glupie pytanie :)

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
a607437
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --

Re: glupie pytanie :)

Post autor: a607437 » 17 cze 2010, 15:45

shisho pisze:że jesteśmy debilami, idiotami i frajerami
nazywam rzeczy po imieniu, przeciez nazywaniem ciebie :cenzura: czy :cenzura: to bardzo delikatnie, bo niestety masz troche powazniejsze dolegliwosci, coz jak ktos ma prasowany mozg to nic nie pomoze, ale proletariat musi istniec i nie nalezy sie z takich ludzi wysmiewac, czego ja niestety nie potrafie w takich przypadkach, cu

[ Dodano: 17-06-2010 ]
http://j-elita.org.pl/index.php?pid=pages&id=54 hehe smiech na sali jak takie cos sie czyta, to jesli palacz ma problemy z plucami, jakos sie tam podleczy i czuje sie dobrze, to oznacza ze znowu moze zaczac palic jak inni zwykli palacze? to samo z piciem alkoholu

nie wiem czy niektore osoby rozumieja ze zywnosc nie powinna zawierac nic poza tym co jest wchlaniane i ptorzebne organizmowi, a raczej z proszku czy innych kupek z konserwatami to trudno tutaj mowic o czyms co mozebyc przydatne do zycia...

mleko jest dla cielakow, nie ludzi, znajdzcie sobie jakiegos lekarza w rodzinie czy w srod znajomych i pogadajcie sobie z nim prywatnie... to samo tyczy sie glutenu, ktory nie jest dla ludzi, tak samo jak nikt nie wpierdala drewna czy ziemi (tzn sa podobno takie przypadki..), no ale starczy, jak juz mowilem dobrze ze przynajmniej 1 osoba skorzystala, cu

a607437
Debiutant ✽

Post autor: a607437 » 17 cze 2010, 15:55

jeszcze tak na koniec, dla zobrazowania,
zamiast szkodliwego encortonu mozna korzystac z mniej szkodliwego budenofalku,
jednak prawie nikt tutaj nie kupuje, bo jest drogi,
a w spoleczenswiet jest juz tak, ze jak ktos jest tepy i nie potrafi sam myslec, tylko inni musza za niego, to nigdy do pieniedzy nie dojdzie,
to tez daje duzo do myslenia, dla osob ktore moga skorzystac z moich jakze prostych rad, ba, nawet nic nie trzeba wydawac, tylko troche samozaparcia :)

kasinp
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 17 cze 2010, 16:09

no to wedle twojego zaproszenia do sluchania , prosze sypnij dieta , moze ktos skorzysta , zamiast pisac ze wszyscy jestesmy debilami napisz merytorycznie co jesz i co wcinasz ( z lekow) ze jestes w remisji , na razie tylko belkoczesz i wszystkich obrazasz ..

a607437
Debiutant ✽

Post autor: a607437 » 17 cze 2010, 16:18

pisalem juz, w pierwszym poscie, poza tym cos takiego jak remisja nie istnieje, czy wy serio jestescie na tyle.. dobra ;)

skoro macie remisje, to co powoduje "powrot" choroby? serio nie potraficie na tak elementarnym poziomie do tego dojsc? ze jak raz zlamiecie diete to nie bedzie tego efektu, bo wszystko to sie kumuluje, tak samo jak idziesz i cie nogi nie bola, a jak skoczysz z 3 metrow to troche moga zabolec, przeciez to nie wiem jak mozna byc takim ziemnym zeby tego nie rozumiec, nie ma takiego czegos jak remisja po prostu :), remisja to stadium w ktorym organizm daje sobie rade, ale jak ciagle pakujecie trutki to w koncu przegrywa, jak mowilem gluten i mleko nie sa jadalne, ba nawet nie ma z nich zadnych potrzebnych do zycia substancji odrzywczych

cala ta kampania pij mleko bedziesz wielki to biznes przemyslu mleczarskiego na proletariacie

zreszta wlasnie doszedlem do wniosku, ze zeczywiscie szkoda mojego czasu, jak ktos ma mozg to sam podejmie decyzje, a jak nie ma to dalej niech sobie zyje jak zyje, przykro mi tylko ze to inni zarabiaja na takich sobach, a nie ja :cry: , no ale biznes to biznes, ja juz swoj mam i nie czerpie zyskow z plebsu, a to chyba tez dobrze

wystarczy sobie posluchac na YT na temat przemyslu farmaceutycznego, wojskowego i innych... jesli ktos nie rozumie elementarnych kwestii o ktorych wspominalem, ze jestes tym co jesz, jesz konserwanty, gluten, mleko, to robisz sobie kisiel z jelita, co smieszne, nawet sama dieta mozna cofac niektore powazne choroby, o tym wie zreszta wiekszosc swiata, w biednych krajach umieralnosc i problemy ze zdrowiem sa z uszkodzen mechanicznych lub wirusow i innych pokrewnych spraw jak jad itd

