Strona 1 z 1

Czy mojej mamie na leży się świadczenie pielęgnacyjne

: 09 mar 2015, 19:45
autor: asienka
Mam na imię Asia i mam 15 lat. Od września 2014 roku choruje na Crohna. Teraz choroba jest w fazie zaostrzenia i przez miesiąc nie byłam w szkole. Za radą w gminie moja mama napisała podanie na komisje, bo powiedzieli jej tam, że dostanie na mnie świadczenie i zasiłek. Na komisji lekarz, który nie znał się na mojej chorobie powiedział nam, Crohn to nie choroba. Aktualnie razem z rodzinnym mama dostaje 300 parę złotych, a moja rodzina nie należy do bogatych. Za te pieniądze ledwo wyżywamy miesiąc, a teraz trochę poszło, bo mama przez 2 tygodnie wiernie trwała przy mnie w szpitalu w Warszawie gdzie przeszłam operacje wycięcia i zespolenia 20 cm jelita. Odwołaliśmy się. Czy mamy jakieś szansę? Widzieliśmy ludzi którym to przysługuje i chorują na tą samą chorobę co ja.

Re: Czy mojej mamie na leży się świadczenie pielęgnacyjne

: 12 mar 2015, 22:24
autor: Globtrotter
Wysłałem wiadomość na PW. W miarę możliwości pomogę.

Re: Czy mojej mamie na leży się świadczenie pielęgnacyjne

: 16 mar 2015, 21:17
autor: Karaoke
Witam

Taka sytuacja jest jak zawsze przykra. Orzecznicy patrzą na Nas jak na jakiś naciągaczy. Z zewnątrz wszystko OK - figura, nie kuleje, widzi i słyszy i CZEGO TU JESZCZE CHCE !!!

U mnie (syna) jest tak zawsze. Zawsze nie przyznają świadczenia pielęgnacyjnego pkt.7 (teraz 1200zł) a dają zasiłek pielęgnacyjny 150zeta. Ale odwołanie pomaga - również zawsze. Oni tak pracują. Muszą jak najwięcej odrzucić, bo tego od nich wymagają, a jak kogoś przyciśnie i się odwoła i dobrze to uzasadni to dają.

Jednak w Twoim wypadku może być niewesoło - nie straszę, ale im bliżej 16 to gorzej zwłaszcza jak się zaczyna, bo od 16r.ż. i tak już nie będziesz podlegać pod dzieci i konieczna będzie grupa inwalidzka - z czym jest bardzo trudno. Ale jest możliwe

Życzę powodzenia - bardzo jest potrzebne Wam no i oczywiście zdrowia wtedy wszystko inne będzie bez znaczenia :smile:

Re: Czy mojej mamie na leży się świadczenie pielęgnacyjne

: 20 mar 2015, 12:01
autor: obyty.z.cu
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/2 ... 19.03.2015
Może się zdarzyć, że otrzymamy urzędową decyzję, z którą się nie zgadzamy lub która jest według nas błędna. W większości przypadków przysługuje nam wówczas prawo do odwołania się od niej. Jak to zrobić skutecznie? Podpowiadamy w naszym poradniku.
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/2 ... 19.03.2015