entocort

Lek Budesonid/Budezonid- ENTOCORT, CORTIMENT, BUDESONID
Budesonid zalecany jest w łagodnym lub średnio-ciężkim przebiegu choroby (CDAI <300). W przypadku tego leku nie zaobserwowano zahamowania funckii nadnerczy. Wykazano, że budesonid jest znacznie skuteczniejszy w indukowaniu remisji niż mesalazyna.
ENTOCORT- największą skuteczność osiąga się w przypadkach, gdy choroba jest umiejscowiona w jelicie krętym lub we wstępnicy.
CORTIMENT- działa na całe jelito grube

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: entocort

Post autor: Mamcia » 16 sty 2013, 22:13

Jeśli trafisz do prof. to otrzymasz to co najlepsze. Jeśli do jej współpracowników też. Zaufaj im. Budesonid może być skuteczny, ale nie jest lekiem stosowanym w ostrym rzucie choroby.
Do tego aby podjąć decyzję terapeutyczną potrzeby jest pełen ogląd choroby.
Piszesz o biologi, a immunosupresja??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
mdzn
Debiutant ✽
Choroba: CD

Post autor: mdzn » 16 sty 2013, 22:39

Ponad 3 lata temu brałem azatioprynę przez miesiąc pod okiem prof. Ryżko. Niestety leukopenia. Dziś prof. Rydzewska powiedziała, że trzeba natychmiast podać sterydy. Jutro jadę na jakieś badania (domyślasz się może jakie?) i zapewne w celu przeprowadzenia dokładniejszego wywiadu, bo jak dotąd z panią profesor rozmawiałem tylko kilka minut. Krótka wizyta w poradni i decyzja o badaniu kalprotektyny w kale, a dziś po badaniu odbyłem z nią zaledwie półminutową rozmowę (cudem udało mi się ją złapać na korytarzu po obchodzie), w której zapytała się o immunosupresję i czy mogę jutro zostać na oddziale; poza tym wtrąciła, że należy jak najszybciej podać sterydy.

Z drugiej strony nie wiem czy to jest aby na pewno jest ostry rzut w chorobie. Przed operacją miałem przez ok. 3 lata codziennie silne bóle skurczowe, do których się po prostu przyzwyczaiłem i w zasadzie aż tak mi nie przeszkadzały (na zasadzie poboli i przestanie). Wyjątkiem były stany dwa stany niedrożnościowe, które na szczęście odeszły po antybiotykach. Teraz atak bólowy (jakby to ująć - uczucie silnego skurczu, zapewne wywołany przez treść jelitową przesuwającą sie przez chory odcinek) trwa o wiele krócej i w porównaniu do stanu przedoperacyjnego to jest on niczym. Niemniej jednak wydaje mi się, że osoba zdrowa rozpaczałaby, że są to straszne boleści. Poza bólami w zasadzie doskwiera mi tylko niska masa ciała i wzrost. Stolce od jednego do trzech dziennie, co wydaje mi się być całkiem niezłym wynikiem.

Nie wiem czy to wszystko nie jest skutkiem kiepskiej opieki dr. Kierkusia, który unikał rozmów ze mną i uważał, że infliksimab załatwi wszystko. Dwa lata choroba postępowała i zajęła aż pół metra jelita, choć i pewnie dla niektórych to jest mało. Moja matka w tym wieku, mimo braku leczenia, miała resekowany krótszy odcinek.

edit: Niestety została podjęta decyzja, że muszę zostać hospitalizowanym na dłużej. Z tego co rozumiem to wchodzą w grę sterydy dożylne (hydrokortyzon?) lub prednizon. No trudno, to dla mojego dobra.

kalka_96
Znawca ❃❃
województwo: małopolskie

Post autor: kalka_96 » 28 maja 2013, 20:00

czy ktoś brał 4tab ENTOcortu 12mg?
podobno jest jakieś badanie/praca naukowa która tak dopuszcza?
ja tak mam zażywać, mam bardzo wysokie wskaźniki zapalne, nie reaguję na 9mg, mam zażywać 12mg przez 2 tyg
stosował ktoś tak?
piszę, bo pierwszy raz sie z tym spotkałam?

