Podaruj uśmiech dzieciom z NZJ!

Powiadomienia i informacje o takich wydarzeniach jak:
Dni Edukacji NZJ i Światowe Dni NZJ oraz inne akcje i spotkania.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4162
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Podaruj uśmiech dzieciom z NZJ!

Post autor: Baby » 30 sty 2017, 13:38

Pomóż ciężko chorym dzieciom z nieswoistymi zapaleniami jelita przekazując 1 % podatku na Towarzystwo „J-elita” - numer KRS: 0000238525.

[center]Obrazek[/center]

Rozlicz bezpłatnie PIT-a w Internecie pomagając dzieciom cierpiącym na nieuleczalne nieswoiste zapalenia jelit i ich rodzinom.

Wystarczy kliknąć na ten adres strony rozlicz PIT aby przez program Pitax.pl Łatwe podatki wypełnić i wysłać swojego PIT-a do odpowiedniego Urzędu Skarbowego. 1% Państwa podatku automatycznie zostanie przekazane na Towarzystwo „J-elita” wspierające dzieci chorujące na NZJ.

Pomóc można również wypełniając zeznanie podatkowe w każdej innej formie. Wówczas w druku PIT należy wpisać nasz numer KRS: 0000238525.

[center]Dzieci z NZJ[/center]

W Polsce jest kilka tysięcy dzieci z nieswoistymi zapaleniami jelita (NZJ): chorobą Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego. Choroba objawia się u nich m.in. silnymi bólami brzucha, biegunkami, zmęczeniem, utratą masy ciała i opóźnieniem wzrastania. Nie można się nią zarazić, ale jest nieuleczalna – pacjenci muszą przyjmować leki przez całe życie, często przechodzą operacje usunięcia fragmentu lub całego jelita i wyłonienia stomii. Groźne są także powikłania: choroby stawów, skóry, oczu.

Dla wielu dzieci życie z NZJ oznacza niepełnosprawność i wykluczenie społeczne. Mali pacjenci z powodu częstych pobytów w szpitalu i utraty odporności spowodowanej terapią tracą kontakt z rówieśnikami, nie mogą chodzić do przedszkola lub szkoły, nie wyjeżdżają na wakacje. Wstydliwe objawy choroby i zmieniony przez leczenie wygląd sprawiają, że inne dzieci często się z nich śmieją, a nawet dopuszczają się wobec nich przemocy. Wielu chorych z NZJ wymaga opieki psychologa.

Dzieci z NZJ mają za sobą dziesiątki, a nawet setki pobytów w szpitalu, wiele bolesnych zabiegów, niekiedy kilka operacji. Choroba sprawia, że ich matki często muszą rezygnować z pracy, co odbija się na sytuacji materialnej całej rodziny.

[center]Obrazek [/center]

Zapraszamy do przeczytania:

- Historie pisane bólem i łzami

- Trudne leczenie dzieci z NZJ

- J-elita dzieciom

Zachęcamy do zapoznania się z naszą Kampanią i przekazania 1% podatku na chore dzieci z NZJ.

Więcej informacji na stornie: www.j-elita.org.pl/wesprzyj-nas/
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Wydarzenia”