Strona 1 z 1

Eziclen nowe opinie poprosze

: 17 sty 2020, 11:58
autor: Denis36
Witam we wtorek mam pierwsza kolanoskopie i mam uzyc leku Eziclen czytalem wczesniejszy post ale byl z kilku lat wstecz i ciekawi mnie czy sa nowe opinie na temat tego leku
Ciekawi mnie bardziej jak sampoczucie po nim czy wystepuja czesto wymioty i zle samopoczucie przykladowo ? bo mam roznie z lekami
z gory dziekuje za pomoc

Re: Eziclen nowe opinie poprosze

: 17 sty 2020, 23:52
autor: Orzelek
Ostatnią kolonoskopię miałem w październiku 2018 r. Czyściłem się właśnie Eziclenem. Badanie miałem rano, więc picie odbywało się po południu poprzedniego dnia.

Są dwie butelki i kubek, w którym przygotowuje się roztwór. Rozpocząłem picie o ile pamiętam koło 17ej. Picie jednego kubka trwa od 30 do 60 minut. Potem należy wypić dwa kubki określonej ilości wody. Drugi zacząłem pić około 20 ej. Preparat zaczął działać dopiero właśnie około 20ej i przestał działać koło północy. Zastrzegam, że mam stomię, więc mój organizm trochę inaczej działa.

Po kolonoskopii okazało się, że oczyszczenie było słabe, ale taka już moja natura. Następnym razem zrobię dodatkowo irygację.

Smak jak to przy tego typu lekach - lekko chemiczny, ale nie tak odstręczający jak Fortrans. Skutków ubocznych brak.

Re: Eziclen nowe opinie poprosze

: 20 sty 2020, 09:14
autor: Denis36
Orzelek dziekuje za odpowiedz bardzo
a powiedz czy wystepuja po nim jakies skutki uboczne jak wymioty czy ogolne zle samopoczucie ? bo czasem takie leki podobno sa bardzo mocne pod tym wzgledem ?

Re: Eziclen nowe opinie poprosze

: 20 sty 2020, 23:43
autor: Orzelek
Z ulotki.

Objawy niepożądane. Bardzo często (mogą dotyczyć więcej niż 1 osoby na 10):
- ogólny dyskomfort
- nudności lub wymioty
- wzdęcie lub ból brzucha.

Podczas czyszczenia nie miałem żadnych skutków ubocznych.