Strona 1 z 5

Sulpiryd na CU

: 12 lis 2007, 15:56
autor: Behemot(ka)
Ktośgo stosuje na CU? I ma przy okazji informację jakim cudem neuroleptyk działa na CU :wow: Jak wół stoi w ulotce - przy psychosomatyzacjach i wzjg. Naprawdę pomaga :)

edytowałam temat zg. z reg.
Anette

Re: Sulpiryd.

: 12 lis 2007, 16:16
autor: Mamcia
Na zespół jelita wrażliwego to owszem. Na wzjg o tyle o ile uspokaja perystaltykę i znosi stres. Wielu z was skarży się, że stres was goni po przybytkach, to nie dziwota, że taki lek może pomóc, ale samej choroby nie wyleczy.

Re: Sulpiryd.

: 12 lis 2007, 16:34
autor: Behemot(ka)
Na ulotce nie ma mowy o IBS-ie, tylko o wrzodach żołądka, dwnunastnicy i jelit. Lek ma działanie antyautystyczne, aktywizujące ponadto umiarkowanie antydepresyjne. Jak by uspokoajacze tak pomagały, to wystarczyłoby relanium lub hydroxyzyna (typowo antynerwicowe) a tak nie jest.

Re: Sulpiryd.

: 14 lis 2007, 17:30
autor: Shima
Mamcia pisze:Na wzjg o tyle o ile uspokaja perystaltykę i znosi stres. Wielu z was skarży się, że stres was goni po przybytkach, to nie dziwota, że taki lek może pomóc, ale samej choroby nie wyleczy.
Zgadzam sie z Mamcią.
Ma jednak pewien skutek uboczny...powoduje przyrost masy ciała(czyli przytyjemy)-może nie u każdego ale u niektórych na pewno.
Mnie sie to przytrafiło!!więc zamiast wyjść z dołka i sie nie wnerwiać wpadłam w dół jeszcze bardziej.

Re: Sulpiryd.

: 25 mar 2009, 18:15
autor: MałaMi
Ja brałam Sulpiryd przez parę miesięcy jakieś 5 lat temu i bardzo dobrze na mnie działał. Nie przytyłam po tym, wręcz przeciwnie - czułam lekkość i przypływ energii. Nie było tego mulenia w brzuchu i stanów niepokoju. Lekarz stwierdził, że razem z encortonem i asamaxem przydałby się sulpiryd, ale póki jestem na studiach to nie przepisze.

Ja zażywałam sulpiryd w klasie maturalnej i nie było skutków ubocznych w postaci ocen:P

Re: Sulpiryd.

: 25 mar 2009, 19:15
autor: Mycha
Ja brałam Sulpiryd, w pół roku przytyłam ponad 10 kilo, potem brałam Seroxat. Właściwie te leki uspokajają, ale trzeba się liczyć ze skutkami ubocznymi, które nie muszą wystąpić oczywiście.

Re: Sulpiryd.

: 26 mar 2009, 03:39
autor: majka12
Brałam sulpiryd, miałam do niego dwa podejścia. Lek ok, tyle, ze u mnie wywołał zanik miesiączki po 6 miesiącach przyjmowania, za drugim razem został odstawiony ze względu na spadek wartości w morfologi, ale z tego co widze to na tą moja morfologię chyba nie ma aż takiego wpływu bo nadal jest ona kiepska mimo odstawienia...i z tym przybieraniem na wadze miałam podobnie to znaczy waga w górę.

Re: Sulpiryd.

: 26 mar 2009, 13:10
autor: obyty.z.cu
Behemot(ka) pisze: I ma przy okazji informację jakim cudem neuroleptyk działa na CU Jak wół stoi w ulotce - przy psychosomatyzacjach i wzjg. Naprawdę pomaga
moi lekarze mowia, ze lek wymyslano na jedno, a okazalo sie ze lepiej dziala na drugie :roll: Mi pomoga , ale ten problem z waga mnie zniecheca.

Re: Sulpiryd.

: 24 kwie 2009, 14:19
autor: MałaMi
Ja biorę Sulpiryd 3 tyg i chudnę w oczach. Nasiliło się uczucia niewypróżnienia z papki jelitowej. W poniedziałek jadę do poradni gastro i zapytam o co chodzi.

Re: Sulpiryd.

: 27 kwie 2009, 20:55
autor: biedronka24
Brałam sulpiryd na początku moich przygód z poradnią jelitową. Pobrałam dwa tygodnie i odstawiłam. Nie byłam w stanie normalnie funkcjonować w pracy i na uczelni.

Re: Sulpiryd.

: 27 kwie 2009, 23:14
autor: MałaMi
A co dokładnie się działo?

Re: Sulpiryd.

: 28 kwie 2009, 06:31
autor: biedronka24
Byłam bardzo rozkojarzona, trudno było mi się na czymkolwiek skupić, drżały mi ręce. Może miałam źle dobraną dawkę, ale już nie wracałam do tego leku.

Re: Sulpiryd.

: 28 kwie 2009, 07:50
autor: pistols30
ja sulpiryd bralem kilka lat.Nie mialem najmniejszych skutkow ubocznych a dzialal na moje jelita bardzo pozytywnie.W ulotce takze pisze,ze ma zastosowanie w WZJG.Ja mam znajoma psychiatre,do ktorej kiedys chodzilem.Nawet ostatnio jak mowilem jej,ze znowu mam problemy z jelitami to zaproponowala mi (po konsultacji z moim gastro) wlaczenie do kuracji sulpirydu.Ale odmowilem,bo niedlugo od tych wszystkich lekow chyba zaczne swiecic :lol:

Re: Sulpiryd.

: 28 kwie 2009, 11:16
autor: MałaMi
Dziwne z tym Sulpirydem. Przez pierwsze 3 dni wszystko wyglądało super bo chodziłam do toalety tylko raz dziennie, ale pozniej juz co chwile. Na mniej jakos inaczej dziala.

Sulpiryd

: 22 mar 2010, 10:44
autor: Miła
Moja pani doktor zapisała mi Sulpiryd na wyciszenie. Bo mam dość stresującą pracę, ale bardzo ją lubię i nie chcę iść na żadne zwolnienie pomimo tego, że całkowitej remisji ani widu ani słychu.
Zaczęłam od dawki 2x100 mg, za kilka dni mam zejść do 2x50 mg. Nie wiem czy to efekt brania tych leków, ale jestem tak śpiąca, że ledwo trzymam się na nogach. Czy ktoś ma podobne doświadczenia?