no to by bylo na tyle, szkoda czasu i tak pojdzie polecenie usuniecia i zachwile nie bedzie tematu, albo jak mowilem w pierwszym poscie beda wysmiewac, wszedzie ta sama analogia, w polityce rowniez, jakim to trzeba byc :cenzura: zeby tego nie wiedziec, eh

czyli ogolnie podsumowujac 0 chemii (konserwanty), 0 glutenu, 0 mleka, 0 cytrusów, jak ktos ma podstawowa wiedze to wie czemu tak, a nie inaczej, co powoduja cytrusy itd, nzj to reakcja alergiczna, nie slyszalem zeby ktos w biedniejszych krajach, krajach azji czy afryki umieral na jelita, albo wpierdalal tyle tabletek dziennie, czy tym bardziej mial cos takiego jak zywienie pozajelitowe... polecam sie wybrac na pare tripow i samemu zrobic wywiad jak ktos nie wierzy, ja sie tym zajmowalem, po czesci zawodowo, w ramach tego czym sie zajmuje, a nie ma to nic wspolnego z farmacja

z mojej strony koniec tematu, zegnam

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie

Post autor: biedronka24 » 17 cze 2010, 17:27

Miałam się nie wypowiadać w tym temacie, ale normalnie mnie zgotowało jak sobie to przeczytałąm:
a607437 pisze:jeszcze tak na koniec, dla zobrazowania,
zamiast szkodliwego encortonu mozna korzystac z mniej szkodliwego budenofalku,
jednak prawie nikt tutaj nie kupuje, bo jest drogi,
a w spoleczenswiet jest juz tak, ze jak ktos jest tepy i nie potrafi sam myslec, tylko inni musza za niego, to nigdy do pieniedzy nie dojdzie,
to tez daje duzo do myslenia, dla osob ktore moga skorzystac z moich jakze prostych rad, ba, nawet nic nie trzeba wydawac, tylko troche samozaparcia :)
W tym momencie to Ty jesteś ignorantem - budenofalk na CD jest refundowany. W praktyce oznacza to, że kosztuje 3,20 zł na P (u mnie tyle kosztuje). I budenofalk stosuje się w zmianach umiejscowionych na styku jelita cienkiego z grubym. Jest to lek działający w tym rejonie jelita. Jeżeli zmiany są gdzie indziej - to podaje się encorton albo inne sterydy. Ja brałam metypred.
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

kasinp
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: kasinp » 17 cze 2010, 18:22

kasinp pisze:zamiast pisac ze wszyscy jestesmy debilami napisz merytorycznie
sama siebie musiałam zacytować , abyś jeszcze raz uważnie przeczytał, a ty dalej swoje i kto tu jest ignorantem i nie umie czytac ze zrozumieniem??

w krajach jak ty to nazywasz "biedniejszych " Afryka nie jedzą cytrusów? hmm...ciekawe.. jeżeli piszesz zero cytrusów , mleka nie piją??? ciekawe po co bydło doją?? zero glutenu??? jak to robisz ?? jesz w ogóle czy żyjesz powietrzem i obrażaniem innych??

Awatar użytkownika
KrzysiekŻyrek
Aktywny ✽✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: KrzysiekŻyrek » 17 cze 2010, 21:10

a607437, Masz dziecko ?? jak tak to jak się urodziło to czym je karmiła jego mama ?? hmm chyba mlekiem z "cyca". No i też dołączam się to pytania czy w Afryce i w Azji nie jedzą cytrusów i mleka nie piją. Jak oglądałem filmy dokumentalne to w tych rejonach doją krowy i kozy i zapijają się tym mlekiem. Mój tata i mama mieli krowę jak i niejedni ludzie w mojej wsi i pili mleko nim nic nie ma a tylko ja jestem chory na CD w mojej wsi. Też wiem ze ważna jest dieta i trzeba ją trzymać ale czy nie można choć raz zjeść normalnego kotleta na urodzinach babci ?? czy już do końca mamy mieć :cenzura: życie ?? Moim zdaniem wole sobie raz na jakiś czas zjeść niż żyć tak jak ty do końca wszystkiego se odmawiać i mieć tak upierdolone życie jak ty. To chyba już koniec z mojej strony.
Ale życzę ci z całego serca byś był w remisji całe życie bo w końcu lepiej mieć mniej wrogów. :razz: :lol:
LEKI:\ pentaza 3x 2 po 0,5g, Immuran 75mg,, encorton 15mg

http://owczarekniemiecki.com/
Moja ulubiona gra na zabicie czasu: www.wildguns.pl gram na servie 9

