Mamusie i ich Dzidziusie

dział dla wszystkich matek, które chcą stworzyć swoje historie, podzielić się doświadczeniami, a przede wszystkim najważniejszą nowiną, że "Będzie Mamą"

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
JOANNA86
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: JOANNA86 » 30 wrz 2013, 17:38

Malutka dzisiaj zrobila smierdzaca kupke i wylewajaca sie z pieluszki i spi jak narazie bez stekania moze brzuszek przestawil sie na to mleko i bedzie zobaczymy od 13 spi obudzila sie o 16 zjadla i spi dalej :roll: chwila dla mamy :wink:
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
pentansa 1g 1tab.wieczorem
probiotyki

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 30 wrz 2013, 17:46

elena pisze:Przy karmieniu piersią to dzieci mogą robić kilka kupek dziennie albo jedną na kilka dni i to wszystko podobno jest norma.
Dokładnie tak. Julek na początku robił kupkę co 3-4 dni, po tyg. zaczął robić prawie po każdym karmieniu, a teraz robi 204 dziennie.
Nam lekarz zalecił podać 1/4 czopka glicerynowego jeśli nie było wypróżnienia powyżej 4 dni. Czopek działa cuda już po minucie. Ale uważajcie na oczy ;) Ja o mało wylatującym pod ciśnieniem czopkiem nie dostałam w twarz :D

A ja mam do Was inne pytanie... Julkowi czasem się ulewa tak "śluzowato-twarożek ze śluzem" czy to normalne? Nie wiem kiedy jest jeszcze ulewanie a kiedy już wymioty...

Ponad to, rozłożyło mnie przeziębienie. Leje się z nosa, ból gardła, stan podgorączkowy... Martwię się o Małego.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 30 wrz 2013, 20:56

justam pisze:Zazwyczaj jak mu się nie odbije to później w ciągu dnia taka "serwatką" ulewa, ale to też nie ma reguły.
Mój nawet jak odbije to i tak ulewa. A ta serwatka oznacza, że dziecko trawi-tak mi położna powiedziała.
justam pisze:Cytat:
Ponad to, rozłożyło mnie przeziębienie. Leje się z nosa, ból gardła, stan podgorączkowy... Martwię się o Małego.
Jak mąż może to niech przejmie więcej obowiązków.
No z tym jest kłopot, bo on jest w pracy do 17-tej, pomaga mi moja mama, ale w karmieniu nie wyręczy. Położna zaleciła karmić w maseczce ochronnej.
Co co czopków to mówili jej że ma nie podawać, chyba że mała będzie bardzo się prężyć to wtedy można zadziałać. Kazali nie przesadzać i sporadycznie stosować.
Ja użyłam go raz i od tej pory jakby się coś odblokowało, bo kupki są już regularne. A tak naprawdę to czopek nawet się nie zdążył rozpuścić, bardziej zadziałało tu "podrażnienie" zwieraczy, tak jak położne to robią termometrem. Tak też mi radzono - końcówka termometru w wazelinę i w dupkę, aby troszkę podrażnić odbyt.
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie

Post autor: Truskawka » 01 paź 2013, 13:25

Położna mi mówiła,ze jak dziecko nie beknie po jedzeniu to za kilka minut zaczyna sie wiercić wtedy trzeba podniesc i beknie...a ulewanie to norma..moja też ulewa czasem mniej czasem wiecej..a jak nie robi kupki kilka dni to bardzo:) pozdrawiam:)
Truskawka:)

Obrazek

Awatar użytkownika
elena
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: elena » 01 paź 2013, 13:49

Truskawka pisze:Nutramigenu nie chce pić...niestety....
i co tu robic jest inne mleko?
chyba nie,ale ja dodaję do tego mleka miarkę albo dwie kleiku kukurydzianego albo ryżowego ,to trochę zmienia smak.Tylko wtedy smoczek odpowiedni żeby gęstsze mogła pić.

Horadoopka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Post autor: Horadoopka » 02 paź 2013, 16:31

U mnie przez ost 2 tyg była mama, duzo mi pomogła, porobiła troche zapasów do zamrazarki, bardzo sie to przyda, bo ostatnio Hania zrobiła sie jeszcze bardiej absorbująca- w nocy lepiej bo dłuzej spi, ale a to w dzień krócej spi i jak nie je (a chce jesc prawie ciągle) to jest marudna i chce na rece. teraz akurat spi! powinnam obiad sobie spokojnie zjesc, a nie na forum siedziec ;)

od 2 dni ma rzadkie kupki (wodniste bardzo), ale i tak to chyba w normie (wczesniej było wiecej w nich grudek). ale apetyt ma, gorączki nie ma, więc moze przejsciowa zmiana konsytencji. a kupeczkę robi ok 5 razy na dobe.

a ja za tydz mam wizyte u gastro i juz się stresuję, bo muszę tam jechac autobusem ponad poł godz, dojsc kawałek do szpitala, zazwczaj długo sie czeka, mimo konkretnej godziny wizyty, a Hania co godzine czesto chce cyca.. jak mi zacznie wrzeszczec w autobusie to nie wiem co zrobie... muszę jakos sie tak ubrac, zeby w razie czego ja nakarmic tam...

a w tą niedziele muszę wyjsc z domu na ok 5h.. w związku z tym muszę odciagnąc mleczka dla małej, by mąż móg dac. ale w dzień cięzko to zrobić, bo moje biedne cycki ledwo nadązaja z jej apetytem.. chyba w nocy muszę odciągnąc, gdy śpi np 3 h..
pianka dodupna salofalk raz dziennie

Obrazek
Hania <3 ur 22/08 <3

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 02 paź 2013, 16:59

Horadoopka pisze: muszę jakos sie tak ubrac, zeby w razie czego ja nakarmic tam...
A nie możesz odciągnąć i wziąć w butelce, aby się nie stresować?

