Strona 1 z 1

etrolizumad, adalimumab

: 16 lis 2018, 19:18
autor: romek
"Zapisałem" się na fazę 3 badania porównującego etro... z ada... Lekarz poradził mi zaszczepienie się przeciw półpaścowi i przeciw pneumokokom - podobno najczęstszym chorobom przy biologii. Trochę się boję szczepień ze względu na osłabioną odporność (biorę metypred). Czy ktoś czytał jakieś opracowania dotyczące statystyki zachorowań na różne choroby w trakcie biologii? czy to 2%, czy 20??

Re: etrolizumad, adalimumab

: 16 lis 2018, 22:24
autor: mari
możesz napisać coś więcej o tych badaniach?

Re: etrolizumad, adalimumab

: 16 lis 2018, 22:41
autor: romek
wieloośrodkowe badanie fazy 3 kontrolowane placebo oceniające skuteczność (indukowanie remisji) oraz bezpieczeństwo preparatu etrolizumab w porównaniu z adalimimabem i placebo u pacjentów z umiarkowaną do cięzkiej postacią wzjg.

20% badanych otrzymuje placebo, 40% adal.., 40% etro..

Przy okazji przeczytałem, że w Polsce szczepionki na półpaścia jeszcze nie ma (choć w Europie już jest zarejestrowana - nazywa się shingrix)

Re: etrolizumad, adalimumab

: 18 lis 2018, 12:20
autor: alate
O matko, a po co Ci jakieś statystyki? Przepraszam ale moim zdaniem to szukanie dziury w całym...można zachorować będąc w grupie 2% albo wywinąć się z grupy 20%. Ja uważam że najważniejsze jest pozytywne nastawienie..
Nie znam się na szczepionkach...ale podobno osoba która przeszła kiedykolwiek ospę wietrzną już jest z automatu w grupie ryzyka półpaśca...powiduje go ten sam wirus, ktory po ospie nie znika w organizmu, przprzechodzi jedynie w stan hibernacji i lokuje sie w zakończeniach kłebuszków nerwowych...i czeka na okazję do ataku
Zachorowałam na półpasiec w ubieglym roku bedąc na Metypredzie i w programie klinicznym. Choroba miała bardzo łagodny przebieg..
Powiem tylko że w trakcie zdobyłam kilka szczytów w Karkonoszach 😊do czego oczywiście nikogo nie namawiam. Każdy choruje i czuje inaczej
Pozdrawiam Cię i więcej optymizmu życzę 😊

Re: etrolizumad, adalimumab

: 18 lis 2018, 13:58
autor: romek
Statystyki mi po to, że jeżeli choruje 1% to nie warto się szczepić (choć oczywiście może "paść" akurat na mnie). Ale jeżeli np. 21%, to już zdecydowanie warto