Strona 1 z 1

Mercaptopurinum VIS

: 25 maja 2016, 17:34
autor: Magdalena Anna
Mam pytanie, czy ktoś był leczony Mercaptopurinum? U mnie wcześniej stosowano Azathioprine VIS, ale bez rezutatów :wc: za to ze skutkami ubocznymi. Teraz od paru tygodni stosuję Mercaptopurine i zastanawiam się czy bóle mięśni i stawów to skutek uboczny czy ma to inną przyczynę.

Re: Mercaptopurinum VIS

: 21 lip 2016, 23:07
autor: Bizonik
Ja od czwartku biorę mercaptorinum i od soboty potworne bóle pleców i bioder. A do tego dziś mocz koloru ciemnego piwa.

Re: Mercaptopurinum VIS

: 29 sie 2016, 14:06
autor: Magdalena Anna
Być może jest to reakcja początkowa na ten lek. Mnie po kilku miesiącach stosowania ustąpiły bóle mięśni. Natomiast stawy jak bolały tak bolą. Może jednak stawy to od czego innego? Może od Crohna? :smutny: Sama nie wiem.

Re: Mercaptopurinum VIS

: 29 sie 2016, 19:53
autor: Bizonik
Pani dr odstawiła mi ten lek. Trzy dni po odstawieniu bóle mięśni i stawów ustały. Teraz jestem na biologii i ciesze się że zaczynam życie od nowa.

Re: Mercaptopurinum VIS

: 31 sie 2016, 16:49
autor: Magdalena Anna
Gratuluję, tak trzymać. Mnie też doktor obiecywała leczenie biologiczne, ale na koniec stwierdziła, że jest remisja i nie widzi takiej potrzeby. Ale, żeby tą remisję podtrzymać muszę dalej łykać Mercaptopurinum. Czyli stara bida, trzeba dalej ciągnąć ten sam wózek :mrgreen:

Re: Mercaptopurinum VIS

: 07 wrz 2016, 20:06
autor: Mamcia
Nie do końca, bo biologia należy się wtedy, gdy są przeciwwskazania do innej terapii. Jeśli bóle są działaniem niepożądanym leku to jest podstawa do zmiany leczenia.

Re: Mercaptopurinum VIS

: 01 paź 2016, 18:46
autor: Magdalena Anna
Być może, nie jestem lekarzem. Powtarzam tylko to co od niego a raczej od niej usłyszałam. Pani doktor oglądając moje wyniki morfologii stwierdziła remisję i powiedziała, że nie potrzebuję biologii, tylko zmniejszyła dawkę Mercaptopurinum. Jak mówiłam, że źle się po niej czuję to usłyszałam, że nic innego nie dostanę. Nie wiem, może pani doktor miała akurat zły dzień :smutny:

Re: Mercaptopurinum VIS

: 16 paź 2016, 19:15
autor: leila
wybieram sie do gastrologa chce poprosic o azatriopryne bo sterydy nie daja efektow czy lekarz gastrolog przepisze mi od razu czy musze miec jakies badania?

Re: Mercaptopurinum VIS

: 21 paź 2016, 23:26
autor: Magdalena Anna
Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. :urodziny: Co zaś do badań, to myślę, że najpierw będzie wywiad lekarski, a potem lekarz zadecyduje. Ja dostałam azatriopryne po tym jak musiałam położyć się w szpitalu na parę dni. Tam robiono mi kolonoskopię i jej wynik prawdopodobnie zadecydował. W twoim przypadku nie musi tak być.