kalka_96
Znawca ❃❃
województwo: małopolskie

Post autor: kalka_96 » 28 maja 2013, 20:41

nie, bo nie toleruję AZY,6-MP...
osłonowo na żołądek nie dostaję nic, tylko Kalipoz co 2 dni/

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 29 maja 2013, 13:48

dyskusja o lekach osłonowych wydzielona viewtopic.php?t=14459
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Pisanka40
Debiutant ✽

Post autor: Pisanka40 » 07 lip 2013, 21:11

cz ktoś wie ile kosztuje entocort na receptę?

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 07 lip 2013, 21:44

Pisanka40 sprawdź przykładowo tutaj: http://www.doz.pl/apteka/p58930-Entocor ... mg_100_szt
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Pisanka40
Debiutant ✽

Post autor: Pisanka40 » 08 lip 2013, 10:40

No właśnie ale czy na crohna będę miała ryczałtem czyli 3.50zł czy 280zł?

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 08 lip 2013, 10:57

Pisanka40, lek w CD jest na ryczałt :)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Pisanka40
Debiutant ✽

Post autor: Pisanka40 » 08 lip 2013, 11:00

ok! dziękuje z pomoc.

Awatar użytkownika
Mocca
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: Mocca » 29 gru 2013, 02:10

Entocort jest refundowany. Ja place za niego max 8 zł za opakowanie :o a normalnie faktycznie kosztuje kolo 200zl. Odnośnie tabletek anty, mój lekarz kategorycznie zabronił mi je brać, bo obciążają wątrobę. Zbyt dużo leków bierze się przy naszych chorobach dlatego musisz porozmawiać z lekarzem prowadzącym, co bys sobie nie obciazyla za bardzo wątroby.

Awatar użytkownika
Mocca
Początkujący ✽✽

Post autor: Mocca » 29 gru 2013, 15:38

Faktycznie bo placilam kolo 7 ale za 2 opakowania. Tak czy tak są to grosze w porównaniu do normalnej ceny, a odnosinie tej 280, to napisała to co mówił mi farmaceuta, widocznie sam dokładnie nie wiedział, a mnie specjalnie nie interesowała cena normalna. Po co się denerwowac XD

wesoly_kaputek
Debiutant ✽
Choroba: CU

Post autor: wesoly_kaputek » 12 sty 2014, 09:08

Witam, mam pytanie:

Na niektórych stronach przy informacji o leku pojawia się opcja "wskazania pozarejestracyjne", które też jest niby na ryczałt, np tu: http://leki-refundowane.com/leki/entocort.htm
interesuje mnie tutaj wskazanie "Postać jelitowa choroby przeszczep przeciwko gospodarzowi, Mikroskopowe zapalenie jelita "(ortografia oryg.) Ktoś wie o co chodzi i może pomóc?

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u partnera
Kontakt:

Post autor: megi_25 » 11 kwie 2014, 08:06

Mąż wczoraj był u gastrolog. Po dwuletniej remisji endoskopowej po humirze chyba jest nawrót, od stycznia męża pobolewa w prawym boku.
Za miesiąc ma kolonoskopię,ale wczoraj gastrolog zdecydowała,by wprowadzić entocort /brał tylko salofalk/.
Już raz go brał i wtedy nie pomógł.
Zastanawiam się jak teraz będzie.
Trochę poczytałam i znalazłam,żeby łykać rano 9mg przed jedzeniem,a gastro zaleciła rozłożyć dawkę na 3x3mg. Zastanawiam się jak w końcu robić.
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: ulka1986 » 11 kwie 2014, 08:16

Rób tak jak dr. Każde, napewno nie bez celu rozłożył dawki :)
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Budesonid”