze wiec zupelne przestawienie :razz:
choć życie ciąży
psychika siada
ja się nie poddam
to ma zasada!:)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 24 lip 2008, 14:07

Hej, a możęsz swoje umiejętnośći wykorzystać w przygotowaniu choinki dla dzieciaków i ne tylko???
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 29 lip 2008, 14:43

hm , wlasnie ten temat trafił w moje rozważania. Wkaczam powoli wpracę na cały etat dużymi krokami i moj refleksją jest, iż nie możemy chyba sobie na wszystko pozwolic - jelitowcy znaczy;] Chociazby zastanawialam się nad pracą w zawodzie-prawnik. Nie wyobrazam sobie rozpraw albo siedzenia jako sędzia w trakcie procesu,bo na pewno bym musiala wyskoczyc do łazni nie raz. Za to radca prawny albo praca w urzędzie-mniammmmmm :D Siedzisz, chodzisz, wstajesz;p Pijesz;p
A tak na serio- chyba trzeba się pogodzić, że nie można wszystkiego? Zawsze mi się wydawało, że ambicja jest ważna,ale czasami sądzę, że dla dobra swoich wnetrzności można ją schować do kieszonki;]Czasami:)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Confutatis

Post autor: Confutatis » 29 lip 2008, 18:54

Ja słyszałem o przypadku lekarza, który na studiach dostał Colitis i jakoś skończył te studia.

A jakie to są ciężkie studia - lekarskie!

I teraz praktykuje na oddziale w Szpitalu. Ja nie wiem jak można pogodzić taką ciężka pracę z taką ciężką chorobą... :roll: :wc:

Misia

Post autor: Misia » 29 lip 2008, 22:21

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃

Post autor: ewkunia » 29 lip 2008, 23:17

Hm, niby fajnie jest powziąć wyzwanie,ale czasami mam wrażenie, że pokora jest trudniejsza. Umiejętność wybrania zlotego środka -pracy, która nie niszczy mnie i moich jelit,a tym samym moich bliskich, jest wyzwaniem,a nie porażką. Mowię to ze swojej perspektywy-mam ten problem, że zawsze biorę sobie na głowę więcej niż powinnam.;P
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Misia

Post autor: Misia » 30 lip 2008, 14:43

Confutatis

Post autor: Confutatis » 30 lip 2008, 17:04

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Wiesz Misiu, to samo parokrotnie mówiła pewna moja koleżanka...

Tylko że jest jedno małe ale - nawet najbardziej empatyczny i doświadczony 'chorobowo" lekarz nie będzie w stanie fizycznie podołać obowiązkom, jeśli np. dojdzie do anemii 8 g/dl hemoglobiny, przy normie 13 - 18 g/dl... :cry: :/

Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃

Post autor: ewkunia » 30 lip 2008, 17:53

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Mnie bardziej...

poprawiłam cytowanie
Ostatnio zmieniony 30 lip 2008, 18:40 przez ewkunia, łącznie zmieniany 1 raz.

Misia

Post autor: Misia » 30 lip 2008, 20:49

Karola
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Karola » 20 sie 2008, 13:49

Co do poszukiwań mojej pracy, zostałam zaproszona na szkolenie jako trener pracy dla osób niepełnosprawnych. Czyli sama będę szukac pracy dla innych. Coś związanego z moimi studiami, a firma która sie tym zajmuje, to firma pomagająca osobom chorym więc nie powinnam miec problemu z pracodwacą. Jestem zadowolona, ale o tym czy sie dostane czy nie ma pokazać przebieg szkolenia. Dopiero po przejsciu szkolenia wyłaniają pracowników którzy sie do tego nadają. To jest cos co bym chciała robić, więc trzymać kciuki:) Dziękuje za żywe zainteresowanie sie tym tematem, i mam nadzieję ze nadal będziecie pisać o tym co każdy robi zawodowo, włącznie ze mną:) a o pracy która mam nadzieję dostać napiszę. I dam znac jak mi poszło. Dziękuje za wsparcie i zainteresowanie.

Awatar użytkownika
Behemot(ka)
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: Behemot(ka) » 20 sie 2008, 19:11

Z aktywną chorobą (tak do 10 napadowych biegunek) pracowałam w labolatorium neurofizjologicznym, studiowałam, zajmowałam się dzieckiem. Niby wszystko można, ale skończyło się to dla mnie średnio. Nie polecam.

Nie weim czy z CU dałabym radę, jak moja koleżanka w HR znanej firmy, zapieprzać w korporacji 14 h.... Niby dokuczliwych objawów nie mam, ale tempo by mnie zabiło :roll: Niby zarbia krocie, ale nawet zdrowy padnie, co dopiero moje jelitka.

Postanowiłam, że zostaję na doktoracie i dorabiam korkami ze statystyki. Uczniowie chyba pozwolą mi czasem zaszyć się w :wc:

Leki: Sulfasalazyna 2/2/2 Effectin 0/0/1 Depakina 1/0/1 + Kwas foliowy

Stan: Remisja kliniczna i endoskopowa

Nie jestem leniwa, po prostu mam wadliwy system dystrybucji energii.

http://www.venganza.org/

Awatar użytkownika
smoczyca
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: smoczyca » 21 sie 2008, 09:25

pewnie, że można wszystko tylko jak długo.
ale jesteś wielka :!:
dla zdrowego człowieka praca, studia i dziecko to bardzo duży wysiłek, a co dopiero z taką chorobą.
na uczelni mozę nie zbije się kokosów, ale za to stabilizacja jest i nie żyłują tak jak w prywatnych firmach. dobry wybór :wink:
powodzenia

Awatar użytkownika
Behemot(ka)
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Behemot(ka) » 21 sie 2008, 11:20

Było ciężko,do tej pory nie wiem jak to się udało przeżyć taki zapieprz, ale jelita posypały się kompletnie :(

Doktorat, przyjemna sprawa, zwłaszcza, że lubię się uczyć i uczyć innych. I takiego stresu nie ma :)

Leki: Sulfasalazyna 2/2/2 Effectin 0/0/1 Depakina 1/0/1 + Kwas foliowy

Stan: Remisja kliniczna i endoskopowa

Nie jestem leniwa, po prostu mam wadliwy system dystrybucji energii.

http://www.venganza.org/

paula316
Początkujący ✽✽
województwo: świętokrzyskie

Post autor: paula316 » 23 paź 2008, 17:28

Kochani mam prosbe, jestem na studiach zaocznych, ale swoja przyszlos wiaze z nauczaniem w szkolach, powiedzcie mi czy osoba taka jak ja czyli z crohnem, ma sznase sie zrealizowac w tej pracy, czy to jednak nie jest dobra mysl, chodzi mi o wyjscia do kibelka??

uwielbiam uczyc ale z drugiej str. mam obway ci bedzie jesli na klasowce zachce mi sie do kibelka, no nie ma rady trzeba wyjsc ale... co dalej!!!!
"Nie od razu zdarza się raj
Nie od jutra świat jak ze snu,
By po zimie zawitał maj
Trzeba chcieć go znów i znów..."

tekst: Artur Gadowski "Nie od razu raj"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”