Awatar użytkownika
KrzysiekŻyrek
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: KrzysiekŻyrek » 17 cze 2010, 21:21

Przepraszam chwila uniesienia hehe
LEKI:\ pentaza 3x 2 po 0,5g, Immuran 75mg,, encorton 15mg

http://owczarekniemiecki.com/
Moja ulubiona gra na zabicie czasu: www.wildguns.pl gram na servie 9

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 17 cze 2010, 22:08

a607437 pisze:PS: mam crohna i crp 1-2, od paru lat , a jak tam u was
tak samo ;-)

a607437... jedno pytanie i nie głupie.

Masz jeszcze stomie?

Bo nie wspomniałeś o niej nic w pierwszym poście więc co się z nią stało?

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka

Post autor: ita71 » 17 cze 2010, 23:06

elwirka pisze:nic poza poprawą humoru nie wnoszą
To bardzo dużo...poprawa humoru,pomaga pozbyć się stresu...
a to już połowa sukcesu w drodze do remisji (sorki nie ma remisji :grin:
...do wyleczenia!) :wink:
Nigdy nie mów nigdy...

Iceman
Początkujący ✽✽

Post autor: Iceman » 17 cze 2010, 23:37

Z mlekiem to prawda.Jestesmy jedynymi ssakami ktore pija mleko bedac doroslymi osobnikam ( ok koty sa na tyle glupie, ze pija gdy MY je czestujemy).
zwierzeta maja instynkt i same wiedza co jest dla nich dobre. nie znam kolegi ale jesli wierzyc w jego wyleczenie to faktycznie zamiast atakow przydala by sie chwila refleksji.
co do lobby farmaceutycznego to rowniez istnieje, tak jak w kazdej innej branzy.sa ludzie ktorym zalezy zeby nie bylo lekow doskonalych, bo choroby powodowane przez skutki uboczne sa leczone kolejnymi lekami.kolo sie zamyka a koncerny farmaceutyczne licza zyski.

Czy Wy wszyscy tak promujacy (niby bezinteresownie) chemoprewencje wezmiecie na siebie odpowiedzialnosc za skutki uboczne i choroby spowodowane przez owa mesalazyne czy sulfasalazyne?

Cyt z Wikipedii, mesalazyna dzialania niepozadane:

nudność, wymioty
bóle brzucha
biegunka
rzadko objawy nadwrażliwości:
gorączka,
bóle głowy,
stany spastyczne oskrzeli,
objawy toczniopodobne,
śródmiąższowe zapalenie nerek,
pericarditis,
zapalenie trzustki,
methemoglobinemia

sulfasalazyna:

ze strony układu pokarmowego
mdłości i wymioty
bóle brzucha
brak apetytu
(te działania są minimalizowane przez stosowanie leku w postaci dojelitowej)
uszkodzenie wątroby
ze strony układu krwionośnego
niedokrwistość makrocytarna z powodu niedoboru kwasu foliowego
leukopenia
trombocytopenia
agranulocytoza
ze strony skóry
wysypki

Polecam lekture tematu z Waszego forum:

viewtopic.php?p=222157&sid=9607579eb481 ... ee6#222157

Jednoczesnie chcialbym uslyszec odpowiedz od zarzadu J-elity, ewidetnie promujacego
"chemoprewencje" czy wezmie na siebie odpowiedzialnosc jesli ulegne sugestia stowarzyszenia w wyniku czego wystapi u mnie np. pericarditis?
Live fast, die young !

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 18 cze 2010, 09:21

Teraz powinna wejść exa i zaproponować kisiel :mrgreen:

exa
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 18 cze 2010, 14:52

jestem, jestem, nie wiem o co chodzi, ale jeśli potrzeba kisielu to ja mam nieograniczony zapas;-)
Egzi, za przeproszeniem, nie ściągaj, fistaszki też mój pomysł:P

[ Dodano: 18-06-2010 ]
a607437 pisze:pisalem juz, w pierwszym poscie, poza tym cos takiego jak remisja nie istnieje, czy wy serio jestescie na tyle.. dobra ;)
nie?
hm....

a moje 6 lat to pies?

[ Dodano: 18-06-2010 ]
później się pozagłębiam, zajęcie mam;-)
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 18 cze 2010, 15:00

łiiii! exa przyszła z kisielem! :D

Walka w kisielu :twisted:

Iceman
Początkujący ✽✽

Post autor: Iceman » 18 cze 2010, 15:47

Mialem nadzieje na powazna dyskusje, a tu jak widac...
Live fast, die young !

Zablokowany

Wróć do „Inne”