Strona 1 z 1

katar a lek biologiczny

: 29 mar 2013, 18:11
autor: konrad898
co zrobić bo jestem po 1 dawce remicade i mam kater i lekkkie przeziębienie co z tym zrobić ???

doprecyzowałam temat

Re: katar a lek biologiczny

: 29 mar 2013, 21:59
autor: Mamcia
Moim zdaniem nic. Lekkie przeziębienie przejdzie samo. Jakby nie przechodziło to inna inszość.

Re: katar a lek biologiczny

: 29 mar 2013, 22:59
autor: Miska Ryżu
Tez uważam że nic, problem może być jak będziesz chory co chwile.

Re: katar a lek biologiczny

: 30 mar 2013, 13:35
autor: Artur rodzic
Uważam, że jednak warto skontaktować się z lekarzem prowadzącym, to on musi podjąć decyzję co do tego czy można podać 2 dawkę w terminie, czy też trzeba przesunąć jej podanie. Przy początkowych dawkach pewnie, że lepiej ich nie przesuwać gdyż czas miedzy ich podawaniem jest niewielki 2, a następnie 4 tygodnie, no ale cóż jak trzeba to trzeba. Jeśli chodzi o leczenie przeziębienia to przynajmniej mój syn Adam jest leczony normalnie przez lekarzy w rejonie którzy oczywiście wiedzą na co choruje i jak jest leczony.

Re: katar a lek biologiczny

: 30 mar 2013, 17:30
autor: maggie0278
Mojej Klaudii zdarzało się dostać Humirę jak miała katar, ale osłuchowo było o.k a warunek konieczny do podania biologii to BRAK gorączki.

Bo ostatnio tak właśnie było, katar był,gardło lekko czerwone ale lekarz mówił, żeby przyjechać. Tylko, że w międzyczasie wystąpiła temperatura i już nam odmówiono podania tej dawki.

Re: katar a lek biologiczny

: 30 mar 2013, 20:39
autor: Mamcia
O podaniu dawki zawsze decyduje lekarz prowadzący co jest ważne szczególnie na początku.
(na zachodzie w wielu krajach humirę ma się w domu, a kupuje w aptece) Chodzi o to aby nie panikować tylko poczekać parę dni, aż się sytuacja wyklaruje. Jak się rozwinie choróbsko to zadzwonić.

Re: katar a lek biologiczny

: 15 cze 2014, 12:20
autor: kasiaz
syn od 6 miesiecy jest na humirze _ niestety ma czeste infekcje katar kaszel bez temperatury. co robicie przy infekcjach? dzisiaj znowu kaszel, katar - jakie leki sa bezpieczne? niestety lekarz prowadzacy wyjechal... czy lekarze przypisuja wam antybiotyki przy humirze? pozdrawiam

Re: katar a lek biologiczny

: 15 cze 2014, 12:26
autor: Artur rodzic
Adam od kilku lat jest na Remicade. Całe szczęście, że niezbyt często łapie przeziębienia. Jednak jeśli już coś go dopadnie to jest leczony tak jak każde inne "zdrowe" dziecko. Jeśli pediatra uzna, iż jest potrzebny antybiotyk to go podaje, jeśli zaś zaleci np leki przeciwwirusowe, to także je podajemy.

Re: katar a lek biologiczny

: 15 cze 2014, 14:54
autor: Tubisia
kasiaz, ja ostatnio miałam zapalenie zatok i bakeryjno/grzybicze zapalenie gardła na Humirze. Na zatoki dostałam sinupred, na temperaturę (37,6) apap. Moja pani internistka zabroniła mi brać przy infekcjach nurofenów czy ibupromu, za to spokojnie można brać paracetamol (w szczególności apap z osłonką, która nie drażni jelit). A że owa dolegliwość mnie łapie co chwila, raz miałam lekki antybiotyk.
Artur rodzic pisze: Jeśli pediatra uzna, iż jest potrzebny antybiotyk to go podaje, jeśli zaś zaleci np leki przeciwwirusowe, to także je podajemy.
Dokładnie. Infekcję trzeba jak najszybciej zwalczyć, by nie było gorzej.

Re: katar a lek biologiczny

: 16 cze 2014, 09:28
autor: kasiaz
dzięki za odpowiedź - syn jest teraz pod opieką inne lekarza , wcześniej był na remicade i wtedy jak tylko pojawiała się infekcja reakcja lekarza była natychmiastowa - nie wyłączając antybiotyków ( zinat, ciprinol) . Natomiast lekarz prowadzący w trakcie Humiry skłania się ku domowym sposobom leczenia przeziębień i nieingerowania antybiotykami - niestety po ustąpieniu kataru pojawia się kaszel, po kaszlu katar i tak w kółko - przy braku temperatury, czasami tylko skoczy do 37 - a wszystko to powoduje częste wizyty wc i osłabienie . Na szczęcie humira zadziałał na łuszczyce - praktycznie od stycznia zniknęła. pozdrawiam