Wracam do tematu NALTREXON. Pewnie link który podaje był już przytaczany (albo i nie ?).
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3381945/
Wnioski z badania klinicznego w dużym skrócie i uproszczeniu takie:
u prawie 78% badanych nastąpiła znaczna poprawa w wynikach endoskopowych
Rysuneczki:
(po 12 tygodniach stosowania jak wygląda jelitko , po lewej stronie widzimy placebo a po drugiej opisywany lek) REZULTAT FAJNIE WYGLĄDA
Wygląda ładnie tylko nikt się tym nie zajmuje bo tani lek w produkcji a koncerny to nie interesuje.
Na stronach SM (stwardnienie rozsiane) ludzie to stosujący opisują że postęp choroby się gwałtownie zatrzymał.
Choroby, w których LDN zdaje się dawać wyraźne rezultaty kliniczne, to m.in.:
różne typy nowotworów, m.in. glejaki i chłoniaki
stwardnienie rozsiane [1]
łuszczyca
Choroba Crohna i colitis ulcerosa
AIDS
fibromialgia [2]
zespół przewlekłego zmęczenia.
Niska dawka naltreskonu blokuje przez kilka godzin receptory opioidowe, co prowadzi do nadprodukcji wewnętrznych opioidów - endorfin. Endorfiny produkowane są także przez komórki układu odpornościowego i modulują ich działanie [3]. U chorych na stwardnienie rozsiane (SM) poziom endorfin jest niższy niż u osób zdrowych i im niższy poziom tym cięższy przebieg choroby.
Z innej strony i innego badania wyniki:
89% badanych odpowiedziało na leczenie, a u aż 67% uzyskano remisje !
Eighty-nine percent of patients exhibited a response to therapy (>70-point decrease in CDAI, p<0.001) and 67% achieved remission (CDAI score <150). QOL* surveys indicated marked improvement with LDN. No laboratory abnormalities were noted. One subject undergoing routine endoscopic procedures showed healing of the intestinal mucosa. In both subjects with open fistulas, closure was noted with LDN. The most common side effect of LDN was sleep disturbances (7 patients).
Conclusions: LDN therapy offers an alternative safe, effective, and economic means of treating subjects with active Crohn's disease.
Podsumowanie: Terapia LDN oferuje alternatywną bezpieczną, efektywną i ekonomiczną metodę w leczeniu Crohn's disease
Fotki z badania:
JELITKO PRZED LECZENIEM
JELITKO PO LECZENIU
Najśmieszniejsze w tym wszystkim że to lek głównie dla osób chorujących na alkoholizm ale w dawce 50mg na dobę, natomiast w leczeniu chorób autoimmunologicznych dawka jest około 5mg na dobę, wniosek jest prosty skutków ubocznych brak albo minimalne. Według badań 7 osób miało skutki uboczne w trakcie trwania terapii (na jej początku) w postaci problemów z zasypianiem.
Trochę podobnie jak było z Sulpirydem lek na depresje, nerwice a także na problemy alkoholowe itp a okazało się że zwiększa wydzielanie śluzu ochronnego w żołądku (mechanizm nieznany).
Według mnie ciekawy temat. Badania z 2008 i 2011 r.
Poniżej wypowiedzi lekarzy na temat LDN (konferencja)
http://www.youtube.com/watch?v=DAZ1fQKd ... re=related
W linku powyżej jest m.in wypowiedź Doktora bodajże z Anglii, opowiada historie swojej żony, chorej na choroby autoimmunologiczne w tym SM. Informuje że brała leki autoimmunologiczne, sterydy i inne straszne rzeczy "horrible things" które nie pomagały przez wiele lat. Po zastosowaniu LDN nie minął miesiąc i wróciła do zdrowia

!!!!