Sport a stomia

O tych, co ją mają i o tym jak ją pielęgnować – rady, pytania i odpowiedzi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
mustafa
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Kontakt:

Sport a stomia

Post autor: mustafa » 03 mar 2008, 20:26

Witam..we stępie przepraszam ze zakładam nowy temat..ale jak dostane odpowiedz to chciałbym go usunąć i nie zaśmiecać forum zbędnym spamem...

A oto problem: przed chorobą aktywnie uprawiałem kulturystykę po czym zachorowałem...teraz minęło trochę czasu i zastanawiam się czy jeśli mogę grać w piłkę, biegać i uprawiać inne sporty to czy mogę powrócić na siłownie?? Nie chodzi mi o duże ciężary ale o ogólny samorozwój w tym kierunku oczywiście wykluczając przysiady ze sztangą i martwy ciąg... nie będę ukrywał że jestem uzależniony od tego miejsca i tego klimatu...

Dzięki i pozdrawiam..
Instruktor Kulturystyki i Fitness

Misia

Re: Sport a stomia

Post autor: Misia » 03 mar 2008, 22:15

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

mustafa
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: mustafa » 04 mar 2008, 17:54

hmm.. mnie mowiono ze do pół roku...potem można już większe ciężary podnosić - nie koniecznie sztangę...
ale dzięki....
Instruktor Kulturystyki i Fitness

Misia

Post autor: Misia » 04 mar 2008, 17:57

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Feniks
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Post autor: Feniks » 06 mar 2008, 09:40

Hej, ćwiczę na siłowni od czasu do czasu , ze sztangą też się zdarza.Nie mówię o jakiś super wyczerpujących treningach ale nie dostosowuję raczej ćwiczeń do stomii w żaden sposób - robię to co zawsze robiłem. Nie wiem jednak czy ja jestem dobrym przykładem, bo zdarzało mi się jeździć cały dzień na rowerze już ok. 3 tygodnie po wyłonieniu :wink:

wilczacy
Debiutant ✽
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: wilczacy » 29 kwie 2008, 17:44

Czesc! jak to jest z jazda na rowerze? minelo u mnie juz 3 miesiace od wylonienia ileostomii. Czy moge sobie pojezdzic? bez zadnych obaw?:) pozdrawiam!
Czasem sobie tez cwicze ekspanderem..mam nadzieje ze to tez mi nie zaszkodzi..hehe oczywiscie tylko tak o z 1 sprezyna:)). A po zamknieciu po jakims czasie tez bym z checia wrocil na silownie:) ale o tym porozmawiam z moim profesorem. Tez kiedys cwiczylem i mile to wspominam wazylem 100 kg a teraz tylko 63:/ ale i tak przytylem 8 kg w ciagu ostatniego miesiaca:) pEaCE!

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: aleksandra12 » 11 maja 2008, 15:26

Rowerek jest ok! Przynajmniej dla mnie :) Trzeba tylko sprawdzić, jak sprzęt reaguje na jazdę, pot etc.
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
barney
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: barney » 16 kwie 2009, 19:59

wilczacy pisze:Czesc! jak to jest z jazda na rowerze? minelo u mnie juz 3 miesiace od wylonienia ileostomii.
Sport oczywiście,nie ten wyczynowy,to najlepsze wyjście w sytuacji gdy zaczynam za bardzo tyć.Po wyłonieniu stomii,moje jelitka pracują sobie niezgorzej.Jedzenie smakuje,no i waga idzie w górę.[center]Rośnie brzusio,a przy pielęgnacji stomii są kłopoty..Żeby nie dopuścić do tego,bardzo dobrze pomaga jazda na rowerze.Wyrobiłem sobie nawyk,codziennej porannej gimnastyki,to byłby na razie komplet mojej aktywności sportowej. :wink: Mam w planie,jeszcze pływanie ale muszę jeszcze dopracować szczegóły,żeby przypadkiem nie spotkała mnie katastrofa,z zabrudzeniem basenu.Dużo ruchu oraz ograniczanie się (jednak) w jedzeniu,to mniejszy brzuch,co za tym idzie łatwe zakładanie sprzętu stomijnego. :razz: [/center]

Awatar użytkownika
Mado
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Mado » 30 maja 2009, 22:10

Co do siłowni to spokojnie. Ja ćwicze tak samo jak wszyscy i nie ma zadnych problemów. A cięzary takie na ile daje rade, nie ograniczam się. Najważniejsze, że mi to nie szkodzi, a wychodzi a dobre. Jak już ktoś pisał problem z otyłością też rozwiązuje w jakimś tam stopniu, ja np skakałem na skakance, na rowerze też jezdziłem. Nawet brzuszki robiłem za zauważyłem, że przez to szybciej sie płytka odkleja. Tylko, że ja stomie mam już 5 lat ;)

Zablokowany

Wróć do „Stomia i J-pouch”