Glutation

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
topost
Początkujący ✽✽
Posty: 288
Rejestracja: 09 maja 2015, 21:03
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Glutation

Post autor: topost » 22 lip 2015, 08:10

Zawracał ktoś z Was sobie głowę glutationem?
Dużo czytałem na jego temat a generalnie moją uwagę zwrócił znajomy który ładuje w siebie ogromne ilości sterydów anabolicznych łącznie z hormonem wzrostu a także tak niebezpiecznymi wynalazkami jak DNP.
Po takich cyklach wyniki jego krwi wołają o nagłą reanimację tymczasem on doprowadza to do idealnego stanu właśnie glutationem - z tym że jako koksiarz oczywiście nie bawi się w żadne suplementy tylko bije glutation w zastrzykach. Choć przykład raczej nie do naśladowania to jednak mocno daje do myślenia ten efekt glutationu.

Dla naturali ponoć najlepszym źródłem są prekursory, gdyż w formie suplementu nie wchłania się ponoć zbyt dobrze. Silnym prekursorem jest ponoć cysteina i glutamina. Dobrym źródłem cysteiny zda się być białko serwatkowe (najlepiej izolat lub wręcz hydrolizat), sęk w tym ze ja mam alergię na mleko krowie i u mnie to odpada, znalazłem jednak suplement z wyizolowaną cysteiną.

Moje wątpliwości: zasadnicza dotyczy stymulowania układu immunologicznego w przypadku choroby autoimmunologicznej, wciąż jest dużo sprzecznych informacji na ten temat, jedni twierdzą że może to pobudzić organizm do jeszcze silniejszych reakcji autoimmunologicznych, inni że wręcz odwrotnie; autoagresja wynika właśnie z nieprawidłowo działającego układu odpornościowego dlatego trzeba go naprawiać.
Druga to jak zwykle w takich przypadkach; czy suplementacja w ogóle cokolwiek da, czy aby odczuć efekt należałoby (jak wyżej opisany przypadek) po prostu zastosować farmaceutyk.

A jakie są Wasze opinie, doświadczenia?
"Wstaję - upadam, upadam - wstaję. Przegrywam walkę kiedy się poddaję"

topost
Początkujący ✽✽
Posty: 288
Rejestracja: 09 maja 2015, 21:03
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: Glutation

Post autor: topost » 31 lip 2015, 17:36

Widzę że temat nie "załapał" :wink: ... zapytałem mojego gastrologa wprost: czy mogę starać się wzmacniać swój system immunologiczny (np. poprzez glutation) i otrzymałem odpowiedź: bardzo proszę aby pan tego nie robił.

Temat jest więc trochę kontrowersyjny; z jednej strony medycyna akademicka daje nam w tym zakresie tylko immunosupresję z drugiej z alternatywnych źródeł mocno słychać o potrzebie wspierania układu gdyż coraz więcej badań wykrywa poważne niedobory składników stymulujących układ immunologiczny u osób z autoagresją (i nie tylko, bo takze np. u cierpiących na nowotwory). Jedno w sprzeczności z drugim.

Z całą pewnością nie jest to szarlataneria i pic na wodę, za dużo jest udokumentowanych przypadków wyleczeń bardzo poważnych chorób wlewkami z mega dawek witaminy C (dawek śmiertelnych w/g medycyny akademickiej), coraz więcej jest przecież ostatnio badań mówiących o drastycznych niedoborach niektórych witamin (A,C,D,E) czy wspomnianego glutationu u osób z chorobami autoimmunologicznymi. Czy wynikają one z choroby czy to choroba wynika z nich? Pytanie za 100 punktów :smile:

Czy Wy rozmawialiście na takie tematy ze swoimi lekarzami?
"Wstaję - upadam, upadam - wstaję. Przegrywam walkę kiedy się poddaję"

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Glutation

Post autor: michal_mg » 31 lip 2015, 20:32

nie wczytałem się dokładnie, bo ten glutation to skojarzyło mi się z nabieraniem masy....
W chorobach autoimmunologicznych nie bardzo zalecają wzmacnianie go, bo może się to przełożyć na intensywność dolegliwości ze strony choroby.
Obrazek

topost
Początkujący ✽✽
Posty: 288
Rejestracja: 09 maja 2015, 21:03
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: Glutation

Post autor: topost » 16 wrz 2015, 17:02

"Wstaję - upadam, upadam - wstaję. Przegrywam walkę kiedy się poddaję"

arche
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 01 mar 2016, 15:15
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo

Re: Glutation

Post autor: arche » 02 mar 2016, 17:31

Glutation, niezwykła substancja, która jest wytwarzana w komórkach. Im wyższy poziom glutationu tym większa zdolność komórek do obrony przed wolnymi rodnikami i toksynami. Jest najważniejszym antyoksydantem w komórkach, wzmacnia system immunologiczny, detoksykuje wiele substancji w tym metale ciężkie. Poziom glutationu jest "wyznacznikiem młodości". Statystycznie od 20 roku życia produkcja glutationu spada (ok.1%rocznie - badania Klinika Mayo USA). Ale przy przewlekłych chorobach poziom glutationu drastycznie się obniża. Nie da się dostarczyć glutationu w postaci tabletek (to powoduje grzybice układu trawiennego). Stosowane są wlewki dożylne, ale tylko w przypadku zagrożenia życia, przy silnych zatruciach. Podawanie gotowego glutationu powoduje obniżenie zdolności organizmu do jego wytwarzania.
Dostarczenie do komórek cysteiny, glicyny, glutaminy (trzy prekursory glutationu) powoduje wytwarzanie glutationu wewnątrz komórek. Tylko taka droga daje gwarancję podwyższenie poziomu glutationu. Produkcję glutationu stymuluje spożywanie ostropestu.

Post edytowany z powodu łamania regulaminu
Ostatnio zmieniony 02 mar 2016, 20:50 przez arche, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam. Arche.
www.naturaforyou.com

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Suplementy”