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

JOANNA86
Początkujący ✽✽

Post autor: JOANNA86 » 02 paź 2013, 18:19

u mnie znowu mala od polunia placze kreci sie spi chwilke i placz,niewiem czy brzuszek ja boli goraczki nie ma tylko to jest dziwne ze nie otwiera oczu jak placze,starszy syn tez mi zaczol marudzic ze go brzuch boli nie wiem moze jakis wirus :neutral:
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
probiotyki

Horadoopka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Post autor: Horadoopka » 03 paź 2013, 20:42

..ja tez myslalam, ze pierwszy miesiąc najgorszy, a pozniej juz tylko lepiej, a mam wrazenie, ze tez jakos Hanulka bardziej absorbująca. na nic nie mam czasu! ciagle cyc, uspokajanie, przewijanie... nie spodziewałam się ze az tak czas leci z dzieciaczkiem......

mam pytanko- czy orientujecie sie ile mniej wiecej mililitrów dziecko zjada z piersi na jedno posiedzenie? (wiem ze sa rózne apetyty, ale musze na niedziele sciagnac pokarmu i nie mam pojęcia ile zmagazynowac- dzis udało mi sie 40ml ściagnąc pomiędzy karmieniami, a dzis w nocy chyba musze nastawic sobie budzik i sciągnąc podczas tej najdłuzszej 3, 4godzinnej przerwy kiedy mała spi...)

jakos martwie się tymi jej kupkami. śluz w kupce to zły znak a ja szczerze mówiąc nie wiem, czy tam jest śluz czy to taka konsystencja....
pianka dodupna salofalk raz dziennie

Obrazek
Hania <3 ur 22/08 <3

JOANNA86
Początkujący ✽✽

Post autor: JOANNA86 » 03 paź 2013, 20:47

Ja bylam dzisiaj u pediatry z malutka i na smierdzace kupki dostala kropelki biogaja probiotyki podobno bardzo dobre,ale najlepsze jest to ze po wizycie u lekarza mala spi i spi widac ze lubi pania doktor :lol: a i jeszcze przepisala mi mleko bebilon pepti na sprobowanie.zobaczymy co bedzie
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
probiotyki

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 03 paź 2013, 21:49

Horadoopka pisze:szczerze mówiąc nie wiem, czy tam jest śluz czy to taka konsystencja....
No właśnie ja też w pierwszej chwili się zmartwiłam jak zobaczyłam, takie śluzowate coś w pieluszce. Teraz jednak wydaje i się, że to normalne, bo mały tak ma często, a żadnych problemów brzuszkowych nie przejawia.
Horadoopka pisze:czy orientujecie sie ile mniej wiecej mililitrów dziecko zjada z piersi na jedno posiedzenie?
Ile z piersi zjada to nie wiem, ale raz dziennie odciągam i daję w butelce ze wzg. na witaminy, które muszę mu podać. Wedy jest to porcja 70-90 ml przy wadze 3600g.
Horadoopka pisze:nie spodziewałam się ze az tak czas leci z dzieciaczkiem......
Noooo...szok...ja śniadanie jem o 12-13 bo dopiero wtedy udaje mi się znaleźć chwilę dla siebie :D I tylko co chwilę zerkam na zegar i wykrzykuję - co ??!!! Już 16..18..20??? Dosłownie chwilę temu byliśmy u okulisty i wyznaczono kolejną wizytę za miesiąc, no i ta wizyta jest już we wtorek ... Szok...

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 04 paź 2013, 11:06

magdalene pisze:Tylko trzymaj w lodówce, bo w temp pokojowej można do 24godz, a niektórzy twierdzą, że do 12.
Ja wiem z oddz. na którym leżał Julek, że pokarm w lodówce może być do 24h, a w temp. pokojowej 6h. Zamrożony ok. 3 m-ce.

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Antonietta
Początkujący ✽✽

Post autor: Antonietta » 08 paź 2013, 18:58

Truskawko jeśli karmisz piersią, to rób to nadal. Dieta jest widocznie potrzebna, taka bardziej ...

Zero nabiału.
Zero jajek.
Zero glutenu.

Daj sobie tydzien - wiem, cieżko,ale tydzien wytrzymasz.

Ziemniaki, kasza jaglana, kasza gryczana, mleko migdałowe lub ryżowe [byle nie sojowe], warzywa gotowane, owoce gotowane, mieso tylko chude.

Zoabcz czy to coś da.
"Mezny ten,kto w utrapieniu nie traci otuchy" [?]

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: Truskawka » 08 paź 2013, 20:13

Ja juz sie katuje tą dietą z 3 m-ce:(
masakra w sobote mamy pediatre gastrologa zobaczymy moze on cos mądrego powie...
ale dziekuję Ci serdecznie za rady:)

BIOGAIA tak sobie dajemy od początku dicoflor tez....
a kupki tez ma takie śluzowate....
wrrr
Truskawka:)

Obrazek

Awatar użytkownika
Antonietta
Początkujący ✽✽

Post autor: Antonietta » 08 paź 2013, 21:00

Truskawko, przepraszam nie chce naciskac :) Sama przeszlam z synkiem trudy kupek ze sluzem...

Mozesz napisac, co jesz? Konkret.
"Mezny ten,kto w utrapieniu nie traci otuchy" [?]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mamusie i Maluchy”